Najdi forum

Bolečine v gležnju

Pozdravljeni. Zaradi nenehanih bolečin v desnem gležnju sem bila napotena na MR gležnja. Skupaj s ortopedom smo se odločila da bi naredila artroskopijo bolečega gležnja na katero še čakam. Tukaj pa se je pojavil problem – bolečina je iz dneva v dan večja, zdaj boli tudi v stopali (od sredine stopala na ven) in pa na desni strani hrbtenice (bolečina je podobna išijasu, ampak manj intezivna). Zraven pošiljam še izvid opravljenega MR.
8x12mm velik os trigonium verjetno še v sinhondrozi z posteriornimdelkm talusa, koščica je približno slabih 5 mm dislocirana dorzalno, okrog koščice in za njo je nekaj več z lokularne tekočine, post. rob talusa je minimalno edematozen, nekoliko je tudi zadebljan PTFL-možnost posteriornega utesnitvenega sindroma. Začetne degenerativne spremembe talonavikularnega in kalkaneokuboidnega sklepa. Dobra 2 cm dolga in približno 4-5 mm širok plašč lokularbe-cistična sprememba vzdolž poteka CFL-izgled ganglion cista (degenerativno ali popoškodbena sprememba). Nekaj lokularne tekočine – izliv talonavikularnega sklepa. Nekaj več tekočine / manjši izliv vzdolž peroneusov, tetivi sta sicer na anatomsko ustreznem mestu in strukturno primerni.”
1. Zanima me kaj lahko naredim da bolečino pred artroskopijo malo ublažim (obhladke in mirovanje izvajam koliko je to možno)?
2. Koliko časa traja poseg artroskopije v mojimu primeru?
3. Okrevanje po artroskopiji gležnja časovno?
Hvaležna sem Vam za čas katerega namenite moji problematiki in na vašem mnenju.
Lep pozdrav, Kristina

Pozdravljeni,

1. Zanima me kaj lahko naredim da bolečino pred artroskopijo malo ublažim (obhladke in mirovanje izvajam koliko je to možno)? Priporočam hlajenje z ledom ali obkladki, po 20 minut z urnimi presledki, počitek (kadar le lahko) z višjim položajem obolele okončine od prsnega koša, izogibanje dologtrajni hoji, stoji in sedenju, hoji po neravnem, prenašanju in dvigovanju bremen.
2. Koliko časa traja poseg artroskopije v mojimu primeru? Od 1/2 ure do 2 ur.
3. Okrevanje po artroskopiji gležnja časovno? Običajno 3 mesece, +-1 mesec.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close