Najdi forum

zdravljenje in pravna pomoč

Spoštovani,
Januarja sem si poškodoval gleženj (zlom gležnja), operacija ni bila potrebna, “zgolj” mavec, po končanem zdravljenju oz. ko so mi odstranili mavec, sem zaćel s fizioterapijo v ZD, vmes sem šel še 1x privat k enemu fizoterapevt + sem delal še doma ogromno vaj. Od kirurga, ki me je na kirurgiji vodil oz spremljal preko vseh pregledov, sem želel, da napiše priporočilo za zdravljenje v zdravilišču, vendar je dejal, da ne bo potrebno – pri osebnem zdravniku so mi napisali priporočilo oz dali “zahtevek” za zdravljenje v zdraviliscu – vendar so mi na komisiji zavrnili, tudi potem ko sem se še enkrat pritožil na sklep – notri je pisalo da na naravo poškodbe, ni potrebne, in da bo ambulantno zdravljenje (fizioterapijo) omogočilo, da bo gleženj šel v prvotno stanje. Sem pa imel v tem tednu pregled pri zdravniku na zavarovalnici, kjer se je ugotovilo, da gleženj, ki je bil poškodovan ni v enakem gibljivem stanju kot zdravi (odstopanje je med 5 do 10 st.). Ali se lahko kako obrnem ali pritožim na vse skupaj – sicer vem, da sedaj nekih rešitev nimam, verjetno se gleženj nikoli ne bo povrnil v prvotno stanje…

hvala za vse odgovore.

Spoštovani,

najprej je potrebno ugotoviti vzrok za ostalo omejeno gibljivost gležnja. Prvo, kar je potrebno razjasniti, je, ali so se zlomljene kosti zacelile v dobrem medsebojnem položaju. Priporočam, da opravite rentgensko slikanje obeh gležnjev v dveh standardnih projekcijah in da pridete na pregled s posnetki.

Zdraviliško zdravljenje za poškodbe gležnja odobrijo komisije ZZZS le izjemoma. Običajno je razlog razvoj kompleksnega regionalnega bolečinskega sindroma (Sudeckove popoškodbene bolezni). Sicer prevladuje prepričanje, da se da v primeru poškodb gležnja z ambulanto fizioterapijo doseči enak rezultat zdravljenja, kot s hospitalnim zdraviliškim zdravljenjem.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close