Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost LJUBEZEN, DEPRESIJA, SAMOMORILNOST?

LJUBEZEN, DEPRESIJA, SAMOMORILNOST?

Pozdravljeni!

Na hitro.
Fant, star 17 let, z punco sva se razšla pred 4 mesci, ona je stara 16. Poznava se okoli 12 let, od tega sva bila skupaj 1 leto in pol, pred tem pa 10 let najboljša prijatelja. Vsa zveza je potekala z veliko ljubezni, ni bilo nekaj preveč težav, je pa moja zaljubljenost povzročala lubosumje iz moje strani, predvsem na njene prijatelje. Zaradi že tako močnega lubosumja se je končalo, nimava stikov,… Nevem kaj dejansko čuti, kaj si misli, kakšno ima mnenje o meni… Ljubim jo, zaradi vsega pa sem zapadel v depresijo ter poskus samomora- neuspešno. Ni mi do življenja/smeha/družbe, zaprt sem v sobi, ocene v šoli so začele padati…

Je pa res, da sem vedno znal poskrbeti za njo, nič ji ni manjkalo, imela je vse kar je potrebovala (čustveno, ljubezensko), zmeraj je bila osrečena iz moje strani… zdaj pa nič, kot da ne obstajam… kot da sem zadnja smet na tem svetu…

Zivjo…

Am sam ti bom svetoval da si ne deli samomora ali kaj podobnega dan danes so punce take vazen da ji neki dobrega neredis pa te ze pusti in ce nardis slabo stvar te pusti k pa ona nardi kej slabga pa moras use oprostit ker drugac pride do krwga in pol gres narazen… am lej lohka bi ti nakladal sam lahka se probas z njo menit vrjem pa da nebo nikol vec to kr je blo k sta bla bff sam nwm pac zenske so danes pac take enkrat ja enkrat ne… probaj jo kontakterat pa ji povej da kaj cuts do nje in mogoce sprejme da bota nazaj prijatelja….

Pa oprosti ker ni ravno neki dober nasvet…

Hvala,

tukaj je ravno ta problem… poskušam vstopit v stik, ampak neuspešno, kot da ne obstajam, kot da ji nekdo govori da se me mora izogibati. Sploh ne vem kaj naj/ česar ne, vem pa da boli, in da z vsakim dnem grem težje skozi življenje… Bla sva si res kot eno, ne morem drugače opisati tega in ne, problem je bil v meni samem, ker je moje ljubosumje bilo že res “bolano”…

Razumem te ne jemli si tega k srcu kdaj pride tako… glede na to da se te izogiba jo pusti pac probaj kasneje ali pa cez nekaj casa vspostavit stik z njo drugace sem skoraj na isti poti tudi jaz sam ce oseba potem ni vec vate gres mal s tezkim srcem naprej ampak moras it in tko je…

Sprašuješ se kaj je punci manjkalo če te je pustila zaradi lubosumja? Naj ti naštejem par stvari: občutka svodobe, občutek da jo nazdiraš,počutila se je ujeta, skrbelo jo je kaj sme in česa ne da ni bilo tvojih izpadov, živčnost, strah…. Tako da nisi znal poskrbeti zanjo!! In ne trdi daje bila osrečena z tvoje strani. Drugače te nebi pustila
Če z tabo noče imeti stikov pomeni da noče niti slisati zate. Pri čemer jo 100% podpiram. Bila sem z nekom ki je bil ljubosumen in nikoli več. Tole nadziranje je hitro psihično nasilje in ti uniči samozavest.
In glede na to da si bil tako ljubosumen da te je pustila. To ni ljubezen ampak je obsedenost. Zato pa se spravi k sebi in delaj na sebi in svoji samozavesti in nauči se prevzeti svoj del odgovornosti. Nobena noče fanta, ki tega ni sposoben

poslus a si samska, iscem eno fejst punco pa bi s tabo udaril kak pogovor za zacetek.pusti kak kontakt.lp

Autor, vem, da je tema mal že stara in morda si že stvar uredil na tak ali ovak način. Pa bom vseeno povedal mnenje. No sem bil tudi jaz tvojih let nekoč. PA nisme mel do 23 leta ne ženske pa živel, tle pa vi 16 letniki pa to pa jok in stok. Treba mal brzdat konje.Življenje je pred vami, vi bi pa kr na štrik pri teh letih. Pubec, prvo ti je šola, je govorila moja mama…Včasih pa moreš tudi “hitet počasi”. Tvoja lastnost-ljubosumnost, pa je ena najbolj groznih kar je možno. Ti je ena že odgovorila zakaj. Nobena ženska pa ni tvoja lastnina, da bi jo stroga nadziral. Ona je osebek za sebe, le druži se s tabo. Ni tovja last. Srečen bodi,da se nekdo želi družiti s tabo, deliti lepe trenutke. Tudi sam sem raje sam, kot da nekdo vzganja ljubosumje okol mene. Človeku ob sebi moraš pustiti dihati. Če ga preveč stiskaš sebi, se zaduši in umre…….Z svojim obnašanjem očitno si to punco izgubil. Moj nasvet je, da boš svojo sliko pri nejj težko spremenil o sebi. Dolgo boš rabil, da ji dokažeš nasprotno. Pač idi pisat novo življensko zgodbo drugje in ne delaj istih napak.Naj te izučijo zdajšnje.LP

Fantje z dobro samopodobo nismo nikoli ljubosumni. Za prevaro je potrebno 10 minut, pet za odnos in pet za opravičevanje, ker je bil sex zanič. Boš bodočo nadziral 24/365 ali ji boš zaupal in verjel, da boljšega od tebe ne bo našla, za kar pa se je treba kar fajn potrudit.

Predvsem se ob spoznavanju pogovorita o vsem,  tudi o željah in potrebah na področju spolnosti, naj to ne bo NIKOLI TABOO tema, o kateri se ne govori. 3/4-ine zveze je odvisno od tega vprašanja. Nezadovoljstvo v najlepši dejavnosti človeka, je vzrok za razpad zvez in zakonov (če prav se lažno navajajo drugi vzroki), tudi v gostilnah nebi bilo toliko moških, če bi ženske znala poskrbet za njihovo spolnost. Dober sex je veliko boljši, kot sixpack piva.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close