Najdi forum

Koleno in MR izvid

Spoštovani,
Rekreativno se ukvarjam s triatlonom in sem star 53 let. V najstniških letih sem imel poškodbo meniskusa,vendar mi ni nikoli nihče priporočil operacije ,odstranili so mi samo tekočino ki se je nabrala. Nekajkrat se mi je še zgodilo,da je koleno izpadlo,vendar sem ga lahko sam vrnil v pravi položaj.
Pred enim mesecem se mi je to ponovno zgodilo pri plavanju.koleno je samo malenkost oteklo,vendar je bolečina ostala. Ta se s tekom in kolesarjenjem seveda še poveča,saj gre za večje razdalje.
Dobil sem MR izvid in bom na pregled še čakal zato vas prosim za razlago izvida.
Primarna osteonekroza medialnega femoralnega kondila,degeneracija hrustanca patele,mediala patelarna plika,degeneracija in poskodba medialnega meniska z vecjim flapom,ki je prevrnjen nad anteriorni rog medialnega meniska in sega v lateralni del sklepa nad anteriorni rog lateralnega meniska,mukoidna degeneracija anteriornega kriznega ligamenta,nateg medialnega kolateralnega ligamenta,manjsi sklepni izliv,
Kaj mi sledi po vašem mnenju? Operacija ?
Kaj lahko delam v tem času ko čakam na ortopeda?
Hvala za vaš odgovor.

Spoštovani,

v izvidu navajajo odmrtje notranjega končnega dela stegnenice (zelo verjento gre za oteklino kosti), okvaro in večjo raztrganino notranjega meniskusa, katerega strgan del je premaknjen naprej, okvaro sklepnega hrustanca pogačice ter sprednje križne vezi, nateg notranje stranske vezi ter nekaj čezmerne količine tekočine v kolenu.

Do nadaljnjega odsvetujem vse sunkovite, velike in dolgotrajne obremenitve kolena (tek, skoke, hojo navzdol. dolgotrajno hojo in stojo, dvigovanje in prenašanje bremen). Priporočam predvsem kolesarjenje, vendar le po ravnem, s čimmanjšim uporom ter plavanje, vendar ne prsnega sloga (žabice).

Glede na izvid MR menim, da bo potrebno operativno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala vam za odgovor.Sliši se kar slabo. Kaksna operacija me čaka in kako dolgo bo okrevanje.
Koliko se bom še lahko ukvarjal s športom ?

Spoštovani,

prosim.

Kakšna operacija me čaka in kako dolgo bo okrevanje? Odgovora na to vprašanje Vam le na osnovi izvida MR ne morem dati. Prva neznanka je, kaj od naštetega Vam res povzroča težave, druga neznanka pa vrsta operacije (iste poškodbe ali okvare se lahko operativno rešujejo na različne načine, ki za sabo potegnejo tudi različno popravljanje – rehabilitacijo).

Koliko se bom še lahko ukvarjal s športom ? Po zelo verjetni operaciji brez posebnih omejitev.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close