Najdi forum

Artroskopija kolka

Pozdravljeni.

V sredini marca sem imel artroskopijo kolka in sicer so mi pri sami artroskopiji naredili naslednje:

‘Napravimo artroskopsko refiksacijo kolčnega sklepa in pri tem uporabimo 3 resorbilne sidrne šive. Anterolateralni rob acetabula zreduciramo za 3 mm. Ostale strukture so relativno dobro ohranjene, tudi hrustančne površine.’

Sedaj opravljam fizioterapijo, ki jo jutri končam. Stanje po fizioterapiji je boljše, vendar je še vedno prisotna (ostra zbadajoča) bolečina v določenih gibih (sploh, ko dvignem stegnjeno nogo od podlage, če skrčim nogo in jo potegnem proti trebuhu ter pri hoji (sam sem probal doma narediti par korakov brez bergel, vendar so prisotne bolečine – ostra zbadajoča bolečina). Pri sami hoji še vedno uporabljam bergle (čeprav bi jih moral po besedah ortopeda in glede na izvid ob odpustu opustiti že pred tednom dni – 6. tednov po operaciji) – sedaj je že več kot 7 tednov od same operacije. Bolečina se pojavlja predelu kolka (bolj v globini).

PS: Opravljam fizioterapijo na delovni nalog (nisem imel pregleda pri fiziatru), po končanih terapijah pa se v sredini meseca vračam nazaj v službo. Kontrolni pregled pri ortopedu imam v sredini junija.

Zanima me, ali so zgoraj omenjene težave/bolečine “normalen” proces okrevanja po taki operaciji ali so te težave kak “znak za alarm” za predčasano kontrolo pri ortopedu (operaterju)?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

glede na odstopanje od pričakovanj in glede na bližino pričetka dela, priporočam predčasen obisk operaterja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

osebna zdravnica je glede na zgornji izvid podala predlog za zdraviliško zdravljenje (ortoped je v odpustnem pismu/izvidu zapisal, da osebni zdravnik po 7. tednih po operaciji napiše predlog za zdraviliško zdravljenje). Danes sem dobil odločbo z negativnim odgovorom (oz. da se mi zdraviliško zdravljenje ne odobri) z utemeljitvijo, da pri meni ne gre za takšno zdravstvo stanje oz. operacijo, ki bi zahtevala zdraviliško zdravljenje (pri sami operaciji so mi naredili artroskopsko refiksacijo labruma in redukcijo anterolateralnega roba acetabuluma za 3 mm). V odločbi se sklicujejo na 3. točko prvega odstavka 45. člena Pravil o zdraviliškem zdravljenju.

Zanima me, ali se je glede na zgornji situacijo smiselno pritožiti.

Glede na to, da z 20.5.2017 zaključujem z bolniškim staležem (na bolniški sem od 9.3.2017), me zanima, ali je “pametno”/smiselno prekiniti bolniški stalež in iti v ponedeljek, 15.5., v službo (opravljam pisarniško delo).

Ps: naj dodam, da sem hojo z berglami opustil v soboto (se pravi pred petimi dnevi). Pri hoji še čutim bolečine v predelu kolka (gre za ostro, zbadajočo bolečino – pri kakšnem koraku bolj močno zaboli, pri kakšnem koraku pa manj), prav tako je omejena gibljivost (če pokrčim nogo in jo potegnem proti trebuhu (bolečino začutim pri cca 90 stopinjah ali več), če nogo ‘nesem’ stran od sebe (abdukcija kolka), prav tako se bolečina pojavi ob rotaciji v kolku).

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

zanima me, ali se je glede na zgornji situacijo smiselno pritožiti. DA.

Glede na to, da z 20.5.2017 zaključujem z bolniškim staležem (na bolniški sem od 9.3.2017), me zanima, ali je “pametno”/smiselno prekiniti bolniški stalež in iti v ponedeljek, 15.5., v službo (opravljam pisarniško delo). GLEDE NA NAVEDBE, NE.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Rad bi še vprašal, kateri del kosti oz. kaj so mi pri sami operaciji pobrusili (redukcija anterolateralnega roba acetabuluma za 3 mm).

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

odstranili so Vam del sprednjega zunanjega roba čašice medenice (acetabuluma).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

V sredini maja sem opravil kontrolni pregled po operaciji – artroskopiji pri ortopedu. Na kontroli mi je bilo s strani ortopeda povedano, da po taki operaciji lahko boli do 4 mesec po operacij (operiran sem bil 9.3.2017). Po kontroli pri ortopedu sem se vrnil v službo.

Z operiranim kolkom imam še težave in bolečine. Pri hoji še čutim bolečine v predelu kolka (gre za ostro, zbadajočo bolečino, ki se pojavi nepričakovano pri hoji pri skoraj vsakem koraku), prav tako je malenkost omejena gibljivost (če pokrčim nogo in jo potegnem proti trebuhu (bolečino začutim pri cca 90 stopinjah ali več), prav tako se bolečina pojavi ob rotaciji v kolku (omejena je tudi gibljivost v kolku pri rotaciji). Bolečina se pojavlja predvsem pri hoji po stopnicah (gor in dol), pri dolgotrajnem sedenju in dolgotrajni hoji.

Zanima me vaš nasvet, kaj storiti v moji situacij – se naročiti nazaj na kontrolo pri ortopedu (operaterju) ali še počakati (namreč s strani ortopeda nimam predvidene nobene kontrole več, tudi na kontrolnem pregledu v sredini maja mi niso slikali kolka).

Prav tako me zanima ali je smiselno narediti ultrazvok operiranega kolka.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

glede na vztrajanje bolečin več kot 4 mesece, kolikor je napovedal operater, priporočam naprej pregled pri njem. Če se bodo bolečine nadaljevale, priporočam vsekakor tudi ponovno slikanje kolka z magnento resonanco z barvilom (MR artrografijo). Če operater nato ne bo predlagal kakšne operativne rešitve, pridejo v poštev ultrazvočno vodene injekcije plazme bogate s trombociti, hialuronske kisline in/ali matičnih celic v sam sklep. Za izvedbo se lahko obrnete na nas.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close