Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Kako naj najdem prijatelje v novem okolju?

Kako naj najdem prijatelje v novem okolju?

Živjo, sem fant, ki se bo naslednjo leto vpisal v srednjo šolo Roško. Živim v okolici Novega Mesta kjer sem se tudi šolal. Zdaj pa grem v Ljubljano čisto sam in bom živel v internatu. Občutek imam, da bom v šoli imel velike težave dobiti prijatelje, saj sem dolenjčan in mislim, da me Ljubljančani ne bojo dobro sprejeli. Kaj naj naredim, da bi v šoli pridobil 2-3 prave prijatelje, saj zdaj res ne vidim načina kako naj mi to uspe?

Naj te to sploh ne skrbi. V internatu (verjetno misliš dijaški dom?) je ogromno tvojih vrstnikov, ki podobno razmišljajo. Preprosto bodi to kar si, skupne prostore pomagaj čistit, skratka bodi kolegialen do ostalih… Največ prijateljev boš pa verjetno dobil med sošolci. Med odmori ne ždi sam v enem kotu ampak se prisili da greš do ostalih in se druži, tudi na silo če treba !
Mislim, da problemov glede na to, da si iz Dolenjske ne boš imel, saj bodo v tem domu tudi ljudje iz vseh možnih koncev Slovenije. Jaz med študentskimi leti nisem imel nobenih težav čeprav sem bil čisto iz drugega konca. 🙂

lp

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close