Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe vneta pokostnica ali stresni zlom golenice

vneta pokostnica ali stresni zlom golenice

Lep pozdrav!

Ze več kot leto dni se ubadam z bolečinami v goleni, torej vnetjem pokostnice. Bil sem že pri ortopedu, opravljena je bila MR, a ugotovljeno ni bilo ničesar. Kasneje se je stanje na levi nogi normaliziralo in ni več boleče, na desni goleni pa se mi je na notranji strani kosti – na pokostnici naredila oteklina, izboklina, ki me boli tudi, ko nisem sportno ativen. Aktivnost sem zmanjšal, sem pa sedaj tudi 3 tedne počival a oteklina ostaja in vedno malo “skeli”.

Me zanima ali je ta oteklina posledica vnetja pokostnice ali gre najvrjetneje za stresni zlom golenice? Zakaj se oteklina po treh tednih ne zmanjša? Ali se naj vrnem k ortopedu in ponovno opravim MR ?

Kost je na prizadetem delu cca za 1-2mm debelejsa, na dolzini 2 cm.

Hvala za odgovor

Priporočam Vam enak postopek, kot ste ga že opravili na levi nogi.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

tudi jaz se več kot leto dni okvarjan s to poškodbo. Vendar imam bolečino npr. v začetku meseca in traja 2 do 3 tedne potem mi za en mesec bolečina izgine. Tak postopek se mi že več kot eno leto ponavlja. Probal sem skoraj že vse od hlajenja z ledom, do KT.
Zanima me kaj naj naredim v tem primeru?

lp

Spoštovani,

priporočam pregled in nato usmerjeno zdravljenje glede na ugotovitve.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
tudi jaz imam podobno težavo, zaradi treningov so me bolele noge, nato se je po enem tednu počitka bolečina umirila. Ko sem se vrnil na trening, se mi je že po prvem treningu na pokostnici pojavila oteklina.
Ali je to samo hudo vneta pokostnica, ali gre za kakšno hujšo poškodbo tega predela?
Lp

Spoštovani,

priporočam vsaj rentgensko slikanje bolečega področja in pregled. Potrebno je izključiti stres zlom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni, v tej temi opažam predvsem športnike, jaz se ne ukvarjam ravno s športom, delam pa v gostinstvu in sem na nogah 8 ali več ur brez premora, nonstop v intenzivnem gibanju. Imam močne bolečine na notranji strani gležnja, 5cm nad njim in na dotik boli. Zelo boleč je tudi sprednji del golenice. Tako je že pol leta, zelo težko hodim, bolečine so prisotne tudi ko počivam, vendar ne vedno tako hude! Hvala in Lp, Slavi.

Spoštovana,

priporočam, da pridete na pregled. Vzroki za bolečine v tem području so številni (pokostnica, kitne ovojnice, kite…).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
Sem tekačica in se vsakodnevno ukvarjam s tekom (načrtovan trening). Sedaj imam že skoraj 1 mesec pavze, saj se mi pri teku bolečina pokostnice stopnjuje. Bila sem že pri zdravniku in na fizioterapiji, kjer so potrdili pokostnico. Moje bolečine pa se niso še kaj dosti izboljšale. Na kakšen način bi lahko nadaljevala s treningom? Kaj še lahko naredim za pokostnico (protibolečinski trakovi, vaje, razgibavanja, tek po mehki podlagi,…)?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovana,

priporočam, da se za nasvet obrnete na sodelavca Gregorja Grada, prof. tel. vzgoje – forum: ARTHRON – rehabilitacija in kondicijska priprava.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!
Jaz se nikoli nisem redno ukvarjala s tekom, šele pred nekaj dnevi sem začela teči in že po dveh dneh me je začela boleti noga oz. na notranjem delu goleni. Prvi dan bolečine sem sicer vztrajala do konca teka in na koncu šepala domov, drugi dan pa sem po nekaj metrih morala prekinit s tekom, ker je bila bolečina prevelika. In tudi tokrat sem šepala domov, ker nisem mogla stopiti na nogo. Doma sem si potem privoščila toplo kopel in je bilo malo bolje, vendar me še vedno boli na dotik. Občutek pa sem imela da me boli kost in ne mišice, zato sem sama malo brskala po internetu in naletela na članke o vnetju pokostnice. Sprva sem mislila da je mogoče to to, vendar nisem več tako prepričana, saj nekateri znaki kažejo tudi na stresni zlom golenice – recimo, bolečina se pojavi šele čez nekaj časa in se potem stopnjuje, prav tako me na dotik boli samo na enem delu golenice in občuti se tudi majhna udrtina, če temu lahko tako rečem.
Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,

verjetnost, da je tako hitro prišlo do stres zloma je majhna, je pa mogoče, da do njega pride, če boste tako nadaljevala.

Priporočam:
1. ustrezno tekaško obutev
2. pravilno tehniko teka in
3. prilagoditev obremenitev trenutnim sposobnostim.

Pri vseh treh točkah Vam lahko pomaga sodelavec Gregor Grad, prof. tel. vzgoje – 051 352 206 ali [email protected].

Pred izvedbo priporočenih točk priporočam VSAJ 3 tedensko prekinitev sunkovitih, velikih in dogotrajnih obremenitev. Če se bolečine ne bodo umirile, priporočam PRED nadaljevanjem teka pregled.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close