Najdi forum

Slovenci-prijazni?

Ne morem verjeti, vedno znova ko prebiram kakšne izjave turistov v Sloveniji o Sloveniji in Slovencih, vsi po vrsti povdarjajo, kako je Slovenija polna prijaznih ljudi, vsi pripravljeni pomagati (!!?))..itd…nazadnje sem to bral v zadnji sobotni prilogi Dela.

Stvar me toliko bolj čudi, ker gre v popolno nasprotje s profilom povprečnega prebivalca Slovenije, kot ga vidim sam.Če bi mi kdo rekel, naj napišem svoj stereotip povprečnega Slovenca, bi verjetno začel nekako takole:malo zadrt, sumničav in nezaupljiv do drugih,malo faušljiv, daje ga večvrednostni kompleks do vzhodnjakov in južnjakov, ter manjvrednostni do Avstrijcev in Nemcev; ni kaj preveč pripravljen pomagati, raje gleda svoja posla…

Tako nekako na svidim jaz sam.Ne vem, kje turisti iz Avstralije, Kanade…najdejo vse te “strašno prijazne Slovence.”Ampak če nas vidijo tako, neko upanje za nas v tej Dolini Šentflorjanski, kjer že veke vekov velja rek “naj sosedu krava crkne”, še obstaja.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Vsaj do turistov se očitno znamo uredu obnašat oz. se zavedamo, da so naš dohodek 🙂

Slovenci smo zelo prijazni,samo malo imamo občutek utesnjenosti zaradi vse večjega števila južnjakov v naši lepi deželi in vse manjšega števila Slovencev.Resnica je da naš narod izumira.

Če bi Miha Jazbec vedel,da umira,bi tudi težko bil vedno fuuuuuul prijazen.

hmm, vse je relativno, sj narod kot narod je dejansko mal zategnjen
sam se najdejo dobri ljudje, kokr jih prime zgleda, zanimivo mi je to, da se folk k je v preteklosti (npr name) naredu slab vtis, dejansko zdaj leps obnasa, imajo pa spet kake momente ko bi jih clovek kr odlomu.

zdej sm delu nekje, pa sem imel opravka (jaz osebno) z vsaj 500-1000 ljudi, pa morm rect (kr se sam ne morem verjet) da jih je blo 99,9% ful carjev in dobrih ljudi, prijazni, ubogljivi (ce jim lepo reces), pripravljeni pomagat…

se pa najde zmeri kaka budala k ti pokvari dan
tko je, zgleda od vremena odvisno al neki tazga
sicer pa, cist drugace gledas na svet, ko sam seb reces da nobenga ne rabis, pol pa si ljudem se bolj zanimiv, ljudje so kr sami do mene hodil…

celo se zgodi da me kej preseneti, v dobrem smislu namrec, ker v slabem me cist nc vec, ker je to pac del vsakdanjika

lp

_____________________________ neumni ste in taki boste tudi ostali ! _____________________________

Mislm, da smo daleč od prijaznih ljudi.
Ampak pomoje se obnašamo do drugih tako, kot se drugi do nas.

Sej tko kot si rekel:

poniževalski do juga
ritolizniki do zahoda

Pa do turistov oz. “gostov ” je obvezno lepo vedenje-kao, pol pa kmal pride v veljavo rek: “Svakog gosta tri dana dosta”

LP

ne morm verjamat!

kaj si danes z levo nogo fstal:) ?

LP

zakaj ze?

_____________________________ neumni ste in taki boste tudi ostali ! _____________________________

ustal je s ta srednjo nogo in to pomeni da je še pri življenju

>da jih je blo 99,9% ful carjev in dobrih ljudi, prijazni, ubogljivi (ce jim lepo reces), pripravljeni pomagat…

>celo se zgodi da me kej preseneti, v dobrem smislu namrec

če bo šlo tko naprej, bojo ljudje kmal postal ljudje

LP

nč bat, to so samo bitja s katerimi si delim prostor v katerem bivam
so dalec od tega kar jaz smatram za “ljudi”, životinje pač

_____________________________ neumni ste in taki boste tudi ostali ! _____________________________

najrž se najde tudi kak nezadovoljen turist
je pa tudi res, da se nekateri v turističnih mestih znajo nositi. ko smo bili prvič v Bovcu, so bili res vsi prijazni. Lastniki apartmaja, trgovci,natakarji… In smo šli samo zaradi prijaznosti ljudi še trikrat,čeprav radi hodimo vsakič drugam. V eni portoroški piceriji pa so bili vsi Nemci, italjani postreženi pred nami.

Slovenci smo v svojem bistvu očitno močno avtodestruktiven narod. Ravno prijaznost do tujcev in neprijaznost do soseda je najboljši pokazatelj tega. Sliko odlično dopolnijo tudi dobri rezultati Slovencev v tujini in slabi doma.

Do sebe smo precej nepopustljivi, odpuščat si pa sploh ne znamo. Za nas je očitno dovolj dobro le boljše od najboljšega. Vse ostalo sprejmemo kot osebni in nacionalni poraz in to pospremimo s primerno reakcijo. Ko je vsega zadosti pa sklenemo, da je bil ves trud nesmiseln, rezultati nevredni pohvale in rešitev na vrvi ali v tabletah.

Ko se srečamo s tujcem ga v sebi označimo za revčka, ki ni dorasel našim standardom. Nanj gledamo kot na otroka, ki sploh ne razume našega odraslega sveta, se mu pa čudi in ga občuduje – to nam pa seveda godi. In kot do vseh otrok, smo tudi do tujcev popustljivi. Oni lahko, mi pa ne. Ne spodobi se nam.

Ko Slovenca odnese v tujino, pa četudi samo na maturantski izlet, takrat si naenkrat tudi zna odpustit. Ali pa mogoče prav preklopi na svojo drugo dušo.

Ja, pravzaprav kar zanimiv trend.

Sem opazila v Globalu, ko se je ena bejbi (stala je ob meni pri šanku)vzvišeno obračala stran od tipčka, dokler ni začudeno privzdigniča obrvi, si nadela najlepši nasmešek in se mu veliko bolj pozorno posvetila… namreč bil le avstralec.

Lol, moram priznat da sem počla od smeha, hehe.

lp

Ne,po moje se nalezemo dobre volje od turistou in se jim zato zdimo potem tko fajn.Med sabo smo pa še vedno zadrti in zoprni,dobr za pretiravat tud ni.Smo pa res malo zdolgočasen folk,vsaj v Ljubljani,pa frisi taki,k da nam je vse bedno in oh in sploh.To sploh opaziš,če se sam iz enih dolgih počitnic nazaj vrneš in upaš da te ne bo ta depresija tok hitr potegnila nazaj,ampak v enem tednu je stvar že porihtana nazaj.

aha…pol je bil to samo en svetli trenutek

no ja, sej če tko pravš…

LP

če mene vprašaš je šel komaj spat..:)

Slovenci so prijazni, mogoče malo preveč zadržani.
Ne vem kdo pravi da slovenci ne znajo biti prijazni, ker
to ne drži. Res je da so do tujcev bolj prijazni kod do drugih
slovencev in južnjakov, ampak se do slednjih dveh saj delajo da so,
že to je nekaj.
Poglejte srbe, boli jih k…. za cel svet. Za 10 eurov bi te ubil in zakopal
(svaka čast izjemam).

Poglejte srbe, boli jih k…. za cel svet. Za 10 eurov bi te ubil in zakopal
(svaka čast izjemam).

——-

Zanimiv predsodek.Jaz pa poznam konkreten primer, ko je Slovenec za 500 sit zaklal nekega Hrvata na amriborski avtobusni postaji.

Srbin vsaj ni hinavec. Pri njem hitro veš, pri čem si, on ti bo takoj pokazal, kaj si misli o tebi. pri Slovencu pa si ne prideš hitro na jasno.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Hlapčevska mentaliteta pač.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close