Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Težave z odnosi v družini

Težave z odnosi v družini

Pozdravljeni!
Že nekaj časa razmišljam,da bi se razpisala na tem forumu,ker želim izvedeti,če ima še kdo podobno situacijo oz.jo je imel :)…No naj začnem…Stara sem 16 let, sem v 2.letniku 4 -letne srednje šole in vse lepo in prav…Vendar imam katastrofalne odnose z družino…( vem,da boste rekli,da je to samo faza,da sem v puberteti in zato mislim,da so vsi krivični do mene itd,.. vendar ločim med realnostjo in pubertetno fazo( se zavedam,da me daje puberteta in komaj čakam,da prerastem to fazo,ker sem preveč čustvena,sprašujem se kdo sem,kaj bom delala, imam nihanja rapoloženja itd,…) Vrnimo se k realnosti.Odrasla sem in še zdaj živim na podeželju,kot otrok sem vedno vse ubogala,mislila kako je moja družina pametna,kako me dobro vzgaja,…Vendar z leti,ko sem bolj odrasla in nisem imela več tiste otroške domišljije sem se pravzaprav začela zavedati,da s temi ljudmi ne morem več normalno komunicirati…Imam ločene starše (ločila sta se,ko mi je bilo 7 let…)Ne bom omenjala kakšno grozo sem gledala teh 7 let zakona med starši…Moj oče je sociopat( vendar pri njemu mi gre na živce,da je zelo pameten vendar samo zase! Nima nobene brige za mene zahteva,da pridem k njemu,ker je ”osamljen”( v 10 letih ni spoznal nobenega partnerja,kar me ne čudi le kdo bi skrbel za takega človeka,ki ima 1001 problem sam s seboj,govori kako je bolan,da bo njegova mala punčka skrbela za njega,ko bo star,ne plačuje preživnine ne nič,ko pridem se malo pogovarja z mano večinoma je pred tv,nima službe,dostikrat pride pijan,edino kar mi je pri njemu uredu je to,da me ne ponižuje-to je pa tudi vse še bi lahko naštevala,vendar tega je neskončno.) Drugi problem je moja mami,ki semizdi,da je psihično bolna(kar je ne krivim,mogoče zaradi vseh let,ki jih je trpela z očetom?) Je dobrega srca vendar ima svoje izpade,ki mi že pošteno gredo na živce ( za vsako malenkost me zmerja s kurbo,cipo( naj omenim,da nisem sploh imela še spolnih odnosov in se ne prodajam),prasico,golazen,naj ucrknem,gnida,gnoj ugl.preveč grdih besed,da bi jih naštevala.Jaz,če bi imela otroka nebi nikoli mu tega govorila,ker pusti prevelik vpliv.Vendar ne delam nobenih tako groznih stvari? Prov peljala bi jo malo po ulici,da bi videla kakšni so primeri otrok,ki so zabredli pa naj me primerja….(Ne kadim,ne pijem,se ne drogiram,v šoli sem odlična-imam veliko ciljev vendar mi zmeraj reče kaj pa boš ti punčka?( Da naj ne omenim,da se dostikrat znese name fizično,…) Na živce mi gre,ker me nihče ne jemlje resno moja družina ja tako neumna( naj omenim,da z mano živijo še 2 strica,teta in stari ata aja pozabila sem omeniti,da sem edinka;) ( sem razvajena,saj je vsak nekako nebom rekla da nisem,vendar vem kje so meje…) No in ti strici,teta, ata so vsi homofobi(naj omenim,da sem v zvezi s punco-iz hiše bi me nagnali,če bi zvedli,ne vejo tega še.Ne nisem istospolno usmerjena vendar se ne opredeljujem…) racisti so,sovražni do vseh še vedno živijo nekje v 50. letih prejšnjega stol.( ne skrbijo zase,vseeno jim je za izgled…Posmehujejo se mi,ker hodim v fitness-namesto,da mi me spodbujali( Vendar se tolažim,da je to samo njihov obrambni mehanizem,ker so tako nezadovoljni sami s seboj,da si na moj račun višajo svoj ego…,sem veganka,jem zdravo(ne morejo se sprijazniti,mislim halo! ( za njih velja samo kmečka hrana)To je moja odločitev-Kaj ni tako,da ima vsak pravico do svobodnega odločanja.Jst njim nič ne usiljujem,nasprotno oni mi ! vendar mene naj res pustijo pri miru,…Ne dovoljio,da imam svoj stil obup res…Vendar na srečo sem v dijaškem domu v Ljubljani in zelo zavidam svojima cimrama,ker imata normalne starše…(Sem jima povedala kakšni so ( na formumu nisem omenila vseh stvari,preveč jih je…) in sta rekli,da naj jih prijavim socialni vendar,kaj ko me ne bo nihče jemal resno kaj pa ve ena 16 letnica?)Včasih,ko hodim po lJ opazujem starše in otroke in jim res! tako zavidam odnos( pa dejansko ko so starši pametni…. Na živce mi gre že pošteno,ko moram jaz urediti vse zadeve za njih nič ne znajo sami,tako nesposobni,dobesedno celi družini igram starševsko vlogo namesto,da bi oni skrbeli zame….( a mene imajo tako za neumno…)Nikoli me ne spodbujajo,oni so tako pametni,,vseskozi moram mami poslušati o službi,kako jo ima dosti,da bo odšla itd,…-(zato želim narediti nekaj iz sebe)!:) a narejeno imajo samo osnovno šolo,no mami ma 3 letno srednjo pa še to komaj…Vem,da je grdo vendar me je prov sram,da živim v tej družini? Zakaj jaz? Zakaj sem jaz rojena v napačni družini?Kako so lahko taki ljudje starši komu takim ljudem bi mogli prepovedati imeti otroke resno mislim… Se opravičujem,ker sem se zelooo razpisala,hvala če boste prebrali in odgovorili;)
Lp

Pozdravljena,

jaz sem prebral celo zadevo in ja, živiš na kmetih kjer so ljudje pač nazadnjaški. Očitno imaš to srečo, da ti je Bog dal možgane in to se kaže na tem da ti gre dobro v šoli, da razumeš stvari in da imaš visoko čustveno inteligenco. Žal mi je, da imaš takšnega očeta in mamo. Oče je pač zabluzil glede mame (če prav razumem živiš z njo) ti svetujem pa tako: napiši ji pismo. Na list papirja ji napiši kako ti je hudo ko ti vse tisto izreče in se celo fizično znaša nad tabo. Ne ji pisati žalitev oz, govoriti čez njo, če ne bo to vzela kot napad in se bo potem branila tako da ti bo to očitala. Ti ji samo napiši da jo imaš rada ampak da te grozno boli ko tako dela s tabo (lahko tudi malo zapretiravaš in napišeš da si že večkrat pomislila na samomor a se tik preden bi se ubila premislila – zato da se bo bolj zamislila nad sabo!). Po tem ko ji to pismo nekam nastaviš da ga bo prebrala se bosta pogovorili in takrat ji spet povej to kar piše. Ne jo napadat, če ne se bo spet branila. Ne vem, do konca šole je še nakaj let in preden boš na svojem boš žal morala še nekaj časa shajati z njo. Upam, da ti uspe spravti zadevo na nek normalen nivo. Če ne bo šlo pa se obrni na kakšno strkovno pomoč za mladostnike itd. in tam vse povej. Jaz nisem strokovnjak, povem samo kar mislim da bi znalo pomagati. Super si, ko boš “velika” ti bodo na vasi vsi fovš, ti boš pa izobražena in z dobro službo uživala v mestu. 🙂

Srečno!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close