Najdi forum

Pozdravljeni!
Že pol leta imam težave z desnim kolenom. Včeraj sem končno opravila magnetno resonanco in prejela izvid. Ker sem pri ortopedu naročena šele konec maja in me skrbi bi prosila za razlago izvida:
QT bp. Začetna entezopatija patelarnega ligamenta na obeh pripojih, edem periligamentarno ter izliv v globoki spodnji bursi.
Manjši izliv, mala Bakerjeva cista.
Hondropatija patele- primerno debel hrustanec, edematozen na periferiji lateralne fasete, medialno 1 litva fisura, na medialni faseti edematozen in fibriliran.
Manjši izliv ter mala Bakerjeva cista. Začetni sinoviitis.
MM- periferno protrudiran korpus s drobnimi fisurami. Lokalni sinoviitis ter izbočena MCL. Malo tanjši sklepni hrustanec medijalnega kondila femorja v anteriorni polovici, mestoma edematozen.
Edem anteroperiferno na medijalnem kondilu femorja in minimalno na medijalnem kondilu tibije.
MNENJE: spremembe v hrustancu pogačice, spremembe v hrustancu medijalnega kondila femorja ter v medijalnem menisku.
Kaj se torej dogaja z mojim kolenom, ali bodo bolečine prenehale in kakšno zdravljenje, terapije me čakajo?
Za vaš odgovor se vam lepo zahvaljujem.
Nevenka

Spoštovani,

v izvidu navajajo začetne okvare pogačične vezi v zgornjem in spodnjem delu, okvare sklepnega hrustanca pogačice, notranjega končnega dela stegnenice ter notranjega meniskusa, nekaj čezmerne tekočine v kolenu in na nekaj mestih razdraženo sklepno ovojnico.

Glede na navedeno menim, da bo zdravljenje zelo verjetno neoperativno. Mnenje brez kliničnega pregleda in pregleda posnetkov opravljene magnetne resonance sicer ni polnovredno. Pred odločitvijo o zdravljenju je namreč potrebno ugotoviti kaj od naštetega Vam tudi povzroča težave in v kolikšni meri.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close