Najdi forum

pozdravljeni, porocena sem 8 let, stanje je nevzdrzno, moz postal alkoholik, odvzeto 2 krat voznisko dovljenje, obcasno tudi nasilen, domov prihaja vsak dan pijan. imava dva otroka , puncka 4 leta in ji je dodeljena posebna nega in dojencka starega 9 mesecev. preden sva se spoznala sem iz posebnega osebnega premozenja kupila stanovanje in placala 30000 e
gotovine, 18000 pa sem vzela kredit, moza takrat se nisem spoznala, v zemljiski knjigi sem jaz kot lastnik. zanima me do kaksnega deleza je upravicen kar se tice stanovanja, notri nisva skupaj nic v lozila. kaj svetujete sporazumno locitev ali s tozbo? kolko priblizno bi me stala sporazumna locitev, notarski zapis za prezivnino in osebno premozenje ki je vredno 40000. hvala za odgovor. lp

Spoštovani,

življenjski izzivi pred vami. Čestitam pa, da se jih na tem koncu lotevate zrelo in premišljeno.
Svetujem vam, da poiščete pravno pomoč – morda tudi brezplačno, v kolikor ste do nje upravičeni.
Vam tukaj pošiljam kontakte: pokličete in se tam pogovorite. Oni so najbolj usposbljeni za tovrstne nasvete in si tako zagovotvite najbolj strokoven nasvet.
http://www.sodisce.si/okrolj/osnovne_informacije_o_sodiscu/notranje_organizacijske_enote/2018022715355040/

Kaj mislite, bi lahko tako naredili?

gospa Dragana,
vse dobro vam želim,
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Upravičen je do polovice tistega dela posojila, ki je bilo odplačano, odkar sta skupaj oziroma živita skupaj.
Za sporazumno ločitev morata vnaprej imeti razdeljeno premoženje (z notarskim zapisom). Če se bo mož strinjal z zneskom, ki bi mu ga ti izplačala, potem to lahko uredita zelo hitro in to priložiš vlogi za sporazumno ločitev.
Za mladoletne otroke se zadeve v vsakem primeru urejajo na sodišču – preživnina se lahko podpiše pri notarju, skrbništvo in stiki pa ne. Torej ti sodišče glede otrok tako ali tako ne uide in nima smisla plačevati notarja samo zaradi preživnine.

Glede nasilja – to je kaznivo dejanje in se ga prijavi na policiji. Za pogovor in svetovanje pa lahko pokličeš katero od nevladnih organizacij in društev, ki so dejavni na tem področju, npr. SOS Telefon in Ženska svetovalnica. Nasilje nad tabo je tudi nasilje nad otrokoma, saj otroci zelo trpijo, tudi če niso neposredne žrtve udarcev in zmerljivk.

Upam, da ti bo uspelo vse urediti …

hvala za odgovor…lep pozdrav

New Report

Close