Najdi forum

Pozdravljeni, med nenadnim ustavljanjem pri teku, mi je koleno vrglo iz sklepa ter sem padel (že pred tem sem imel podobno poškodbo, ki pa je očitno nisem saniral – zdravnica je že nekaj tednov pred tem rekla, da je z mojim kolenom vse ok in se lahko vrnem k vsem aktivnostim). Opravil sem MR desnega(poškodovanega) kolena in bi Vas prosil za majhno razlago – nadaljni možni postopki itd.

-Popolna ruptura LCA
-Ruptura femoralnega narastišča medialnega meniskofemoralnega ligamenta s perifokalnim edemom kostnine femurja
-srednje velik izliv

Spoštovani,

v izvidu navajajo popolno raztrganino sprednje križne vezi, pretrganje vezi med notranjim meniskusom in stegnenico na stegnenični strani ter prekomerno količino tekočine v kolenu.

Zelo verjetno bo potrebno artroskopsko operativno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor, glede na podatke iz spleta, traja okrevanje po takšni poškodbi tudi do 6 mesecev? Sam sem zadnji mesec redno obiskoval fizioterapijo ter je poškodovano koleno sposobno že skoraj polne gibljivosti, sposoben sem že počasnega teka, plesa, kolesarjenja; Sam se k takšni operaciji ne nagibam ravno, ali je nujna ali zgolj priporočena?

Lep pozdrav

Spoštovani,

priporočena. Pri približno desetih odstotkih ljudi delujejo kolena normalno, kljub odsotnosti delujoče sprednje križne vezi. Glede na dobre občutke, ki jih imate, priporočam okrepiti stegenske mišice ter poskusiti z željenimi in/ali neobhodnimi aktivnostmi. Če pri njih ne boste imel občutka uhajanja kolena (nestabilnosti), občutil bolečin in/ali opazil otekanja, lahko brez skrbi nadaljujete. V obratnem primeru pa priporočam pregled in nato zelo verjetne dogovor o operativnem zdravljenju.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close