Najdi forum

MF desno koleno

Spoštovani,
Pri poškodbi od približno dveh letih desnega kolena, sem imela fizikalne terapije in dva krat MF desnega kolena.
Prosim za vaše mnenje.
Signal skeleta je primerne zmogljivosti in intenzivnosti na vseh serijalnih slik. Morfologija skeleta in artikularna razmerja so ohranjena. V sklepu ni videti znakov izliva.
Kontura medialnega femoralnega kondila je nedavne površine, stannšan, ne homogene ga signala, le blago ne raven na gibalni strani.
Hrustanec pa tele ima na površini hipointenzuvnost ter hipointenzuvnost linijo, ki sega tudi malo ispid površine hrustanca v primeru do C a 1,5 cm. Medialni me isk ima normalno obliko gladko in regularno površino. Notranja struktura ima homogene signal nizke intenzitete.
Arteriorni in posteriorbi križni liga enot sta primerno prikazana, normalne debljine in intenzitete signala. Medialni in lateralni ko lateralni liga enot sta primerno prikazana.
Muskulatura in tetive imajo normalen potek in obliko. V mehko tkivnih strukturah I videti patoloških sprememb intenzivnosti signala.
Mnenje: Hondropatija medialnega sklepne špranje ter pa tele.
Čakam izvid ortopeda.
Hvala in lep pozdrav,
Bavcon Esma

Spoštovani,

navajajo okvare sklepnega hrustanca na notranjem končnem delu stegnenice, ki je najverjetneje po mikrofrakturiranju nastala hrustančna brazgotina ter na pogačici.

Skrb mi vzbuja le navedena hipointenzivna linija, ki sega pod hrustanec. Lahko da pomeni odstopanje hrustanca od podhrustančne kosti, kar bi lahko zahtevalo operativno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close