Najdi forum

Resekcija plike v kolenu

Spoštovani,
pred 5 dnevi sem imela artroskopijo d.kolena, in sicer resekcijo hipertrofične medialne parapateralne plike, poleg tega je bilo na samem posegu ugotovljeno, da imam skoraj popolno pretrgano sp.križno vez. Rekonstrukcijo bodo delali čez nekaj mesecev.
Stanje mojega kolena je sledeče: boleče, kar otečeno, predvsem predel nad kolenom (do 15 cm), ekstenzija je ok, fleksija do 60st, hodim lahko le s pomočjo bergel.
Delam vaje za krepitev kvadricepsa. Operater mi ni dal del.naloga za fth, upam, da mi jo bo dal osebni zdravnik.
Zanima me, kdaj bi bilo dobro, v mojem primeru, po vašem mnenju, začeti s fth? Kakšna terapija bi prišla v poštev (magnet, ultrazvok, vaje…)? Skrbi me, da ne bi prišlo do zabrazgotinjenja na mestu resekcije plike.
Kdaj pa menite, da bo koleno nehalo zatekati? Najlepše se vam zahvaljujem za vaše mnenje.
Z lepimi pozdravi,
Lana

Spoštovani,

zanima me, kdaj bi bilo dobro, v mojem primeru, po vašem mnenju, začeti s fth? Takoj.

Kakšna terapija bi prišla v poštev (magnet, ultrazvok, vaje…)? Predvsem individualno asistirano aktivno razgibavanje.

Kdaj pa menite, da bo koleno nehalo zatekati? Višek otekanja je običajno 2 do 3 dni po operaciji, nato postopoma nazaduje. Če v enem tednu od posega ne bo otekanje izrazito manjše, priporočam pregled pri operaterju. Če je vzrok otekline velika količina prekomerne tekočine v kolenu, je potrebno to s punkcijo odstraniti.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

najlepša hvala za vas odgovor.

Prosim še za pojasnilo, zakaj me močno boli na notranji strani stegna, od kolena do njegove sredine.. bolečina je prisotna vseskozi od artroskopije dalje.

Ali je normalno, da sega oteklina do 15cm nad kolenom?

Najlepša hvala vnaprej.

Lepo pozdravljeni,

Lana

Spošotvani,

kolenski sklep sega precej nad zgornji rob pogačice (prbl. 10 cm). Oteklina tam običajno pomeni prekomerno količino tekočine v kolenu. Bolečina na stegnu je lahko posledica operacije s prevezo v področju stegna. Če je bila operacija izvedena brez preveze, vzroka bolečine ne morem opredeliti.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close