Najdi forum

Pozdravljeni. Prosila bi vas za razlago izvida mr. Tetiva supraspinatusa je videti utesnjena v subakromialnem delu poteka distalno je malo zadebeljena,nehomogene intenzitete…pretezno hiperintenzivno spremenjena. Muskularni veter je ohranjen. Tetiva infraspinatusa poteka regularno,distalno je zadebeljena in hiperintenzivno spremenjena. Muskularni veter je ohranjen. Manjse erozivne spremembe kortikalehumerusa pod tetivo. Tetiva subskapularisa poteka regularno,distalno je malo zadebeljena in zmerno hiperintenzivno spremenjena.
Mnenje…subakromialna utesnitev tetive supraspinatusa,znaki tendinitisa rotatorjev.

Je potrebna operacija ali samo fizioterapija? Hvala za vas odgovor

Spoštovani,

v izvidu navajajo utesnitev kite mišice supraspinatus, ki je tudi nekoliko okvarjena.

Priporočam pričeti s fizioterapijo, usmerjeno predvsem v izboljšanje delovanja mišice supraspinatus, pa tudi drugih mišic rotatorne manšete. Priporočam obisk naše sodelavke, doc. dr. Renate Vauhnik, dipl. fth. – [email protected].

Če v treh mesecih rednega izvajanja s strani fizioterapevtke priporočenih vaj ne boste zaznali pomembnega izboljšanja, priporočam artroskopsko operativno zdravljenje – najverjetneje subkromialno dekompresijo in akromioplastiko.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za vas odgovor. Od cesa pa to pride?

Spoštovani,

vzroki so lahko prirojena posebnost zgradbe, preobremenitev in/ali poškodba mišice supraspinatus (slednja redko).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni. Samo se eno vprasanje bi imela za vas. Glede na to, da hodim v sluzbo in me roka boli ze nekaj mesecev,zakaj se pltem zdravnik takoj ne odloci za operacijo? Na fizioterapijo se caka par mesecev , mene pa cedalje bolj boli….hvala za vas odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

pogosto je mogoče takšno stanje rešiti le s fizioterapevtskimi metodami, zakar tudi sam priporočam pričeti najprej s fizioterapijo.

Operacija je sicer dobra rešitev, vendar pa je z operativnim posegom vedno povezano, sicer majhno, tveganje različnih zapletov. Iz tega razloga menim, da je v primerih, kjer operativno zdravljenje ni edina rešitev, boljše k zdravljenju najprej pristopiti neoperativno.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni. Z izvidami mri sem sla danes na pregled, kjer mi zdravnik ni predpisal nobene fizioterapije, tudi za operacijo se ni odlocil. Mene pa boli dalj. Dejal je celo,da to ni nic takega…je to res? Sem precej oddaljena iz ljubljane …kaj bi mi vi priporocali? Lp

Spoštovani,

priporočam, da pridete na pregled in da s seboj prinesete tudi posnetke zadnjega slikanja z magnento resonanco. To je edini način, da Vam lahko dam polnovreden nasvet. Iz katerega dela Slovenije pa ste?

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spostovani.

Iz prekmurja sem. Če se strinjate bi vam poslala izvide po pošti.

Lp,melita

Spoštovani,

lahko na naslov: ARTHRON, Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe, Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana. Še boljše bi bilo, da bi prišla v našo ambulanto v Mariboru, ki jo imamo vsako sredo. S pregledom dobim namreč za odločitev o načinu zdravljenja najpomembnejše podatke.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close