Najdi forum

Rtg izvid kolkov in LSH

Spoštovani, napotena sem bila na obsežno RTG preiskavo, čeprav imam bolečine zgolj v desnem kolku. Prejela sem izvid, ker pa je termin pregleda pri fiziatru še daleč, Vas prosim za pojasnilo tega izvida, saj sem zelo zaskrbljena. Laično sem sicer razbrala, da imam displazijo desnega kolka, zato prosim za pojasnilo, kakšno je stanje v mojem primeru, in ali lahko zadevo sploh kaj izboljšam ter s kakšnim gibanjem. Bolečino kolka žal čutim v vseh položajih, tudi ob mirovanju. Precej me skrbi tudi izvid lumbosakralne hrbtenice, glede navedenih naplastitev, deformacij, skleroze aorte idr., lepo prosim za pojasnilo vseh odstopanj. Se najlepše zahvaljujem.
IZVID: RTG LUMBOSAKRALNE HRBTENICE Z L/S PREHODOM Manjše kostne naplastitve ob robovih corpusov posameznih vretenc, brez impresije spinalnega kanala. Zmerna deformacija pokrovnih ploskev corpusov po Schmorlovih vozličkih, zmerno retroponiranih, l. v. prostori v mejah normalnega, Poudarjena fiziološka lumbalna lordoza, premaknjena L/S težiščnica, Sakrokokcigealno ohranjeno, Sl sklepa primerna, Mali sklepi primerni, Mineralizacija brez posebnosti, Izstopa skleroza aorte. RTG KOLKA SLIKANO STOJE. Desno – displazija acetabuluma, kolčni del stegnenic v varus položaju, naznačeno kranioponiran, brez luksacije, zmerna deformacija glave stegnenice, sklepna ploskev ohranjena, vrat skrajšan. Kolčni sklepni prostor v mejah normalnega, zmerna skleroza strehe acetabuluma, obrobno manjše kostne naplastitve. Levi kolk – medenični del sklepa, kolčni del stegnenice morfološko ohranjeno. Kolčni sklepni prostor ohranjen. RTG KOLEN. Levo tibialno, medialno v nivoju tuberozitasa sprememba po tipu manjše eksostoze. V ostalem skelet obojestransko primeren.

Spoštovani,

v izvidu ledveno-križnične hrbtenice navajajo le začetne obrabne spremembe. Nič zaskrbljujočega. Navajajo še odlaganje kalcija v steno aorte (glavne srčne odvodnice).
– Priporočam, da se o tem posvetujete z osebnim izbranim zdravnikom.

V izvidu slikanja obeh kolkov stoje navajajo nepravilno razvitost desnega kolka, oksasto razobličenje začetnega dela stegnenice, skrajšan vrat stegnenice, razobličenost glave stegnenice, normalen opis levega kolčnega sklepa.
– Priporočam obremenjevanje in razgibavanje do meje znosnih bolečin. Sunkovite, velike in dolgotrajne obremenitve odsvetujem.

V izvidu slikanja kolen navajajo le manjši kostni izrastek v predelu grče golenice levo, sicer pa normalen izvid.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close