Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Parcialna ruptura supraspinatusa

Parcialna ruptura supraspinatusa

Spoštovani!
V začetku avgusta sem si poškodovala del rotatorne manšete. UZ izvid pravi: Kite rotatorne manšete so ohranjene, primerne strukture, razen področja upraspinatusa v infraspinatus, kjer se vidi hipoehogen areal z interface znakom, velikosti 8,8, mm x 2,1 mm, vendar je debelina tetive ohranjena, najverjetneje edem tetive ob manjši parcialni rupturi.
V subakromialni burzi ni izliva. Konture glavice humerusa so gladke. V glenohumeralnem sklepu ni izliva. Mnenje: parcialna ruptura supraspinatusa z edemom tetive supraspinatusa.
Trenutno obiskujem tecar terapijo 2x na teden, sama si tudi masiram predel rame in roke.
Po enem mesecu so bolečine še vedno hude, gibljivost slaba. Bolečine so močne v predelu nadlakti in sevajo do zapestja, včasih čutim mravljinčenje v dlani. Prosim za vaše mnenje o zadevi, predviden čas okrevanja, priporočeno zdravljenje. Opravljam pisarniško delo, roke uporabljam cel dan, včasih mi je zaradi bolečin slabo. Na delo se vozim s kolesom, avta še ne morem voziti – zaradi bolečin. Na staležu sem bila 3 tedne. Ali je bilo to dovolj?
Hvala za odgovor!

Spoštovani,

priporočam, da opravite še MR artrografijo (slikanje z magnetno resonanco s predhodno vbrizganimi barvilom v sklep) poškodovanega ramena, nato pa, da pridete na pregled s posnetki ter izvidom. Le ultrazvočni pregled je, sploh ob ugotovitvah, ki jih navajajo v izvidu, premalo, za natančnejšo napoved okrevanja ter priporočilo vrste zdravljenja. Do nadaljnjega priporočam le takšne obremenitve poškodovane okončine, ki vam ne bodo sprožale bolečin.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close