Najdi forum

Pozdravljeni!

Prosim, če mi lahko svetujete, kako naj lajšam težave mene ( vročinski valovi, utrujenost, nespečnost …)

Hvala.

Pozdravljeni!

Veliko žensk si težave v meni lajša s svetlinovim oljem, dobi se tudi v obliki kapsul.

Drug pomemben dejavnik, zaradi katerega nastopijo težave v meni, je zakisanost telesa. S krvavitvijo pri menstruaciji se iz telesa redno izločajo kisline in drugi strupi. ta mehanizem čiščenja v meni presahne; strupi, ki ostajajo v telesu pa povzročajo utrujenost, nespečnost in vročinske valove. Zato vam priporočam, da se začnete bazično prehranjevati (veliko zelenjave in sadja, nič sladkorja, zelo malo mesa, rib, mleka in mlečnih izdelkov, namesto prečiščene moke polnozrnate izdelke). Toplo vam priporočam bazične kopeli: idealno bi bilo vsak drugi dan po 90 minut (po 60 minutah baze sploh začnejo delovati), v vodo za kopel daste 200 g sode bikarbone in dve žlici soli. V Sloveniji je sol izredno draga, v tujini jo lahko kupite v vsaki drogeriji (250 g za na primer 1,5 EUR). Da ne boste obubožali, se zapeljite čez mejo.

S temi ukrepi bi morale vaše težave izginiti v nekaj tednih.

Kaj je soda bikarbona (iz članka o črevesju)

Sodo bikarbono so poznali že v zgodnji antiki in jo uporabljali za nevtralizacijo želočne kisline, peko in čiščenje, pa tudi za druge zdravilne namene. Stari Egipčani so jo pridobivali iz jezer v dolini Natron, zato je v tujini poznana pod komercialnim imenom Natron, danes pa je glavni vir kuhinjska sol, kjer klor zamenjajo za karbonat (kemijska formula NaHCO3, kemijsko ime natrijev hidrogenkarbonat). Soda bikarbona je rahlo alkalna, zato veže in nevtralizira vse kisline in jih spremeni v nevtralne soli in ogljikovo kislino. Danes so uporabljamo pri peki (za mafine, preste), v kozmetični kemični industriji, v zdravilstvu pa predvsem pri acidozi (zakisanju telesa), zapeki, protinu (putiki), pekočih in močno potečih se nogah. Zlasti pri uživanju je zelo pomembno, da je ne zamenjamo z drugimi nevarnimi spojinami, kot so lužni kamen (NaOH), natrijevim lugom (NaOH + H2O) ali sodo (Na2CO3). Sodo bikarbono lahko dobimo v lekarnah, vendar je njena cena nerazumljivo visoka (100g stane približno 1250 SIT). V tujini pa jo lahko kupite tudi v drogerijah in trgovinah z živili, kjer stane paket 5 x 50 g približno 1,5 evra.

Lep pozdrav,

Dominik Golenhofen

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close