Najdi forum

6 tednov nazaj sem si zlomila zapestje… Diagnoza: FRACTURA RADII DISTALIX ET ULNAE DISTALIX DEX. V bolnišnici so se odločili za konzervativno zdravljenje, dobila sem nadkomolčno longeto. Prvi teden po kontroli je bilo vse ok, pri naslednji kontroli 11. dan pa nič več. Zaradi nestabilnega zloma se je kost pričela posedati in naredili so CT. Po posvetu so se odločili še za dodatno naravnavo in namestili S mavec, v katerem sem en teden zelo trpela in nato po obešanju roke dobila raven mavec. Po 4 in pol tednih zdravnik pove, da anatomsko zapestje ni najboljše, ampak čez teden gips dol in začnemo razgibavat. Sanjaj. Po 5 in pol tednih je zapestje povsem zamaknjeno, boleče, otečeno in predvsem nepoceljeno kljub mojemu maksimalnemu trudu z zdravo prehrano, gibanjem in počitkom ter pozitivnim mišljenjem. Tokrat mi je vse padlo dol in sem povsem na tleh, obupana. Struktura skeleta se je menda vidno poslabšala, medtem pa sem dobila le nov termin za kontrolni pregled in na znanje, da me čaka dolgo okrevanje. Zanima me, če bi operacija bila na tem mestu še smiselna, ali je v tej fazi prepozno oz še prehitro? Občutek imam, da je bila odločitev za konzervativno zdravljenje napačna že v samem začetku in da bi najraje poiskala drugo mnenje. Za vsak odgovor se vam vnaprej zahvaljujem.

Pozdravljeni,

operativno zdravljenje zdaj ni dobra rešitev. Priporočam, da počakate, da se zlom zaceli v položaju, kakršen je in da zapestje, kolikor bo to le mogoče, razgibate (od 8 tedna po poškodbi tudi s pomoččjo fizioterapevta) in da razmislite o morebitni operaciji ne prej kot 6 mesecev, še boljše pa 12 mesecev od poškodbe.

Vsekakor pa lahko pridete tudi na pregled in s seboj prinesete vse izvide in posnetke opravljenih rentgenskih slikanj in CT slikanja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Ponovno pozdravljeni. Po zadnji kontroli je zdravnik povedal, da so se na glavi kosti pojavile luknjice, predvidevam, da gre za začetek Sudeckove distrofije. Zanima me, kaj lahko to pomeni vnaprej in kako lahko maksimalno prispevam k obnovi hrustanca? Kako spodbuditi celjenje fracture? V področju dlani, na hrbtišču roke le občasno ob upogibu in na ulnarni strani čutim pekoče krče. Zapestje je še vedno otečeno, občasno toplo in prijem s prsti zelo zakrčen. Kakšne vaje priporočate? Vaje v mrzli ali topli vodi? Hvala in lp

Pozdravljeni,

da, “luknjice” v kosteh so lahko znak kompleksnega regionalnega bolečinskega sindroma ali Sudeckove popoškodbene bolezni.

Predvsem priporočam čim prejšnjo aktivacijo poškodovane okončine, kolikor to le dovolijo bolečine. Roko poskušajte čim bolj normalno uporabljati (pri tem priporočam pomoč delovnega terapevta) in jo ob pomoči fizioterapevta (po preteku 8 tednov od poškodbe) čim bolj razgibati. Dokler bo trajala oteklina, priporočam razgibavanje poškodovane roke in zapestja v hladni vodi po 20 minut z najmanj 1-urnimi presledki. Velike in sunkovite obremenitve poškodovane okončine odsvetujem vsaj 3 mesece od poškodbe!

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Prejšnji petek sem si pri padcu z rolerji poškodovala obe roki. Diagnozi sta Fractura radii et ulnea sin et Fractura radii et ulnea dex. Namestili so mi doramenski longeti. V petek so na kontroli ponovili rengen. Zdravnik je rekel, da je položaj v redu in naročil kompletiranje longet v doramenski mavec. Nameščena gipsa naj bi nosila 6 tednov. Ali lahko po tem pričakujem, da bi bile poškodbe sanirane? Kdaj bi lahko začela ponovno s športno vadbo?

Hvala in lp, Petra

Da.

Če bo vse potekalo optimalno, lahko pričakujete pričetek športne vadbe v časovnem intervalu od 3 do 6 mesecev po poškodbi.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close