Najdi forum

MR LS HRBTENICE

Zdravo, star sem 22. let in sem aktivni sportnik(dvigovanje utezi). Pri treningu sem začutil bolečino v križu, ki je sevala v zadnjico in malo v stegno, nato sem se odpravil na MR. Prosil bil za pojasnilo izvida, ter ”course of action”oz. zdravljenje(trakcija?).
izvid:
Ledvena lordoza je primerna. Ledveni spinalni kanal je kongenitalno primerne širine. Blaga širokobazna dorzalna protruzija i.v. diska L5-S1, brez pomembne utesnitve duralne vreče ali evidentne kompresije katere od korenin, blago sta zožena i.v. foramna obojestransko.

Signal in morfologija ostalih ledvenih diskov sta v mejah normlanega. Posteriorni skeletni elementi ter signar prikazane kostnine so primerni. Konus medularis in korenine kavde ekvine so v mejah normalnega.

HVALA!!

Lp, Uroš

Spoštovani,

v izvidu navajajo izbočenje medvretenčne ploščice med 5. ledvenim in 1. križničnim vretencem navzad, ki nekoliko zožuje iztopna mesta živcev iz hrbtenice, vendar nanje ne pritiska.

Priporočam predvsem dosledno krepitev obhrbteničnih mišic in mišic stabilizatorjev trupa, ki lahko s skupnimi močmi zmanjšajo sile, ki delujejo na okvarjeno medvretenčno ploščico. Priporočam tudi razmislek o prenehanju ukvarjanja z dvigovanejm uteži, saj lahko s tem povezane obremenitve povzročijo dodatne okvare hrbtenice, ki je že načeta.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Zdravo,

Hvala za hiter odgovor! Zanima me, ali to pomeni da imam ”hernijo”? Poskodba se je sicer zgodila v decembru, je možno da se je stanje izboljšalo oz., da se stvar sama uredi?

Lp!

Spoštovani,

ne , ne gre (še) za hernijo. Stanje se lahko tako popravi kakor tudi poslabša.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close