Najdi forum

Pozdravljeni,

lepo prosim za razlago MR izvidov obeh gležnjev.

Levi gleženj:

Ahilova tetiva je ohranjene kontinuitete. Ob narastišču fokalno zvišanega signala – lahko majhna brazgotina, kronične spremembe.
Tekočine v retrokalkanearni burzi ali edema kostnine ali mehkih tkiv ni.

Plantarna fascija primerna.
Fleksorne ekstenzorne tetive ohranjene kontinuitete.
Minimalno tekočine v ATC.

Ostali tarzalni sklepi brez posebnosti.
Ligamentarni kompleks ATC medialno in lateralno ohranjen.

Desni gleženj:

Majhen entezofit (začetna spina calcanei posterior) ob narastišču Ahilove tetive – blaga kronična entezopatija.
Ahilova tetiva je ohranjena in primerne strukture.
Plantarna fascija brez posebnosti.

Fleksorsne, ekstenzorne ter peroralni tetivi – ohranjene kontinuitete.
Nekaj tekočine obdaja tetivo fleksor hall. longusa posteriorno – blagi tenosinovitis.

Brez izliva v ATC, artikularne površine so gladke, brez sprememb subhondralne kostnine.
Tarzalni sklepi brez posebnosti.
Ligamenti ATC medialno in lateralno ohranjeni.

Glavne težave, ki jih imam, so: bolečine v levi in desni Ahilovi tetivi, bolečina v levi plantarni fasciji.

Kaj pomeni izvid? Bo potrebna artroskopija obeh gležnjev?

Hvala.

Spoštovani,

levo navajajo okvare Ahilove tetive v njenem končnem delu ter nekaj prekomerne tekočne v zgornjem skočnem sklepu (gležnju v ožjem smislu besede), kar je znak draženja, desno podobne spremembe Ahilove tetive ter tekočino v ovojnici kite dolgega pokrčevalca 1. prsta (znak draženja).

Verjetnost, da bo potrebno artroskopsko operativno zdravljenje je majhna, če že le levo. Priporočam ultrazvočno vodeno vbrizganje plazme bogate s trombociti v okvarjene dele Ahilovih tetiv (1 do 3x v 3-tedenskih presledkih – odvisno od učinka) in morebiti tudi v ovojnico kite dolgega pokrčevalca 1. prsta. Pri nas izvajamo vse navedeno.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za odgovor. Izvid me je kar nekoliko pozitivno presenetil, saj mi je ortopedski kirurg pred MRI dejal, da obstaja zelo velika verjetnost za potrebo po operativnem posegu obeh Ahilovih tetiv.

Imam še nekaj vprašanj:

– Kako je s tem zdravljenjem s plazmo, ga krije zavarovalnica, četudi se ne prej poskusi z infiltracijo kortikosteroidov in ostalih cenejših možnosti?

– Od kod bi lahko izvirale moje težave z bolečino v levi plantarni fasciji, glede na to, da je sodeč po izvidu z njo in v njeni okolici vse v redu?

– Bi bil izvid MRI lahko kaj drugačen, če ne bi načrtno 2 tedna pred slikanjem popolnoma prenehal s športom? Namreč, Ahilovi tetivi in plantarna fascija me močneje bolijo samo po teku oz. ostalih športnih aktivnostih, če pa šport opustim, so prisotne samo rahle bolečine, zategnjenost, ipd..
Bi v primeru MRI slikanja po aktivnostih bilo morda celo lažje določiti mesta vnetij?

Hvala.

Spoštovani,

– Kako je s tem zdravljenjem s plazmo, ga krije zavarovalnica, četudi se ne prej poskusi z infiltracijo kortikosteroidov in ostalih cenejših možnosti? Vbrizganje kortikosteroidov ODSVETUJEM! Zdravljenje s plazmo bogato s trombociti zavarovalnica(e) ne krije(jo). Cena enkratnega zdravljenja pri nas je 240 EUR.

– Od kod bi lahko izvirale moje težave z bolečino v levi plantarni fasciji, glede na to, da je sodeč po izvidu z njo in v njeni okolici vse v redu? Brez pregleda Vam ne morem odgovoriti.

– Bi bil izvid MRI lahko kaj drugačen, če ne bi načrtno 2 tedna pred slikanjem popolnoma prenehal s športom? Namreč, Ahilovi tetivi in plantarna fascija me močneje bolijo samo po teku oz. ostalih športnih aktivnostih, če pa šport opustim, so prisotne samo rahle bolečine, zategnjenost, ipd..
Bi v primeru MRI slikanja po aktivnostih bilo morda celo lažje določiti mesta vnetij? Za oboje je odgovor DA.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close