Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo STEATOZA JETER

STEATOZA JETER

Ne vem, če ste pravi naslov….

Možu ( 36 let ) so postavili diagnozo STEATOZA JETER…..ne kadi, ne pije ( razen nekajkrat letno kakšen kozarček vina ), mogoče ima le kakšen kg preveč – ampak res samo par kg…redno se prehranjuje – normalna hrana ( meso mogoče 4 x tedensko )……

Zdravnica pravi, da nima kaj več narediti, da mora na dieto ( to je že storil ), ampak da lahko traja do 15 let, da se jetra očistijo ( če se sploh )

..zdaj pa me zanima ali obstaja kakšna drugačna oblika zdravljena…njemu je zdravnica sicer ponudila tudi tablete za čiščenje jeter, samo so baje full močne in škodijo želodcu….

Hvala in lep pozdrav….

Zamaščenost jeter je velikokrat posledica bolnega črevesja, ki ne razstruplja. Zato morajo jetra prevtezi njihove strupe. Tako postanejo preobremenjena in maščoba zamaši jetra. Nasvet za vašega moža:

1. klistiranje (kot pomoč pri razstrupljanju jeter) – lahko 14 dnevno kuro, vsak dan
2. Večkratno čiščenje jeter (na primer 5 krat, med enim in drugim čiščenjem naj bo najmanj 14 dni)
3. naj uživa veliko lanenega olja in drugih rastlinskih olj, da se bo tvoril žolč in čistil jetra (ponavadi zdravniki svetujejo ravno obratno, vendar to ni prava rešitev; za čiščenje potrebujemo žolč)

Uporabite iskalnik, o vseh teh temah (klistir, olja in čiščenje jeter) smo že obširn opisali.

LP

P.S.
Glede klistiranja komplicirajo samo ženske, moški nimajo s tem nobenih težav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni.

Pred nekaj dnevi sem bila na CT-ju jeter. V izvid so napisali sledeče: V 4. jetrnem segmentu je tik pod kapsulo videti dobra 2 cm veliko hipodenzno kroglasto formacijo, ki ima anteriorno delno kalciniarno steno.
Po HU enotah sprememba ne predstavlja enostavne bilarne ciste (okoli 35 HU).
Levo ob opisani formaciji in na meji med 4. in 3. segmentom je še dodatna, povsem drobna kalcinacija.

Ali mi lahko prosim razložili kaj to pomeni. Je nevarno?

Hvala. Lep pozdrav.

Ob takšnih vprašanjih vedno napišem: pogovorite se s svojim zdravnikom o rezultatih preiskave. Res ne razumem, zakaj se ne.

V izvidu je omenjena cista, ki ni označena kot nevarna. Vendar nikoli ne moremo biti 100%, zato je treba spremljati ciste. Za dobra jetra moramo jesti grenka živila (nepredelana), malo OH in veliko maščob (kakovostna rastlinska olja).

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Imam eno vprašanje. Moj oče bi naj imel steatozo jeter. Zdravnica mu je v enakem izvidu napisala, da je podhranjen, ne pije nič, že skoraj dvajset let, ne kadi in nima sladkorne bolezni. kaj mi svetujete?
Hvala že naprej

Vse sem napisal že zgoraj (odgovor 10.10.2008).

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Ultrazvok mi je pokazal znerno steatozo jeter. Že več mesecev se počutim zelo utrujeno. Boli me pod rebri. Telesna temperatura se mi giblje od 34.5 do 35,5 C. Pred 2 mesecema je bila še nižja, najnižja je bila 32,5 C. Zelo slabo spim. Vsako noč se zbudim med 1. in 3. uro. Lp Milena L.

Kakšno pa je vaše vprašanje?

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Živjo, ne vem če ste ravno pravi naslov pa vseeno, moj mož je bil na ultrazvoku jeter, kjer so zapisali UZ znaki difuzne parenhimske okvare jeter, sumljivih zamejenih lezij v jetrih ni. Vse ostalo v trebušni votlini je v mejah normale. Prav takoje CT glave pokazal hude atrofične spremembe kortikalno frontoparietalno in temporalno ter cerebelarno. Zanima me kaj to vse skupaj pomeni, koliko resno je in kako mu lahko pomagam pri okrevanju?

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav.

Ingrid

Na žalost samo iz vaših citatov diagnoz ne morem ugotoviti, kako resno je stanje. Vedno je potrebno pogledati celoto, celega človeka. Pogovorite se z zdravnikom, lahko tudi zaprosite za drugo mnjenje.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni
danes sem dobila izvid od hčerkice in sicer diagnoza:Obesitas E 66.0,Steatoza jeter !!!
vse vem,kaj to pomeni iz vaših pisem,ampak ne vem kako od tega zboli 8.letnica !!!???
Lepo Vas prosim,če opstaja kakšno zdravilo,da ga poznate,da je dobro in da bo pomagalo mojem otroku,prosim,prosim,če mi napišete ime!!!???tudi,če se ne da dobiti v sloveniji,ali pa ni slovenski proizvajalec,ga bom najdla v tujini !!!???
V naprej se vam zahvaljujem.
Lep pozdrav
Monika

Spoštovani!

Verjamem, da vas je izvid hčerkice šokiral in pozitivno je, da iščete rešitev v različnih smereh.Če spremljate naš forum, ste najbrž ugotovili, da se ukvarjamo predvsem z vzroki, ne svetujemo pa čudežnih zdravil za simptome.Za vašo punčko potrebujete zdravilca za celostno zdravljenje, ki bo ugotovil vzrok za tako obremenitev jeter. Spet, kot pogosto, navajam izkušnje iz ordinacije: vzrok je lahko napačna prehrana, obremenitev s težkimi kovinami, žolčni pesek, obremenjena črevesna flora…Pomemben je tudi čustven vidik – če je punčka zaprta vase, ne izraža jeze in skriva čustva – tako odzivanje lahko energijsko vpliva na funkcijo jeter. Želim vam, da bi pri punčki ugotovili pravi vzrok, ker ji boste s tem omogočili lažje funkcioniranje v prihodnosti.

Vse dobro vam želim!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani!

Mojemu možu so na UZ abdomna ugotovili steatozo jeter. Vem, da so za ta oboljenja potrebne diete za čiščenje jeter in razni dodatki, ki izboljšajo delovanje, zato me zanima, kje najdem jedilnike za dobro dieto oz. hrano primerno za ta obolenja. Vsepovsod je sicer napisano, kaj se priporoča, vendar nikjer , kako in v kakšni kombinaciji se naj uživa.

Hvala za vaš odgovor!

Lep pozdrav,
Ana Ivanovič

Spoštovani!

Smernice pri sanaciji jeter, so predvsem:
– izogibanje sladkorju in čim manj predelanih ogljkovih hidratov
– uporaba kakovostnih hladno stiskanih olj – predvsem laneno
– živila, ki imajo grenak okus ( radič, regrat, grenivka)
– čaj ali kapsule pegastega badlja
– vsaj 2 meseca izogibanje mesu, predvsem svinjina je problematična

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

tudi sam imam močno steatozo jeter,,niti se nisem zavedal,,ker nič nisem opazil na sebi oz.da bi bili kakšni znaki.Štev.je 3.50 norm.pa do 0.9 ,,kako dolgo se to čisti oz.kdaj pride do ciroze..pri kakšni štev.Pil sem samo rdeče vino,,dost masnega in sladkega,,nazadnje pa še premalo gibanja.Star sem 49 L,Boris MB..Hvala za odg. p.s. ali ta pegasti badelj kapsule res pomagajo in ne bom več smel pit rdečega,,katerega imam najraje..

Spoštovani!

Pri kakršnihkoli težavah z jetri, svetujemo sledeče:

– prehrana brez sladkorja
– omejiti ogljikove hidrate
– uživanje samo hladno stiskanih olj – med drugim 1-2 jedilni žlici lanenega olja dnevno
– omejiti mleko in mlečne izdelke ter meso
– vsaj 2l vode dnevno
– veliko zelenjave (predvsem zeleni listi)

Pegasti badelj je priporočljiv (v kapsulah ali kot čaj), uživajte grenka živila – radič, regrat, grenivka…
Ne vem, koliko rdečega vina ste ponavadi popoili. Uspeh bo prišel hitreje, če boste trenutno alkohol popolnoma ukinili.

Kot zanimivost naj vam povem, da so jetra z vidika Tradicionalne kitajske medicine filter za naše čustveno doživljanje, obremenijo jih pa predvsem čustva potlačene jeze.

Vse dobro vam želim!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close