Najdi forum

MRI KOLENO – Sportnik

Pozdravljeni,

Star sem 36 let, sportnik in imam probleme z desnim kolenom. Probleme z desnim kolenom imam ze nekje tri leta, vcasih mi malo zaotece tudi v mirajočem položaju (sedenje…), včasih mi ne zaoteče nič pri polni obremenitvi (npr hoja v hribe). Če vzamem ibubrufen je kot, da bi izklopil bolečino in oteklina tudi izgine (vem da je to painkiller in je proti uteklinam, čudno mi je da takoj začne delovati.. kot da bi pritisnil na stikalo).
Prosil bi za obrazložitev izvida.

MRI:

Minimalni izliv z drobno trakasto poplitealno cisto. Tanka medialna patelarna plika. Signal blagega edema suprapatelarnega maščevja. Primerni višina in lega patele.
Meniskusa imata normalen signal.
Križna ligamenta sta ohranjena.
Koleteralna ligamentarna kompleksa sta v redu.
Tetiva kvadricepsa ter ligament patele sta ohranjena.
Znakov za hrustancno lezijo ni.
Skelet ima normalen signal.

Mnenje:
Minimalni izliv.
Nekoliko hipertrofična medialna patelarna plika z blago iritacijo suprapatelarnega maščevja.

Kaj je za narediti?

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,

v izvidu navajajo le nekaj prekomerne tekočine v kolenu ter majhno zakolensko cisto. Oba sta znaka draženja v kolenu, očitnega vzroka za draženje pa v izvidu ne navajajo. Vzrok je lahko tudi draženje notranje obpogačične gube sklepne ovojnice ter maščevja nad pogačico, ki ju opisujejo.

Priporočam hkratni klinični pregled in pregled posnetkov MR. Na ta način je verjetnost ugotovitve vzroka največja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav.

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close