Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Bolečine v kolenu in pokostnici

Bolečine v kolenu in pokostnici

Spoštovani,

sem 19-letna dijakinja Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, kjer plešem balet. To zame pomeni, da imam letos maturetni nastop iz tega predmeta ter zaključno produkcijo baletne šole. Nobene možnosti ni, da karkoli od tega izpustim…

Približno v začetku decembra so se mi pojavile bolečine v levem kolenu. Časovno se to nekako ujema z obdobjem, ko sem po dolgem času ponovno začela zelo intenzivno trenirati (prej sem izgubila voljo do baleta in mi je bilo dosti vseeno), prav tako pa sem malo pred tem začela s praktičnim delom vozniškega izpita, torej vožnjo avtomobila v avtošoli… Koleno me včasih boli, včasih ne, zdaj ni več tako slabo kot je bilo, vendar me še vedno boli. Predvsem v globokem počepu oz., ko se usedem na pete in v podobnih položajih. Večino treninga pa je blaga bolečina prisotna.
Nato pa me je konec decembra začela boleti še pokostnica leve noge. Bolečina je bila precej huda in preden sem zmanjšala obremenitev (tj. prenehala s skoki na treningu), sem nekajkrat odšepala s treninga. Bolečina je bila prisotna tudi pri hoji. Ko sem zmanjšala obremenitev se je stanje zelo poboljšalo, zdaj pa sem imela teden počitnic in nekje od sredine počitnic bolečine niti pri hoji nisem več čutila, do danes. V ponedeljek sem na treningu namreč začela s skoki, ker res nimam časa, da bi počivala, ker se moram pripravit na produkcijo in maturo, kot sem že napisala.

UZ in RTG nista pokazala ničesar.
MR izvid pa je tak:

Napotna diagnoza: stresna reakcija leve golenice?
MR levega kolena in goleni:

V levem kolenskem sklepu ni patološkega izliva.
Meniskusa sta primerna.
Tetivno-ligamentarni aparat je videti ohranjen.

Nekoliko plitvejša trohlea.
Posamezne plitve fisure hrustanca lateralne fasete patele v srednjem delu.
Drugje v sklepu je videti hrustanec ohranjen.
V ostalem so prikazane strukture kolena videti v mejah normalnega.

Levo na tibiji in na ostalih strukturah goleni ni videti patoloških sprememb.

Lepo prosim za mnenje in pojasnilo izvida.

Lep pozdrav,
plesalka

Spoštovani,

v izvidu so od nepravilnosti v kolenu navedli le plitke poke sklepnega hrustanca na pogačici ter plitvejšo trohleo (gre za žleb na sprednjem končnem delu stegnenice, v katerem drsi pogačica). Na golenici niso navedli nepravilnosti.

Priporočam, da se s posnetki MR oglasite na pregledu v naši ambulanti. Najboljši način, da se ugotovi, kaj je narobe, kar je tudi predpogoj za uspešno zdravljenje, je hkratni klinični pregled in pregled posnetkov slikanja z magnetno resonanco.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close