Najdi forum

Spostovani

28.11.sem imel vstavitev 2 inplantantov…. Prvih deset dni sem imel rahlo oteklino in pripostne rahle bolecine… Po 10ndnevih sem odstranil sive nato pa so se zacele hude bolecine v vratu ki so se sirine v prstni kos … Zadaj za levo lopatico…. Bolel je me kriz in tudi trtica….. Ponoci nism smel vrata premaknit zaradi bolecin v vratu in prsnem kosu na desni strani

Odsel na urgenco kje so me pregledali?

Diagniza

Cervikobrahialni sindrom

Terapija

Ketonal 1amp plus dexamethasan
In sicer 5 dni zapored

Naj omenim da so bolecine v hrbtu in prsnem kosu ponehala vrat pa me se boli

Sedaj pa me zanima ali je mozno da je posledica vstavljenih inplantantov… V kosti so dobre 3 tedne… Bolecine pa so se zacele po cca 10 dneh od vstavitve…. Naj omenim da cutim rahlo res rahlo bolecino pa vendar nic da bi bil kaj zatekel ali kaj podobnega

Imam pa z krizom in hrbtenico ze dolgotrajne tezave in po vrjetno potrebno kaksno podrobnejse slikanje
.. Letos me je ze enkrat zagrablo da sem potreboval inekcije ampak samo v krizu…..

Je mozno kaka povezava z inplantanti….
Opravljate tudi preglede za hrbtenico.. Namrec za koleno sem bil pri vas tako na atroskopiji kot na pregledu ze veckrat

Hvala

Spoštovani,

vzrok so lahko tudi implantati. Priporočam, da obiščete čeljustnega kirurga ali zobozdravnika, ki vam je implantate vstavil. Če bo izključil vzrok v predelu implantatov, ee lahko na to oglasite v moji ambulanti, saj se ukvarjam tudi z boleznimi in poškodbami hrbtenice.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spostovani

Po prejemanju 5 zaporednih infekcij ketonal in dexomathasana je bilo stanje v vratu vzdržno…. Včeraj pa infekcije nisem prejel je stanje enako.. Vrat skoraj ne morem premakni.. Imam 35 let in pred cca 10 leti sem imel opravljen mri vratne

IZVID vratne

ZDRAVLJENJE OBOLENJ IN DEFORMACIJ STOPALA
Odgovarjajo: Andrej Prlja, dr. med., spec. ortoped • Ajda Kolmančič, dipl. fizioterapevtka

MRI vratne hrbtenice
Default avatar
kočevar
31 Maj 2010 20:31
FacebookTwitterPinterestDeli
Zaradi dolgotrajnih bolečin v vratu sem opravil MRI,mi lahko na podlagi izvida ki vam ga bom prepisal poveste ali je kaj na izvidu vidt kar mi lahko povzroča bolečine,

RADIOLOŠKI IZVID ( MRI vratne hrbtenice)

Foramen arcuale. , izravnana fiziološka lordoza, nakazana kifotična angulacija in anterolisteza v višini C3-C4

Začetna spondiloza in spondilartroza na posameznih segmentih, začetna degeneracija i.v diskusov C3-C4 ,C4-C5 in C5-C6

V omenjenih višinah najvec v nivoju C3-C4 degenerativno izobčenje anulusa fibrosusa nakazano utesnjen sprednji likvorski prostor ki nakazano zožuje foramne, nekoliko več na levi strani

V nivoju C3-C4 je vidna majhna dorzalna centralna protruzija i.v diskusa

V visini C5-C6 je prisotna majhna dorzalna centralna in nakazano desnostranska paracentralna protruzija i.v diskusa

Ni bistvene stenoze centralnega dela spinalnega kanala in i.v foramnov

Medula je primerno siroka ,normallne intenzitete signala

MNENJE:zacetne difuzne degenerativne spremembe,majhni centralni protruziji diskusa C3-C4 in C5-C6

Spoštovani,

v izvidu navajajo izbočenja medvretenčnih ploščic med 3. in 4. ter 5. in 6. vratnim vretencem, ki so se od takrat zanesljivo povečala in zelo verjetno povzročajo sedanje težave.

Priporočam, da čim prej opravite nova slikanja vratne in prsne hrbtenice z magnetno resonanco in da obiščete čeljustnega kirurga ali zobozdravnika, ki vam je vstavil implantate. Nato priporočam pregled s posnetki ter izvidi.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani mi lahko prosim napišete segmente slikanja mri hrbtenice in pa kako se reče slikanje komplet hrbtenice z mri

Spoštovani,

kompletno slikanje ne obstaja, obstaja pa slikanje po delih: cervikalne (vratne) hrbtenice, torakalne (prsne hrbtenice) ter lumbosakralne (ledvenokrižnične) hrbtenice.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

spostovani

najprej sem opravil glede na moje tezave ki sem vam jih opisal zgoraj pregled na napotnico.. sedaj pa se bom kmalo narocil k vam

tezave obstajajo ze skoraj 2 meseca…. bolecine v vratu… ki sevajo v sredino hrbtenice.. za lopatico.. in v orsni kos ki je bolec na dotik

v bolniski sem ze skoraj dva meseca in stvari nikakor ne pridm do konca…

obiskal sem ortopedsko ambulanto na klinicnem centru… g. doktor kurnir me je pregledal in mi rekel da kaj delam pri njih da za sm nisem…. bom podal mnenje

status

vratna hrbtenica je le diskretno zavrtno gibljiva v vse smeri, vendar pa kaksnega spazma paravertebralne muskaluture ni tipati. gospod pa imenja bolecino bolj v spodnji polovoci tega dela aksialnega skelete ter zgornji tretjini medlopaticja ooleg tega obcutljivost tudi proti prsno ledvenem prehodu hrbtenuce.. skloni se nekako do malo iznad gleznjev, leseque je negativen sfinkterov ne. omenja tudi razlik spodnjih okoncnin

mnenje

iz preteklosti je bil gospod ze obravnavan suma na boreliozo in testinso bili patoloski.. za enkrat bi z ortopedske strani svetoval lajzanje tezav gospod naj dobi protibolecinsko infuzijo ketonala analgin spazmexa
vsekakor naj ponovi test borelioze in v primeru pozitivnega izvida primerno ukrepanje

diagnoza

recidivna bolecina v vratnem in prsni ledvenem delu hrbtenice

bolecnost v predelu trtice

moje vprasanje

leta 2009 sem bil res i
na infekciski zaradi suma na klopni meningoincefalitis pa so bili testi

TITER IGM PROTITELES IN ANTI EBNA PROTI EBV JE POZITIVEN KAR POMENI OKUZBO V PRETEKLOSTI

TIGER IGM PROTITELES PROTI VIRUSU KME JE POZITIVEN IGM JE NEGATIVEN. MED TEM KO JE SEROLOSKA PREIZKAVA NA ERLICHIJO V SERUMU NEGATIVNA

MNENJE

PRI BOLNIKU NISMO DOKAZALI VZROKA VROCINKSEGA STANJA BOLEZNI

SEDAJ SEM PRINSVOJI ZDRAVNICI ODDAL KRI ZA BORELIOZO IN CAKAM IZVID

ALI JE MOZNO DA JE TONOD KLOPA IN STANJE TRAJA ZE SKORAJ 2 MESECA

KO DOBIM IZVIDE OD KRVI IN CE BODO NEGATIVNI SE OGLASIM PRI VAS V LJUBLJANI

LP

spostovani

ker sem imel datum pregleda 29.1 2020 se pocakal na ta pregled v ukc ju…. obiskal sem tudi kirurga ki je vstavil inplantante…. vse bp.. rtg celjusti bp

ortoped v ukcju je bil mnenja da nism za na ortopedijo in podal mnenje naj opravil test za boreliozo

kri bom oddal jutri in v kolikor bo negativn se oglasim pri vas

naj omenim da me ze 2 meseca boli vrat, vzadaj hrbet predvsem pod lopaticami in v predelu prsih.. bileca je tudi trtica in levo koleno v katerem. je pocen hrustanec cez polovico debeline na zunanjem . delu golenice( me kr. boli ceprav dva meseca mirujem), boleca je tudi trtica

na bolniski sem. ze skoraj dva meseca in stanje je skos enako…

moja. osebna zdravnica mi nikakor noce napisat kake diagnostike pa me zanima v kolikor pridm do vas na oregled in v kolikor boste predlagali kako. mri slikanje me. zanima. ali lahko izdate kako. napotnico ce. vam primesm. nalotnico za travmatologa.. seveda bi pregled opravil samoplacnisko

Pozdravlejni,

če boste s seboj prinesel napotnico z travmatologa ali ortopeda, vam lahko izdam bele napotnice, s pomočjo katerih boste lahko nato opravili preiskave v javnem sistemu.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close