Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Bolečine v mišicah – malce nenavadno vprašanje

Bolečine v mišicah – malce nenavadno vprašanje

Pozdravljeni,

na vas se obračam z malce nenavadnim vprašanjem: dolgo časa sem bila tekačica. Zadnje dve leti žal nisem delala ustreznih vaj za moč in stabilizacijo, zato se mi zdi, da imam zelo oslabljene hrbtne mišice in mišice na nogah. Najbolj trpijo mišice pri hoji po hribu navzdol ali pri če stojim pri miru (takrat mi postane slabo v želodcu). Prav tako se zgodi če sedim (ko so mišice napete) ali se v sedečem položaju prepognem. Mislite, da je oslabela tudi trebušna mišica ali se slabost v želodcu odraža zaradi napetih, ”poškodovanih” hrbtnih in ostalih mišic? MR celotne hrbtenice je bil brez posebnosti, prav tako glave. Ker sem že res obupana, ker ne najdemo vzroka, bi vas prosila za mnenje, kaj bi lahko bilo? Bi bili morda potrebni kakšni drugi pregledi, ki bi pokazali stanje mišic? Za vaš odgovor in pomoč se vam najlepše zahvaljujem.
Teja

Spoštovani,

razmišljam v smeri hiatalne hernije.

Priporočam, da se s vsemi dosedanjimi izvidi in posnetki oglasite na pregledu, nakar Vam bom zelo verjetno predlagal dodatna slikanja in/ali preiskave.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
najlepša hvala za vaš odgovor. Moj problem se je pričel tako, da mi ni več pasalo hoditi oz. da sem ob hoji dobila pekoča stopala in da mi je postalo slabo. Mislite, da je to lahko vzrok hernije? Ko sem ležala, se je stanje umirilo.

Lep pozdrav,
Teja

Spoštovani,

pekoča stopala težko pripišem herniji, slabost pa lahko.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Sedaj čakam na gastroskopijo želodca. Mislite, da bi bilo smiselno za stopala narediti ultrazvok? Morda gležnja? Najlepša hvala za vaš odgovor. Lep pozdrav, Mateja

Spoštovani,

priporočam opraviti ultrazvočni pregled ožilja spodnjih okončin.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
najlepša hvala za vaš odgovor. Opravljen je bil gleženjski indeks, ki je vredu. Je kljub vsemu smiselno napraviti ultrazvok spodnjih okončin?

Lep pozdrav,
Teja

Spoštovani,

da.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

hvala vam. Torej ultrazvok arterij ali je potrebno tudi ven?

Lep pozdrav,
Teja

Spoštovani,

obojega.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
opravila sem gastroskopijo in je bila vredu. V nadaljevanju vam pošiljam izvod MR celotne hrbtenice:
MR slikanje je pokazalo:
MR L/S:
Blaga dekstrokonveksna deviacija ledvene hrbtenice.
Nekoliko izravnana ledvena lordoza.
Višine in intenziteta signala i.v. diska je ohranjena.
Višina korpusov vretenc in intenziteta signala skeleta sta v mejah normalnega.
Nakazano je sicer klinasto deformiran korpus L1, anteriorno je znižan za 5%, brez edema kostnine.
Manjša Schmorlova hernija spodnje terminalne plošče korpusa L1.
Konus medule in filum terminale sta v mejah normalnega.
V nivoju L3-L4 ter L4-L5 sta vidni minimalni širokobazni protruziji i.v. diska pod zadnji
longitudinalni ligament, pomembnejše stenoze spinalnega kanala ali nevroforamnov ledvene
hrbtenice pa ne vidim

MR vratne hrbtenice:
Nap.dg: bolečina v vratu
Nekoliko izravnana vratna lordoza.
Začetno degenerirani i.v. diski v nivojih od C3-C5, i.v. disk C4-C5 je znižan.
Višina korpusov vretenc in intenziteta signala skeleta sta v mejah normalnega.
Kongenitalno normalno širok spinalni kanal.
Intenziteta signala hrbtenjače je v mejah normalnega, brez znakov kompresijske ali druge
mielopatije.
Pomembnejše stenoze spinalnega kanala ali nevroforamnov v predelu vratne hrbtenice ni.

M prsne hrbtenice:
– primerno oblikovana prsna kifoza
– višina korpusov in intenziteta signala skeleta sta v mejah normalnega.
– Blago dehidrirani i.v. diski v srednji tretjini prsne hrbtenice, višina i.v. diskov prsne hrbtenie ohranjena
– kognitivno normalno spinalni kanal
– intenziteta signala hrbtenjače je v mejah normalnega, brez znakov kompresijske ali druge mielopatije
– v srednji tretjini prsne hrbtenice so sicer v nivojih Th5-th6, Th6-Th-7 ter Th7-Th8 kot tudi Th8-Th9 videeti minimalne širokobrazne protruzije i.v. diskov pod zadnji longitudinalni ligament, ki pa ne povzročajo pomembnejše stenoze spinalnega kanala ali nevroformanov.

Pri pregledu pri fizioterapevtki je bilo ugotovljeno, da imam zelo oslabljene, zategnjene hrbtne mišice (če hodim, mi zategne tudi mišice na nogah in v prstih na nogah, rokah). Če sedim, se prepognem ali bi ponoči želela spati s skrčenimi nogami ni možno, saj nastopi slabost. Mnenje je bilo, da zadnji del hrbtenice (ali poškodovane mišice/del hrbtenice) vplivajo na želodec, kar verjetno povzroča tudi čuden občutek v trebuhu. Prav tako ne morem stati na ”mestu”, ker povzroča nekakšno slabost, kot da bi trpele ”mišice”. Vsa slikanja so bila narejena v ležečem položaju, ki mi ”edino ustreza” oz. se mišice razbremenijo.

Mislila sem, da bi šla na slikanje /ultrazvok hrbtnih mišic, morda prepone? Kaj menite? Prišla bi tudi do vas.

Res sem obupana, zato bi bila zelo vesela vašega odgovora.
Hvala in lep pozdrav,
Teja

pozdravljeni,

morda je lahko poškodovana tudi prepona?

Lep pozdrav,
Teja

Spoštovani,

priporočam, da pridete na pregled in da s seboj prinesete vso dosedanjo dokumentacijo in posnetke opravljenih slikanj.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

ugotovljeno je bilo pomanjkanje B12, zato sem v roku 2 tednov prejela 6 inekcij. Od tega je že dober mesec in pol. V tem času sem zelo malo gibala, saj se nisem počutila dobro. Sedaj se mi je zgodilo, da imam mišice kot v ”oklepu” oz. postale so zelo neprožne, kot da so zalepljene (predvsem trebušne in hrbtne mišice). Mišični testi so vredu, prav tako jetrni. Kaj naj naredim oz. kaj predlagate? Prav tako težko sedim, ker me pod rebri zelo veže (verjetno zaradi zategnjenosti mišic).

Prosila bi vas za pomoč, kako ”odtegniti” oz. odlepiti? Bi bilo smiselno narediti še kakšno preiskavo?

Za vaš odgovor se vam najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.
Teja

Spoštovani,

priporočam masažo mišic, v katerih so se pojavili problemi. Priporočam, da se obrnete na našega sodelavca Gregorja Grada, prof. tel. vzgoje – [email protected].

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close