Najdi forum

Artroskopija kolena

Spostovani
Pred slabim letom sem na neravnem terenu nerodno stopila in padla na levo koleno. Na urgenci opravijo rtg, ki nic ne pokaze. Kasneje grem zaradi ponavljajocih bolecin na travmo, kjer kirurg sumi na natrgane kolenske vezi. Svetuje pocitek. Cez 2 meseca bolecina na notranji strani kolena ne popusti, ponoven pregled ne pokaze nic novega in kirurg pravi, da se bo stanje izboljsalo. Ker se po 2 mesecih nic ne izboljsa, me poslje na MR.
Na njej se ne vidi nic posebnega. Svetuje mi, da grem samoplacnisko k ortopedu v Valdoltri, ki predlaga artroskopijo kolena.
Kolena ne morem pokrciti in iztegniti do konca.
Izvid artroskopije:
Meniskusi so na zgornjih in spodnjih povrsinah gladk iin se povsod čvrsto drzijo periferije. Ugotovimo globje frakturne poke hrustanca na srednjem delu in naredimo toaleturo hrustanca pogacice. Hrustanec je nekoliko razcefran tudi na zunanjem platoju tibije ampak enakomerno, tako da toalete ne delamo. Pred sprednjo krizno vezjo je širša sinovijalna plika, plika je prisotna tudi parapatealno medialno, sprostimo te plike in ugotovimo, da je sprednja krizna vez stanjsana v predelu zgornjega narastišca delno nalepljena na zadnjo, ampak delno je kontinuiteta krizne vezi obdrzana in na otip s kljukico krizna vez drzi. Post operativno koleno za nekaj ur dreniramo in skozi drrn odtece 70 ml.
Predvidevamo daljso rehabilitacijo, ker je od poskodbe lreteklo skoraj leto dni in je prislo do precejsnje hipotrofije muskulature leve okoncine.
Diagnoze
S83.3 laesio cartilagines patellae sin
S83.50 ruptura partialis acl gen.sin.
St. Post. Arthroscopiam et toaletam gen.sin.

Danes je 6 dan od posega, še vedno cutim bolecine, hoja z berglami in obkladki.
Zanima me ali je normalno, da še vedno cutim kar mocne bolečine, čeravno imam kar visok prag bolecine.
Po 1 tednu svetuje uporabo kolesa, a si nr predstavljam, da bo to mogoce zaradi bolecin.
Pa se to-ali ob takem posegu morda pripadajo toplice?
Hvala za odgovor in lp.

Spoštovani,

bolečine 6 dni po artoskopskem posegu so pričakovane, vendar bi se morale vse od opravljenega posega zmanjševati. Če bolečine ne upadajo, priporočam pregled pri operaterju.

S kolesom priporočam počakati, vse dokler se bolečine ne bodo zmanjšale na nizko stopnjo intenzivnosti.

Po pravilniku ZZZS po tovrstnih operacijah do hospitalnega zdraviliškega zdravljenja niste upravičeni.

Priporočam čimprejšnji pričetek individualnega dela s fizioterapevtom! Pri nas se lahko obrnete na sodelavko doc. dr. Renato Vauhnik, dipl. fth. – [email protected].

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close