Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo kronični kolitis

kronični kolitis

Pozdravljeni!

Sem 22-letni fant. V začetku novembra sem opazil bulo ob zadnjični odprtini in nekaj sluzi na blatu. Ker se stanje ni umirilo v dveh tednih, bolečine in občasen skeleč občutek, kri na blatu in sluz so se stopnjevale, sem opravil rektoskopijo, pri kateri je zdravnica ugotovila, da imam vnetje rektuma in mi predpisala Salofalk svečke.

V začetku januarja sem opravil tudi kolonoskopijo, vendar je zdravnica ugotovila, da gre samo za običajno vnetje zadnjika, proktitis, ki ga pozdravim s Salofalk svečkami in da ni potrebno nič skrbet. Opazila je tudi, da imam manjše notranje hemoroide. Po pregledu je zapisala sledeče:

Endoskop uvedem pod kontrolo očesa v terminalni ileum. V inverziji si pogledam rektum, kjer so vidni manjši notranji hemoroidi. Sluznica v rektumu je prvih 8 cm rahlo vneta, mestoma je prisotna hiperemija, rane ni videti. Proksimalno od tega mesta je sluznica celotnega kolona normalnega izgleda, bazalni žilni črtež dobro proseva, haustracije so primerne. Dno cekuma, terminalni ileum ter ustje valvule Bauchini b.p.
Iz rektuma biopsiram 3x ter iz descendesa, sigme in transverzuma za histološki pregled.
DIAGNOZA: Proktitis in manjši notranji hemoroidi.

Sem pa sedaj dobil tudi histološki izvid od štirih vzetih vzorcev po črevesju in zapisana diagnoza: BLAG KRONIČNI NESPECIFIČNI KOLITIS.

Že od rektoskopije naprej (dva meseca) jemljem zvečer svečke in stanje se je od rektoskopije do kolonoskopije močno pomirilo. Sem pa na vašem forumu zasledil, da ste nekje zapisali, da je kronični kolitis ozdravljiv. Bi mi lahko mogoče na kratko opisali kako to poteka? Kakšne terapije so to in koliko stanejo?

Kakšen mesec že enkrat na dan uživam tudi po eno jušno žlico bio konopljinega olja, ki naj bi pomirilo vnetje. Kaj menite? Ali priporočate še kaj, da bi s pomočjo prehrane, dodatkov pomagalo?

Glede na to (vsaj držim pesti, da bi to bilo res), da gre za blago obliko vnetja, upam, da bi se ga dalo nekako “sanirati”.

Najlepša hvala za vašo pomoč in odgovore. Lep pozdrav

Spoštovani!

Težava, kot je vaša, je lahko popolnoma obvladljiva.Treba je odkriti vzrok in sestaviti načrt zdravljenja.Uspeh zdravljenja je močno odvisen od vaše pripravljenosti na spremembe v načinu življenja.

Za več informacij, prosim,pokličite v ordinacijo.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close