Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Kako najti prijatelje?

Kako najti prijatelje?

Prebrala sem že forume na to temo vendar se mi je zdelo, da nisem našla nobenega odgovora. Letos bom stara 18 in se soočam z mislim, da dokaj resnim problemom. Nimam prijateljev. In to ne mislim, da imam kakšnega s katerim se kdaj pa kdaj družim. DEJANSKO JIH NIMAM. V šoli se še nekako razumem z ljudimi in se pogovarjam bolj nujno kot kaj drugega (naj mi nihče ne predlaga sorodnikov in sošolcev za prijatelje, ker to se ne bo izšlo saj niso niti malo primerni za prijatelje (pa ne, da se imam za kaj več)). Ko pridem iz šole sem doma celi čas. To se dogaja že več kot eno leto. Razumljivo je, da se mi že počasi meša od samega spanja in tega, da se ne družim z vrstiniki. Torej ima kdo mogoče kakšno idejo kje naj spoznam prijatelje?

js sm približno podobne starosti in sm tud bil brez prijateljev. na portalu igre123 v chatu sem spoznal neki prijatelju-prijatlc pa smo preko skypa navezali stike. s titstimi iz okolici ki jih prej nisem nikoli videu se tud družim čene pa se redno kličemo in govorimo po cele ure 🙂

pejt vn, športaj udeležuj se aktivnosti, ne pa sam med 4 stenami čepet pa depresijo zgajnat 😉 če boš prjazna se ti bo število frendov in znancev eksponentno povečalo 🙂
lp

Živjo
Tudi jas imam podoben problem, kot ga je opisala ˝thatgirl123˝. Okej res je ta tema že dokaj stara, ampak sem iskala pomoč odgovore itd. na drugih forumih, pa sem se odločla, da bom kar tukaj napisala svoj problem. V osnovni šoli sem imela mogoče 2 ki bi jima lahko rekla prijateljici, in sem ju dejansko lahko poklicala, da gremo kam ven, ampak se je ena kasneje odselila z eno pa sva ˝pretrgali stike˝. Ko sem prišla v srednjo šolo, sem upala, da se bo situcija glede prijateljic spremenila, in ja se je, spoznala sem ˝bestičko˝, brez katere si življenja do danes nisem sploh upala predstavljati. Sčasoma sem se začela razumevati tudi z parimi drugimi sošolkami in tako je bilo 2 leti, potem pa se je odnos med nami začel slabšati. Vedno manj smo se družile in si zaupale ˝bestička˝ si je našla (boljšo od mene) in mene ˝zanemarjala˝, skoraj en teden se nisva nič pogovarjali, nato pa sem jas naredila film o naju in ji ga poslala, to je najin odnos spet izboljšal le za nekaj dni, saj je od nekoga potem izvedela da jo jas zelo ˝šinfam˝ okrog čeprav čez njo nisem rekla niti ene grde besedice, haloo sj mi je bla bestička nevem zakaj bi. In ja ona je seveda verjela vsem drugim prej kot meni in mi zelo zamerila, in z mano pretrgala stike, poleg tega pa so jo proti meni nagovarjale druge iz razreda s katerimi sva se obe družili, in opažam da njej spoh ni žal za konec najinega prijateljstva, jas pa sem zaradi tega čisto na tleh, ni me sram priznati, da sem se za to prejokala toliko kot še nikoli. In dejansko sem se sedaj začela zavedati, ko sem ostala brez ˝bestičke˝, da sploh nimam prijateljev, in s tem ne mislim samo takšnih, ki bi jih poklicala da se jim zaupam ali pa jih povabim na pijačo, ampak JIH SPLOH NIMAM. Imeli sva toliko planov za poletje, vendar so očitno vsi ˝splavali po vodi˝. In sedej enostavno nevem kaj naj počnem sama 2 meseca (poletne počitnice), brez prijateljev, s kom naj hodim na partije, ker ko sva se še družili, nisva manjkali nikjer. Pa še to čez en mesec praznujem 18 let in sem hotela imeti zabavo,vendar koga naj sedaj povabim, če sem ostala brez prijateljev…..
Please help me ;(((

Najlažje dobiš prijatelje, če se vključiš v kako novo dejavnost, npr. planinsko društvo ali kako podobno društvo, pevski zbor, ti ki se ukvarjajo s psi, ribiči, razne verske skupine, dobrodelne skupine, prostovoljstvo, mladinski klubi …

Oblik je ogromno in prav povsod lahko najdeš v redu ljudi. Le led je težko prebit, ampak potem pa gre.

In ne pričakuj prehitro, da boš kar imela prijatelje; to rabiš pol leta do eno leto, da lahko res za kako na novo spoznano osebo rečeš, da ti je v redu in da bi ble prijateljice.

Heej spet se jst po dougem času oglašam.

Am hvala vsem za odgovore. Am sicer mam frenda k se poznava pou leta in je res vredn zaupanja in bi dala roko v ogenj zanj itd itd. ampak, še vedno mi manjka neka oseba k bi ji lahko rekla prijatlca mogoče najbolša prijatlca pač tist k te objame k ti je hudo k te dvigne k si natleh k lahko hodiš z njo po partijih šopingih itd. Imam pa tudi problem in sicer s kom preživeti novo leto če sem brez prijatlov kolegov,…? 🙂

star sem 17 let in imam podobne težave. imam sicer nekaj prijateljev vendar če bi se kdo dobil pa če bi se spoprijateljil mi lah pišeta na ZS

lp,

P.S. Sem iz Ljubljane

Da. Lahko

Prijateljica prijajatelje najdeš lahko povsod .
Upam da boš zelo dobra do sjojih prijateljev .

Sem že mislila da sem edina 18. letnica ki je dejansko brez prijateljev… se že nekaj časa sprašujem kaj je narobe z mano, z okolico da nikakor ne najdem nekoga s komer bi se res lahko razumela…. potem pa še poslušam ja pa pejt kam, pejt vn, žurat, na sprehod… ja s kom pa? je kr bedno svoja ‘najlepša leta’ preživljat doma…
tko da tud mene zanima kako najt prijatelje…
sorodniki in sošolci odpadejo sem že poskusla in se žal ne vklopimo… razne skupnosti tudi ne ker nisem tak tip človeka… 😉
če se pa najde kdo za spoznavanje,klepet… sem pa takoj za! 😉

barb8 jaz sem se čisto našla v tvojem opisu. Sem za 🙂

živjo. tud jst nimam glih veliko prijateljev. če je kjera za klepet mi lahko piše na [email protected] ali na zs

hey, tudi jst imam malo prijateljev.. Hodim na štajerso šolo, a nas ni prav veliko v razredu in le moški(10). Od teh 10 se z petimi razumem dobro, ampak le za dva lahko rečem da sta dobra prijatelja, da jima lahko zaupam, povem svoje težave, a vseen spet pa nista tako dobra da bi se ogromno družili med počitnicam. Ostali trije niso primerni za neke prave prijatelje. Imam še enega prijatelja z osnovne šole, ampak niti on ni takšen da bi se prav velik družili. Za sorodnike nemorem rečt da so mi prijatelji, saj jih imam malo in dosti starejše. Živim v vasu, kjer pa ni veliko otrokov. Sploh pa enako starih kot jaz ni. Vsi so za 5-6 let starejši ali pa za 4-5 mlajši. Le izredno redko, gremo brcat žogo na igrišče z nekaj(5-6) let starjšim. Torej to spet ni prijateljstvo. Sem sramežljiv, tako da se raznih klubov, aktivnosti ne prav pogosto udeležujem. Tako, da me zanima kako bi pridobil prijatelje?

js te čist razumem… če že imaš kakšnega prijatelja je pa tak da mu žal ne moreš vsega zaupat oz. si mu dober samo ko on nima drugega ali pa ko ima on čas… poznam take … :S
sama sem iz ljubljane pa vseno če si za kakšen klepet preko spleta piši zs 🙂

Saj sta tista 2 kar dobra in si tudi sedaj pišemo, a se še vidli nismo med počitnicami, čeprav so se začele že pred 1 mesecom. Drugače pa mislim, da jima lahko zaupam, ampak vseeno nista tista prava, ampak hvala bogu saj sta ta dva. Ne bi se hvalil, ampak sem mnenja, da sem prijazen do vsakega in pomagam vsem, a vseeno nimam priajteljev. Tej sošolci so totalno drugi tip človeka. Tudi obnašanje je bolj otročje oz. nezrelo. Zato sta mi ta dva najboljša prijatelja ker sta še najbolj pomirjena, čeprav tudi njih včasih zgrabi nekaj. Sam bi želel, da bi imel več prijateljev, in tistih normalnih da bi skupaj šli ven na žurke, se veselili, uživali. Ne pa skoraj vsak dan med 4 stenami. Včasih kadar vidim na facebooku, kako se ostali skupaj slikajo, mi je kar nerodno, ker se spomnim da jaz nimam nekih pravih prijateljev. Pa naj še povem, da imam 10 sošolcev in že 2 leti smo skupaj, a še pri niti enem nisem bil, niti na rojstnem dnevu. Enostavno mi nič ne uspe. Vidi se mi ena punca, a sem izredno sramežljiv in jo ne kliknem. Sploh pa prijateljic nimam. Ker sem sramežljiv, jih niti ne upam kliknit na FB-ju, da bi se vsaj tam pogovarjal z njimi.

kdo kakšen predlog?

žan.fcb

imava isti problem… sramežljivost.
meni sicer preko fb in tako ni tak problem človeka kliknt in se pogovarjat… bolj mi je problem da se potem počutim kot da mu težim …
drugače pa probaj se o tem pogovorit s tem dvema prijateljema, povej jima tud da bi rad šou kdaj kam vn… da bi se več družl… 🙂 verjamem da ti to manjka. preprosto jima moraš to povedat da bi šou rad z njima kdaj žurat…
glede punc pa… probaj sam sebe mal postavit na ‘preizkušnjo’ in klikni kašno na fb… sigurno bodo vesele da si ti tisti ki si se spomnu da jih imaš dodane pod prijatelje in da si jih sam od sebe kliknu 😉

Saj bi se pogovoril o tem z tema dvema prijateljma, ampak enostavno nočem tako konkretno, saj se mi zdi da niso zreli za take stvari, da bi jima povedal da meni manjka to pa to. So še bolj za zafrkancije in podobne stvari. Ja to mi manjka, družba. Ampak, ta dva tudi nista nič boljša, no le eden hodi na žurke, drugi pa absolutni nič, sploh me ne vpraša če bi šla. Le toliko da je on v nogometnem klubu in je saj z tistimi malo starejšimi v družbi. Ta mi nikoli ne piše da bi šla kdaj ven, le tako me malo klikne kako sem kaj in se pogovarjava. Zato sem se odločil jaz tako, da ga jaz vprašam če greva in pred dvema tednoma sva se zmenila da ideva na žurko a se je pol vseeno zapletlo in nisva šla. No, upam da bo žurka uspela ker se že spet meniva kdaj greva. Le toliko, da imata ta dva ogromno samozavesti. Da brez težav dodajata punce med prijatelje, vsako tudi klikneta, meni pa ne gre niti to.

Ne vem, kako in kdaj mi bo to uspelo glede punc, upam da nekako bo, čeprav dvomim. Nekakršen strah imam. Tudi preko fb-ja.

to je nasploh pri fantih bol tko o takih stvareh za govort… saj kolker vas js poznam hehe 😉
probaj prepričat tega prijatelja da gresta na to žurko morda pa se ti tam malo odpre in boš spoznau kakšno punco! 🙂 nikoli neveš. samo verjemi vase.
drugače pa daj prijavi se na temu forumu da ti lahko tudi mi punce iz foruma pišemo! 😉
saj veš tudi spletnih prijateljev ni nikoli preveč, slovenija je pa itak tko mejhna da tud druženje v živo ni tak hud problem 😉
prijavi se pa si lahko pišemo in pomagamo 🙂

Da, tut js upam, da bova cim prej šla na veselico. Meni ni cilj tam spoznati punco, res da tudi tisto nebi škodilo, ampak je moj cilj, da grem ven na žurko z prijatelji, da bom v družbi. Nočem bit nekaj posebnega. Saj oroki mojih starosti hodijo ven s kolegi in niso doma med 4 stenami celi dan. Res bi bilo dobro da bi še spoznal nekaj oseb, da bi imel več prijateljev. To je moj cilj.

Druga stvar pa je, da se meni vidi ena punca. Druge punce sploh ne nameravam kliknit na fb-ju kef me samo ona zanima. Ampak je problem v tem, da sem sramežljiv zato jo neupam kliknit.

mogoče pa nebi bilo slabo da bi kliknu kakšno še čist tko za prijatelco… sej tisto ki ti je všeč klikneš iz razloga ker bi pač rad nekaj več… pa vseno ti bo mogoče laži da imaš še nevem kakšno prjatlco…
pa tudi do te punce ki ti je všeč si verjetno še bolj sramežljiv in maš še večji ‘strah’ da jo kliknš…
zato pa če imaš kakšnega prijatelja prepričaj ga da gresta na to veselico da se sprostiš… verjemi iz izkušenj vem da pri teh letih ni fajn in zanimivo bit doma… 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close