Najdi forum

Trening po poskodbi kljucnice

Pozdravljeni . Potrebujem en nasvet , in sicer po dobrem letu po tem ko sem si poskodoval sternoklavikularni sklep (kljucnico) po hitrem sunkovitem gibu – lahko zdaj po 1 letu zacnem ponovno trenirati nazaj v fitnesu . Zanima me pa kako naj zacnem da nekako “ojacam ” sklep nazaj da nebo prislo do stare poskodbe . Z kaksnimi vajami naj zacnem ? Nekako mislim da bi bilo najbolje ce zacnem postopoma z lazjimi utezmi predvsem z vajami kjer je vkljuceno vec misic npr kaksen lahek “bench press” , “lat pulldown” itd .. seveda vse to z neko lahko tezo .. ali pa z lastno tezo kaksne sklece ali pa kaksni vzgibi (s kaksnim elasticnim trakom za pomoc) .. Zanima me ce bi bil taksen pristop vredu da ojacam sklep nazaj ..

Lep Pozdrav,

Pozdravljeni,

mislim, da poškodovanega sklepa ne boste mogel okrepiti (ojačati). Ta bo namreč vedno ostal vaša šibka točka. Priporočam obremenjevanje zgornjih okončin le od meje bolečine v poškodovanem sklepu. Vsekakor odsvetujem zelo velike in sunkovite obremenitve. Boljše je več ponovitev pa kot velika obremenitev s težo! Tudi postopen dvig obremenitev je dobra ideja…

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close