Najdi forum

Potrebujem pomoč pri primeru pomoči mladoletnih otrok, ki so deležni zanemarjenja, nasilje (psihičnega) s strani staršev. Na koga se lahko obrnem kot širši krog družine ( teta otrok)? Kako lahko tem otrokom pomagam, da dobijo svoj glas in povedo svoje mnenje in svoje vedenje o dogajanju. Lepo prosim za odgovor.

Pozdravljeni.

Ali pravilno razumem vaš prispevek? Starša se ločujeta, posledice tega pa v obliki psihološkega nasilja nosi predvsem otrok.

Prava pot za prijavo zanemarjanja in psihološkega nasilja nad mladoletnimi otroci je, da se obrnete na krajevno pristojen CSD. CSD bo v tem primeru ukrepal v skladu s svojimi pristojnostmi. Vse podrobnosti glede postopkov vam bodo razložili tam.

Kontaktni podatki vseh centrov za socialno delo so na voljo na povezavi https://www.scsd.si/centri-za-socialno-delo/

Hvala, da ste pozorni.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Se pravi, da kot sestra enega teh zakoncev nimaš dovolj vpliva oziroma te brat/sestra ne posluša? Kaj pa starši?
CSD je ena od možnosti. Če na pristojnem centru delajo dobre delavke (žal to ni pravilo). Prednost takega posredovanja je, da je uradno, nevtralno in da mora tam starš poslušati vsaj iz vljudnosti. Druga možnost je kar direktno policija. Tretja možnost je morda šola, če poznaš razrednika oz. razredničarko in se ti zdi, da bi se zavzela za otroka. To možnost sem nekoč uporabila sama – razredničarko sem prosila za nasvet, pa je kar ona prevzela pobudo, ker je že imela izkušnje s prijavami na CSD. Stvar se je potem dejansko uredila – šlo je za fizično nasilje. Je pa res bila zelo dobra učiteljica, je res znala z otroki in očitno tudi s starši. Občutek me v tem primeru ni varal, da bi bilo boljše izbrati kakšno drugo možnost, ne ravno direktno policije.
Četrta možnost morda, da bi ti začasno vzela nečake k sebi, če je to izvedljivo.

Ko se ljudje ločujejo, zna včasih res biti vojno stanje, poleg tega se bližnji seveda subjektivno postavijo na eno ali drugo stran, ne zmorejo objektivnosti in potem človeka samo podpirajo v njegovi včasih nepotrebni trmi, jezi, gnevu. Z malo sreče je takšno stanje samo začasno, zato sem tudi predlagala umik otrok k tebi.

New Report

Close