Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo sprememba prehrane v nosečnosti

sprememba prehrane v nosečnosti

Pozdravljeni.

Sem na začetku 3 nosečnosti (6t). Po vseh težavah luskavica, zelo pogosta nožnična vnetja, utrujenost, na žalost bi se našlo jih še kar nekaj, sem prišla, do zaključka, da moram spremeniti prehrano.

Zanima me ali (protigljivična) dieta v mojem stanju pride v poštev.

Spoštovani!

V nosečnosti je treba organizem predvsem podpirati, ne pride pa v poštev nikakršno razstrupljanje (kar je tudi protiglivična dieta).

Svetujem vam:

– omejite sladkor (s tem boste ohranjali minerale)
– omejite gluten, mlečno in meso
– jejte veliko zelenjave ( če imate težave z napihovanjem, uživajte kuhano)
– ne pretiravajte s sadjem
– pijte veliko tekočine( predvsem vode)
– maščobe naj bodo le hladno stiskane
– uživajte oreščke in semena
– stiskajte sokove, ki naj bodo pretežno iz zelenjave
– če ne uživate rdečega mesa, naredite kuro z B kompleksom

Predvsem pa bodite umirjeni in sproščeni, saj vaše psihično stanje vpliva direktno na razvoj bodočega družinskega člana.

Vse dobro vam želim, v nosečnosti in po porodu!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Hvala za odgovor. Sprememba prehrane je kar velika upam da bom uspešna.

Zanima me še kako je z uporabo koprive v nosecnost in potem med dojenjem.

Spostovani!

Koprive so vir mnogih mineralov,tako, da so vedno priporocljive.Po nasih izkusnjah tudi v obdobju dojenja, ne bi smele biti problematicne.

Vse dobro vam zelim!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close