Najdi forum

ARTROSKOPIJA KOLENA

Dober dan! Čez dober mesec dni sem naročen na ARTROSKOPIJO KOLENA. Kirurg Dr. Toš mi je rekel, da je meniskus ukleščen mogoče pa bo treba tudi posegati v križne vezi. Zanima me kako izgleda operacija in koliko časa rehabilitacija da bi lahko spet normalno športal. (Nogomet tek…)

Pozdravljeni,

strgan (tudi vkleščen) meniskus se lahko odstrani (delna odstranitev meniskusa) ali pa zašije (popravilo meniskusa). V obeh primerih je operacija artroskopska, skozi prbl. 1/2 cm reze v sprednjem delu kolena, v primeru popravila meniskusa pa je pogosto potreben dodaten rez na strani, kjer je poškodovan meniskus. V primeru hkratne rekonstrukcije (nadomestitve) sprednje križne vezi je potreben še rez, skozi katerega se pridobi tkivo, s katerim se nato nadomesti vez. V primeru delne odstranitve meniskusa traja rehabilitacija od 3 tednov do 3 mesecev, v primeru popravila meniskusa in/ali nadomestitve sprednje križne vezi pa 4 do 9 mesecev.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Ko dobim domov izvid bom poslal datoteko še semkaj. Lp Matija

Lep pozdrav toraj do operacije me čaka še približno mesec dni. Sem aktiven športnik in me zanima če bi lahko koleno pred operacijo ukrepil z raznimi vajami da bi rehabilitacija bila lažja. In ali je to smisleno oz varno početi pred operacijo. Katere vaje so za to primerne?

Velja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

priprava kolena na operacijo je zanesljivo dobra ideja. Priporočam, da se za nasvet o vajah obrnete na sodelavko doc. dr. Renato Vauhnik, dipl. fth. – [email protected].

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

priprava kolena na operacijo je zanesljivo dobra ideja. Priporočam, da se za nasvet o vajah obrnete na sodelavko doc. dr. Renato Vauhnik, dipl. fth. – [email protected].

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Prilagam sliko magnetne resonance. http://prntscr.com/m91iy7 prosil bi za obrazložitev. Lep pozdrav

Pozdravljeni,

v izvidu navajajo precej prekomerne tekočine v sklepu (znak draženja), raztrganino notranjega meniskusa oblike ročaja vedra (gre za navpično vzdolžno raztrganino meniskusa, katerega strgan del je premaknjen v sredino sklepa) ter verjetno popolno raztrganje sprednje križne vezi.

Priporočam čimprejšnje operativno zdravljenje – popravilo (zašitje) notranjega meniskusa ter nadomestitev (rekonstrukcijo) sprednje križne vezi.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Prilagam izvid operacije… Baje je bila zelo obsežna in po okrevanju te me čaka še ena… Zanime me ali bom lahko koleno spravil spet v stanje da bom lahko športal. Vem da bo potrebno veliko dela ampak to je moj cilj. http://prntscr.com/manv1c Prosil bi za vaše mnenje lep podrav!

Iz izvida je razvidno, da so vam delno odstranili oba meniskusa. Kot kaže, vaš čaka še nadomestitev (rekonstrukcija) sprednje križne vezi. Prvi cilj je čimprej pridobiti polno gibljivost operiranega kolena.

Delovanje kolena pri polnih obremenitvah je, tudi po nadomestitvi sprednje križne vezi, glede na delne odstranitve obeh mensikusov, težko napovedati. Vsekakor bo potrebno najprej nadomestiti vez, počakati vsaj 6 mesecev in hkrati okrepiti stegenske mišice. Šele nato bo jasno, kako se bo koleno ob obremenitvah obnašalo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close