Najdi forum

kalcinacija v levi rami

Spoštovani!

V začetku januarja 2017 so se mi pojavile neznosne bolečine v levi roki, ki so segale od leve rame do komolca na roki.
Opravila sem RTG – izvid : “Nekoliko ožja sklepna špranja. V laternem delu ob velikem tuberklu je vidna v mehkih delih večja osifikacija.”
Za tem sem opravila še ultrazvok -izvid: “V tetivi musculus infraspinatusa je na prehodu mišice v tetivo viden obsežen kalcinat,ki ima videz mlečnega stekla in meri cca 2 cm- kalcinacija v resorbciji, manjše kalcinacije do 7 mm so vidne tudi v tetivimusculus suprasinatusa v narastišču.Znakov za rupturo tetiv Rm ni videti. Tetiva dolge glave bicepsa ima primernolego, ob njej ni izliva.”
Nato so bolečine v roku enega tedna, ob jemanju Nalgesinafotre in Dorete izvenele. Po bolečinah sem opravila tudi FTH ( 8x laser, ultrazvok in elektrika). Peti dan, po končani FTH, pa so se ponovno pojavile neznosne bolečine. Ker nisem vedela kaj bi naredila, sem opravila v takem stanju tudi 1x terapijo z udarnimi valovi, a je bilo dan po tem še bolj neznosnejše- niso mi pomagale niti tablete, niti inekcija, ki mi jo je dal v dežurni ambulanti. Sem pa na urgenci obiskala ortopeda, ki me je še enkrat slikal- Izvid:”Obsežen kalcinat v predelu narastišča supraspinatusa, ki sega tudi navzdol, verjetno v predel subscapularis.” Nato mi je dal blokado – “subakrominalno kalcinatna igla, apliciram depo Medrol in Xylocaine,” ki je neznosne bolečine spremenila v znose, so pa danes, dva dni po blokadi še vedno prisotne. Ampak to mi je razložil, da so lahko bolečine prisotne še kakšne tri dni. Ko sem ga vprašala koliko dolgo mi bo blokada pomagala, je rekel, da mi ne more datiodgovora, da lahko da mi sploh ne bo pomagala:( SvetovAl je še kontrolo po FTH v kolikor bi ostala omejenost gibljivosti rame oz. v kolikor blokada ne bi bila učinkovita.

Zanima me še vaše mnenje glede zdravljenja. Ali je možno da mi ena terapija FTH ni pomagala in naj ponovim še z eno?
Ali mislite, da se, res še povečala bolečino z udarnimi valovi ali je bilo to zgolj naključno? Kasneje sem si prebral da naj nebi izvajali udarne terapije v času vnetja – to drži? In če drži , koliko časa po vnetju pa bi jo lahko izvajala, ali mi priporočate kaj drugega, za razbijanje kalcinata.
Naslednji teden načrtujem 3 tedensko potovanje, ampak sem sedaj v renih dvomih ali se ga naj sploh udeležim, ker če se mi ponovno pojavijo te neznosne bolečine, ne vem kaj bom:(

Že v naprej hvala za odgovor!

Spoštovani,

Zanima me še vaše mnenje glede zdravljenja. Ali je možno da mi ena terapija FTH ni pomagala in naj ponovim še z eno? Da, je mogoče.

Ali mislite, da se, res še povečala bolečino z udarnimi valovi ali je bilo to zgolj naključno? Kasneje sem si prebral da naj nebi izvajali udarne terapije v času vnetja – to drži? In če drži , koliko časa po vnetju pa bi jo lahko izvajala, ali mi priporočate kaj drugega, za razbijanje kalcinata. Sam z zdravljenjem z udarnimi valovi nimam izkušenj, je pa lahko pri tovrstnih težavah učinkovito. Po terapiji je pričakovana večja bolečina, saj je način delovanja udarnih valov povzročanje majhnih poškodb tkiva, ki nato spročijo proces samozdravljenja. Za doseg rezultata je običajno potrebno več terapij.

Naslednji teden načrtujem 3 tedensko potovanje, ampak sem sedaj v resnih dvomih ali se ga naj sploh udeležim, ker če se mi ponovno pojavijo te neznosne bolečine, ne vem kaj bom. Priporočam, da imate pri sebi eno nesteroidno protivnetno zdravilo (npr. Naklofen), metamizol (Analgin ali Metamizol Stada tablete) ter srednje močno opiatno protibolečinsko zdravilo (npr. Zaldiar). Prvega priporočam ob bolečinah jemati redno, drugega po potrebi do 2 tableti vsakih 6 ur, tretjega pa ob res močnih bolečinah 1 do 2 tableti na 6 ur (pri slednjih ne smete upravljati strojev in motornih vozil!).

Če zdravljenja, ki ste jih navedli, bolečin ne bodo odpravila, priporočam kot prvi naslednji korak ultrazvočno vodeno odstranitev nakopičenega kalcija. Če tudi to ne bo uspelo, pa priporočam artroskopsko operativno zdravljenje. Zadnji dve zdravljenji lahko opravite pri nas.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za izčrpen odgovor in vse podane informacije.
Lep pozdrav.

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close