Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Ganglijska cista v desnem zapestju (UZ)

Ganglijska cista v desnem zapestju (UZ)

Pozdravljeni,

na vas se obračam, saj želim drugo mnenje.

Pred časom so se mi začele težave z desnim zapestjem, ob prepogibu dlani navzdol se mi je ob zapestju naredila bula, zraven nje pa “luknja”. Fizioterapevt je dejal, da je šlo za premik ene izmed koščic izven njene lege, kar je povzročilo draženje okoliških tkiv. Zapestje mi je “zdravil” z mehanskimi pritiski (potisk koščice nazaj na njeno lego) in ultrazvočno terapijo.
Ker se mi stanje ni izboljšalo, me je poslal na UZ preiskavo – v vmesnem času pa je zapestje čudežno (in hkrati ironično) skočilo nazaj na svoje mesto (tudi bolečine so izginile). Ugotovili so, da imam pod tetivami 4. ekstenzornega kompartmenta ganglijsko cisto (4.5 x 7 x 3.5mm).
Zdaj so se mi spet pojavile težave, ob gibanju me zapestje zelo boli (na desno dlan se ne morem normalno nasloniti). Na vrhnji strani dlani sta se mi spet pojavili bula in “luknja” (na drugi roki ju nimam).

Zanima me vaše mnenje, kaj bi morala storiti; ponovno obiskati fizioterapevta in nadaljevati UZ terapijo? Se da ganglija kako rešiti? Prav tako si želim permanentne rešitve (in ne le dolgoročne).

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam.

Spoštovani,

priporočam, da opravite slikanje bolečega zapestja z magnetno resonanco in nato pregled s posnetki. Včasih se na slikah lahko vidi vzrok za nastanek ciste, katerega odprava lahko cisto zmanjša ali odstrani. Ganglion ciste v predelu zapestja se sicer rade ponavljajo, tudi po morebitni operativni odstranitvi.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close