Najdi forum

Spoštovani,

lani avgusta sem dvakrat nesrečno padla s kolesom pri nični hitrosti, pri čemer sem se zvrnila na levo stran in ustavila s kolenom oz. na stranski kosti pod pogačico na levi strani. Tam sem imela potem oteklino, ki sem jo hladila. Bolečine ni več, ostala pa je bulica 2×2 cm, trda kot kost.

Zanima me, kaj bi to bilo in ali bo izginilo samo po sebi.

Hvala za odgovor in lepo pozdravljeni.
Nina

Spoštovana,

zelo verjetno se je na mestu udarca izlita kri (hematom) spremenila v kostno ali vezivno brazgotino. Priporočam, da opravite rentgensko slikanje poškodovanega področja v štirih projekcijah (AP, stransko in dve polstranski) ter pridete na pregled, kjer lahko področje pregledava še klinično in z ultrazvokom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Jaz imam pa bulo na rebru oz je kot da se dva rebra zdruzita v bulo, ampak nisem imela nobene poskodbe in zdravniki be vejo kaj je.

Spoštovani,

za začetek priporočam klinični, rentgenski in ultrazvočni pregled bule, nato pa še morebitno slikanje z magnetno resonanco in/ali računalniško tomografijo (odvisno od ugotovite predlaganih pregledov).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

sem 22 letna študentka, ki načeloma zdravo živi in se dvakrat tedensko tudi rekreativno športa na različne načine.
Pred kakšnimi mesecem mi je na desni nogi, 10 cm nad gležnjem zrasla majhna zatrdlina. Na otip spominja na kost. Občasno me boli, največkrat pa zvečer, ko se umirim in uležem v posteljo. Poleg tega pa me že kaki dve leti bolijo gležnji in kolena vsak enkrat na mesec. Bolečina se pojavi zvečer in preko noči mine. Najprej sem pomislila, da je mogoče kaj v povezavi z revmo, ker mi zelo prija, če jih tesno zavijem v kakšno deko ali brisačo.

Dodajam še:
Ko sem bila majhna sem si večkrat spraskala materino znamenje, ki ga imam za ušem. Takrat se ni nič povečalo, sedaj pa že nekaj časa raste, vendar v normalni okrogli obliki.

Zanima me, če je mogoče vso to skupaj povezano. Poleg tega pa me zanima, če imate morda kakšno idejo kaj to je in ali naj se oglasim pri zdravniku.
Lp, Anne

Spoštovani,

pozabila sem dodati še to, da imam že kakšni dve leti oz. mogoče malo več zelo slabo kri. Vse vrednosti so na spodnji ali pod spodnjo mejo.

Mogoče je tudi to informacija, ki vam lahko pomaga pri odgovoru.
Lp, Anne

Spoštovani,

vsekakor priporočam takojšen pregled pri zdravniku, predvsem zaradi opisanega rastočega materinega znamenja “za ušem”. Za gleženj priporočam najprej rentgensko slikanje v dveh projekcijah, nato pa še klinični in ultrazvočni pregled. Slednja dva pregleda lahko opravite pri nas.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.
Dva tedna nazaj sem prejela udarec na podrocje obrvi(arkada). In sicer s kamnom,prejela sem par sivov. Oteklina je splahnela,sivov ni vec,je pa na tem mestu ostala trdna bula. Na otip se malce obcutljiva. Bula ne izgine.

Kaj bi to lahko bilo in ali je nevarno?

Hvala za odgovor.

Spoštovani,

bula je zelo verjento brazgotina, ki ni nevarna, lahko pa je moteča. Po preteku treh tednov od poškodbe priporočam pričetek masaže brazgotine z protibrazgotinskim mazilom večkrat dnevno. Če se bula ne bo zmanjšala na sprejemljivo raven ali celo izginila, bo zelo verjento potrebna operativna odstranitev.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!
Priblizno mesec in pol nazaj sem na ledvenem predelu reber zacutila manjso bolecino, najprej sem mislila, da imam modrico, vendar se je kaseje izkazalo, da je bula, ki obcasno boli, ce se misica zakrci cez njo. Zdravnica je mislila, da je lipom ter me je poslala na UZ. Po enomesecnem cakanju sem danes prisla na vrsto, vendar je UZ nedolocen. Radiolog je priporocal MR. Kaj bi to lahko bilo? Naj se omenim, v druzini imam kar nekaj primerov izrastkov na kosti(benignih) oz.kalcinacije. 2 tedna nazaj sem bila na UZ trebuha, kjer pa ni bilo nobenih patoloskih sprememb.
Skrbijo me tudi cakalne dobe za pregled MR, ki so naceloma zelo dolge.
Hvala za odgovor

Pozdravljeni,

čakalne dobe za slikanje z magnetno resonanco so se občutno skrajšale. Priporočam, da preverite pri več izvajalcih. Prepričan sem, da boste slikanje lahko opravila v teku 2 do 4 tednov. Sicer imam premalo podatkov za namig, kaj bi to lahko bilo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Pred enim mesecem sem se močno udarila v kost 10 cm nad nartom.

Zgornja plast kože je bila rahlo presekana, v trenutku je nastala modra oteklina, katero sem z masažo odpravila.

Je pa ostala še neka zatrdlina, katera sicer z masažo za nekaj trenutkov “izgine” vendar se čez čas spet pojavi.

Bi mi prosim lahko svetovali kaj bi to bilo oh. kako se tega povsem znebiti.

Lep dan

Pozdravljeni,

priporočam, da opravite ultrazvočni pregled poškodovanega področja, s katerim bo zelo verjetno mogoče ugotoviti, kaj je v ozadju zatrdine. Zelo verjetno gre sicer za vezivno zabrazgotinjeno izlito kri. Priporočeni pregled lahko opravite tudi pri nas.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

iskrena hvala za hiter odgovor. Zanima me še, v primeru, da gre za vezivno zabrazgotinjeno izlito kri, s čim se da to odpraviti?

Spoštovani,

prosim.

Zatrdino se lahko zmanjša ter zmehča z redno masažo z mastno ali posebno protibrazgotinsko kremo, večkrat dnevno, običajno več mesecev, povsem odstrani pa zelo verjetno le z operacijo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close