Najdi forum

Poškodba kolena

Lepo pozdravljeni,
Na vas se obračam v upanju, da bom mogoče dobila odgovor na te moje težave s kolenom.
V avgustu 2018 sem si pri tenisu ob zdrsu na tenisitu poškodovala desno koleno. Sicer v tistem trenutku samem nisem ničesar začutila, mi je pa koleno naslednji dan začelo otekat in boleti. Nakar po dveh dneh nisem mogla kolena ne iztegnit in “zašponat” in tudi ne pokrčit. Težko sem hodila, vozla avto, skratka grozn občutek, glede na to da v vseh 35 letih nisem imela nikoli težav s koleni (kljub aktivnemu igranju odbojke). Ko sem šla zdravniku so sumili na miniskus in vezi, vendar so po MR to ovrgli. Citiram izvid MR:
MR desnega kolena….Blag do zmeren izliv. Lateralni miniskus je v predelu korpusa nekoliko pomaknjen iz sklepa. Ob prostem robu je v tem delu povišan signal-verjetno degenerativno.
Križna ligamenta, kolateralna ligamenta in medialni meniskus ne kažejo znakov za poškodbo. Patelarni ligament in tetivakvadricepsa sta v mejah normalnega. nekoliko stajnšan in neraven sklepni hrustanec v posteriornem delu lateralnega kondila golenice. V ostalih delih jasne poškodbe sklepnega hrustanca ne vidim. V inferolateralnem delu pogačice je okoli 2mm velik osteohondralni defekt-najverjetneje varianta. Kost ima normalen signal. Pogačica je nekoliko lateralizirana. Fokalno področje edema Hoffa maščevja med patelarnim ligamentom in lateralnim kondilom stegnenice-znaki vkleščenja.

Danes dobrih 5 mesecev od nastanka poškodbe, jaz še vedno v kolenu čutim bolečine. Sploh v predelu pogačice. Dejansko pri hoji sem se že navadla te bolečine, kar pa se mi zdi da ni ok. Razen 2-3 krat tedenske telovadbe in vaj doma, z drugimi aktivnostmi nisem poizkusila. Ko poizkusim malo teči, se mi zdi koleno nezanesljivo…Kaj mi vi svetujete, ali se to vkleščenje hoffa maščevja tudi operativno lahko odstrani? Ali je maščevje v takšnem položaju, da povzroča bolečine? Ali je morebiti kaj druga s kolenom?
Že vnaprej se vam iskreno zahvaljujem za vaš odgovor.
lp

Pozdravljeni,,

Kaj mi vi svetujete, ali se to vkleščenje hoffa maščevja tudi operativno lahko odstrani?
Priporočam, da pridete na pregled in da s seboj prinesete tudi posnetke opravljenega slikanja kolena z MR (na CD-ju ali na USB kartici). Verjetnost, da bo potrebno operativno zdravljenje, je glede na navedeno majhna, ni pa nična. Je pa operativno zdravljenje vsekakor ena izmed mogočih rešitev.

Ali je maščevje v takšnem položaju, da povzroča bolečine? Lahko. To je mogoče ugotoviti le s kliničnim pregledom.

Ali je morebiti kaj druga s kolenom? Kot sem navedel že zgoraj, priporočam pregled, pri katerem bomo zelo verjetno našli vzrok za navedene težave.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close