Med.Over.Net

Ločitev, nezvestoba in varanje

Odgovarjajo: Jana Lavtizar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka • Melita Kuhar

Ločitev je predvsem čustven proces, ki se ne zgodi od danes na jutri. Veliko ljudi se z njo vsakodnevno spopada. Kakšne so vaše izkušnje? Kakšne so vaše težave?

Jana Lavtizar , spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka

JanaLavtizar

Melita Kuhar

Melita-Svetovalnica

Poročen moški

Default avatar

plitka gitka

Evo mojo izkusnjo: bila sem ljubica 5 let. Njemu je bilo v zakonu malce dolgocasno, seks eje bil redek in slab, ni bilo strasti, zaljubljenosti. In si jo je poiskal z mano. Kaj boljsega... doma zvesta zena, dobra kuharica, mati, snmazilka, ... pri meni ljubica, ki ga je ljubila bolj kot vse drugo, seks,...

Jaz trapa nisem vedal, da delujem kot stabilizator zakona. Stvari, ki so ga prej mucila (fizicna in dusevna nepotesenost), ga niso vec in njegov zakon je bil boljsi kot prej.

Sem tudi to dozivela, ja. Pride nazaj z enotedenskih pocitnic v tujini in mi hoce vse vesel razlagati, kako lepo se je imel s svojo zeno in otroci, kako so bili avanturisticni, razkazati slike,... ????

A hoces tako ziveti leta in leta, zapraviti svojo priloznost za SVOJO druzino, medtem ko bos poslusala zgodbice, kako fino se on ima na dopustu z NJEGOVO druzino???

Premisli. Da ne bos zaradi porocenega tepca, ki hoce sedeti na dveh stolckih in pobirati najboljse iz obeh svetov, ostala sama, brez otrok, brez moza. Jaz sele zdaj spoznavam, da so skoraj vsi fantje mojih let poroceni ali pa razvezani.

Ko dobiva od tebe tisti, kar mu v zakonu manjka, s tem njegov zakon postaja bolj znosen. Ko pa se te bo navelical, te bo pustil pod pretvezo, da mora narediti "ta pravo stvar", velika moralna integriteta in to.

Morda se motim, ampak s tem sem se jaz tolazila 5 let in upala na cudez. Ki se ne zgodi.

Ti povem, kako bo izgledalo tvoje zivljenja (in najbrz ze izgleda) - na zalost vem iz prve roke: on zivi polno zivljenja z otrroci in zeno, nakupuje, pece na zaru zunaj, sprejema obiske, njene sorodnike, klepeta z njenimi prijateljicami, seksa z zeno, se ukvarja z njunimi otroci, nacrtuje nakup novega pohistva po njunem okusu, pripravi zeni zajtrk.... ti pa medtem sama doma.
Default avatar

darwin

ja .. preberi dobro memoare prejšnje gejše ...
terapevtsko .... tud za vse ostale k*tine ...
:)
Default avatar

Tatianna

1. biti med 12% izbranih
2. upati, da nekoč bom

Imam sina, ki me potrebuje. Se ravno zdaj igra z lego kockami?
Imam prijateljice, imajo čas za pogovor? Kratek obisk?
Se lahko pretvarjam pred sodelavkami? Se lahko on?

Kaj bo jutri?
Si to želim? Kaj si on želi? Me potrebuje tako kot jaz njega?
Default avatar

BTDT

Tatianna je napisal/a:
1. biti med 12% izbranih
2. upati, da nekoč bom

Kaj bo jutri?
To je izvor problema, ki se poigra s tvojim nezavednim: Potrebujem ga. ;)
Default avatar

darwin

Tatianna je napisal/a:
1. biti med 12% izbranih
2. upati, da nekoč bom

Kaj bo jutri?
Ma najprej pošlihtaj vse v glavi ...
Default avatar

za avtorico

Avtorica, kako gre?
Default avatar

res me zanima

takole je napisal/a:
Če že sprašuješ. Če bi ti lahko pomagavale in te vodile tuje izkušnje. Po grdem razhodu s svojim dolgoletnim partnerjem (s katerim imam otroka), sem se leta pobirala. Na srečo so mi stali ob strani starši, prijatelji, dobra zaposlitev. In glej ga zlomka. Ravno na delovnem mestu me je »opazil« delodajalec, všeč mu je bila moja vnema, seznanjen je bil z mojo stisko in težko preizkušnjo. Seveda je bil poročen. Še sama ne vem, kdaj je najino uradno sodelovanje prešlo v bolj osebno. Menda je res nekaj na teh pohvalah, komplimentih. Uživala sem vsak dan, vsako uro, nobena težava, neuspeh mi ni prišel do živega. Kako le? Dotiki so postajali vse manj naključni, prikriti pogledi vse bolj očitni okolici in sodelavcem. Bilo mi je vseeno za to, kaj si mislijo. Verjetno tudi njemu, vsaj na začetku. Najina simpatija se je iz dneva v dan stopnjevala. Vikendi so posatajali predolgi, dnevi, ko se nisva uspela več kot toliko slišatiu, pa žalostni.
Seveda je v nekem trenutku pritisk okolice postal prevelik. Žena, otroci, posmehovanje sodelavcev. Še danes ne vem, kako sem iz ene stiske padla v drugo. Jaz, ki sem imela za sabo neuspešno zvezo, grdo izdajstvo partnerja (tudi druga ženska). Toliko o izkušnjah… Menda je vsak nasvet več odveč.
Mene pa zanima, kdaj in kako vam uspevajo takšna razmerja?
Namreč razumem, da je lahko glumiti doma. Pred sodelavci? Kaj se po WC-jih skrivata? Kje se nastavljaš? Ali telefoni drdrajo 100nauro?
Hvala, da ne iščem odgovore po forumu.
Default avatar

Xy3

To tudi mene zanima, pa kako se vam da. Skrivati, lagati, pretvarjati... a ni lazje koncati zgodbo in potem s polnim zagonom na novo.
Default avatar

Zartrose

Ta pozornost je itak zlagana.. zakaj bi torej potrebovala laž?
Padla si na besede, to je vse.
Jap, so moški, ki z besedami lovijo naivne ženskice.. mogoče pa bo katera dala, če se bo le nekaj časa delal z lepimi besedami pozornosti, da ga je vredna. Ravno nedolgo nazaj sem prebrala, kako en moški ženske lovi na portalih, ampak samo zato, da pride do sexa. Pri tebi se ne gre toliko za sexualno željo, ampak on ti to zlagano pozornost namenja samo zaradi svoje sexualne želje.
Default avatar

Januar24

Ej, Tatianka,
Kako napredujeta z porocenim ljubimcem?
Eno podobno tebi (pa ne le eno) je imel moj zdaj ze bivsi partner.
In epilog?
Zaradi nje sva se razsla. In ves kaj je zanimivo? Zdaj ko imata moznost biti skupaj, je kar naenkrat vse izgubilo car in naboj. In tip bi se najraje vrnil..
A verjemi: ne bo se
Default avatar

Stancanabalanci

takole je napisal/a:
Če že sprašuješ. Če bi ti lahko pomagavale in te vodile tuje izkušnje. Po grdem razhodu s svojim dolgoletnim partnerjem (s katerim imam otroka), sem se leta pobirala. Na srečo so mi stali ob strani starši, prijatelji, dobra zaposlitev. In glej ga zlomka. Ravno na delovnem mestu me je »opazil« delodajalec, všeč mu je bila moja vnema, seznanjen je bil z mojo stisko in težko preizkušnjo. Seveda je bil poročen. Še sama ne vem, kdaj je najino uradno sodelovanje prešlo v bolj osebno. Menda je res nekaj na teh pohvalah, komplimentih. Uživala sem vsak dan, vsako uro, nobena težava, neuspeh mi ni prišel do živega. Kako le? Dotiki so postajali vse manj naključni, prikriti pogledi vse bolj očitni okolici in sodelavcem. Bilo mi je vseeno za to, kaj si mislijo. Verjetno tudi njemu, vsaj na začetku. Najina simpatija se je iz dneva v dan stopnjevala. Vikendi so posatajali predolgi, dnevi, ko se nisva uspela več kot toliko slišatiu, pa žalostni.
Seveda je v nekem trenutku pritisk okolice postal prevelik. Žena, otroci, posmehovanje sodelavcev. Še danes ne vem, kako sem iz ene stiske padla v drugo. Jaz, ki sem imela za sabo neuspešno zvezo, grdo izdajstvo partnerja (tudi druga ženska). Toliko o izkušnjah… Menda je vsak nasvet več odveč.
Nekako takole bi se reklo.klasična zgodba predvidljiv konec. Nekje je bilo rečeno da poročeni dedi redko zapustijo toplo gnezdo bile neke cifre tudi
Default avatar

lep sms

Tatianka, ne delat stvari, ki ne zelis,da bi se zgodile tebi. Ce nisi MOM oseba, se skusaj postaviti na mesto njegove zene. Mogoce ti bo dano razumeti.
Se pocutis dobro, ko pises sms- je on pa lezi v postelji z zeno in se pripravlja na kaj vec z njo. Po moje bi takrat najraje bruhala

Samo to jo še čaka. Bruhanje namreč. Vsekakor se strinjam z zgoraj napisanim!!!!
Lep sms
Default avatar

BTDT

Stancanabalanci je napisal/a:
takole je napisal/a:
Nekako takole bi se reklo.klasična zgodba predvidljiv konec. Nekje je bilo rečeno da poročeni dedi redko zapustijo toplo gnezdo bile neke cifre tudi
Vse je odvisno od submisivnosti dedove žene. ;)
Default avatar

cel roman bi lahko napisala

Pozdravljena!
Mogoče ti bo moje razmišljanje v pomoč pred tem, da bi storila nekaj nezaslišanega.
Oba malo čez 50, zdrava, vitalna, poročena nad 30 let. Sinova sta že odrasla. Mož je izredno prijazen, razumevajoč, a tudi osvajalec žensk. Oba sva šla v zakon nedolžna. Čez čas je bilo moža vedno manj doma, ni dajal denarja, prav tako je skrival plačilne liste. Nisva imela skupnih financ.
Večkrat je menjal firme in v vsaki se je navezal na sodelavke. To sem odkrila na telefonu. Vseskozi samo osvajanje in pihanje na dušo. Ve, kako je treba z ženskami.
Pa sem nekoč njeno številko zamenjala s svojo in dobila sms-se, ki jih je poslal njej. Vse je zanikal. Na srečo jo je šele skušal dobiti in sem to preprečila. Pa tudi ona ni palila na njegove besede.
Lani pa se je začel pekel. Kupil je nov pametni telefon in kar naenkrat odprl fb, čeprav nima nobenega pojma o teh zadevah. Sama sem mu pokazala, kako in kaj in ga posvarila pred kakšnim neodgovornim početjem, saj nikoli ne veš, kdo je na drugi strani. Nisem hotela sprejeti nj.prošnje za prijateljstvo, ker sem mu žena in sem si rekla, da mu ne bom težila. Sem pa pogledala prijatelje in videla eno, ki je imela že sliko hudo razgaljeno. Pa sem ga vprašala, kdo je to. Zanikal je, da ne ve, kasneje pa dejal, da je to njegova sošolka iz sosednjega kraja. Ker sem vedela, da laže, sem odprla fake profil in ga dodala. Napisala sem mu, da hvala, ker me je sprejel za prijateljico, on pa je začel z mano klepetati. Seveda sem si dala 25 let in sliko Severine, kar ni posumil. Začela sem ga osvajati, on pa mi je sledil in se že po nekaj dneh ujel. Takoj je bil za akcijo! Celo do potankosti mi je meni kot neznanki na fb opisal, kaj vse bi mi počel in kje. Edina svetla točka je, da je napisal, da me ima še vedno rad in da me ljubi ter, da nikoli ni razmišljal o ločitvi. Naj bi potreboval le popestritev. Ko sem mu napisala, da je škoda denarja za motel, kot je predlagal, je rekel, da mu za dober seks ni nikoli škoda denarja.
Zmenila sva se, da greva na kavico v bližnji kraj, potem bova pa videla, kako in kaj. Čisto nor je bil name. To je bilo v soboto. Mislila sem, da tega ne bo storil, da je vse samo na netu, kot neka fantazija. V nedeljo zjutraj sva imela fantastičen seks. Zna v postelji. Zanj je ženska boginja. To bom res pogrešala. :( Potem pa začnem kuhati kosilo, ko se spomni, da mora nekam zaradi avta. Vedela sem, da je v ozadju kava. Nekako mi ga je uspelo prepričati, da ni šel. Po kosilu pa šok. Vidim, da sem dobila nekaj na fb. Pogledam in tam je bila slika njegovega tiča...pa če mi je všeč in take. Za bruhat!!!
In tako je prišel konec. Preselila sem ga v drugo sobo, meni je pa odleglo. Telefona mu ne bo več treba skrivat. Zadnja dva meseca je z njim hodil na wc in tudi spat, ter ga skrbno zaklepal. Preden sem odprla fake profil, sem na nj.telefonu našla vroče sms-se z eno s hot linije. V meni se je vse podrlo. Celo tako neumen je bil, da ji je dal vse podatke o sebi! V njegovi denarnici sem tudi našla kartico zvestobe za venera shop. Izkazalo se je, da je kupil neke zeliščne tablete za erekcijo. Od nakupa je bilo 3 tedne, on pa jih je imel v avtu.
Sedaj vse zanika. Pravi, da z nobeno ni spal in vso krivdo vali name. Da je bil pošten, ker je napisal, da je poročen in da ženo ljubi. In da nisem imela kaj brskati ter o tem povedati otrokoma. Jaz sem kriva! Celo zagrozil mi je, da bom jaz kriva, če bo našel drugo za seks, ker mu več ne dam. Mislim, da mu bo svoboda postala tako všeč, da bo na koncu spokal. Jaz ga nimam namena preganjat iz hiše. Čas bo pokazal, kako in kaj.
Sem pa žalostna, sploh, ko preberem kakšno pismo, kot je tvoje...
Default avatar

za roman

kaj pa si hotela sploh s svojim pisanjem povedat? Celo življenje si zastonj redila celega pujsa, za pol klobase? Pa še sedaj se greš neko fejkanje v isti bajti? Razumem tvojega moža, da si je pač fajn postlal ne glede na to kakšen poden je. Kaj je pa s tabo, pa težko razumem. Razen če je tvoja edina vrednota, kaj bodo sosedje rekli.
Default avatar

Hvala za tvoje mnenje. Kaj sem hotela povedati? Samo svojo zgodbo. Zgodbo o moškem, ki sem ga zelo ljubila in ga imam še vedno rada. Zato mu tudi ne morem stvari zagnati na dvorišče in ga spoditi. Saj bo sam odšel...
Default avatar

Pikacrta

A sam dva ekstrema obstajata? Vse mirno pozret in zagnat vik in krik? Kaj pa kaj vmes? Recimo miren pogovor p tem kaj si ti zelis, kak tebi pomeni resno razmerje in kje vidis iskrenost? Res se cudim kako se eni obnasate do svojih partnerjev-ic, kot da so psi ki jih je treba napodit al otroci, ko jim je treba povedat, kako naj se vedejo, kaj naj oblecejo. Ta strasna pasivnost ljudi mi gre na zivce. Sej pa nismo figure na sahovnico, da bi se nas premikalo sem ter tja! A mate mozgane? Mate razum? Mate sposobnost sklepanja kompleksnejsih miselnih operacij, ste sposobni stvari povezat med sabo?

Ne? Onda ćuti i trpi.
Default avatar

Pa mogoče sem dala malo misliti Tatianki, da bo vedela v kaj se spušča. Naj, če ima vest, da bo denar zapravljal zanjo, namesto za ženo in otroke, prav tako pa tudi svoj čas.
Njej bo namenjal sms-se, ki jih bo čakala žena. Če se pa ne bo spustila v to, se bo pa tip spravil na kakšno drugo. Simpl, ker ne bo mogel iz svoje kože. Samo ti Tatianka, boš imela čisto vest. Najdi si samskega, je moje mnenje.
Default avatar

samokritičnost

cel roman bi lahko napisala je napisal/a:
Hvala za tvoje mnenje. Kaj sem hotela povedati? Samo svojo zgodbo. Zgodbo o moškem, ki sem ga zelo ljubila in ga imam še vedno rada. Zato mu tudi ne morem stvari zagnati na dvorišče in ga spoditi. Saj bo sam odšel...
"Mogoče ti bo moje razmišljanje v pomoč pred tem, da bi storila nekaj nezaslišanega."

Priznavaš, da ne moreš razpucati pri sebi lastne odvisnosti od osebe, ki je že kdaj pokazala svoje prave barve. Na podlagi česa sklepaš, da kljub vsemu lahko presojaš, kaj bi bilo nezaslišano za drugo osebo?
Default avatar

Z njim sem končala! Kako nisem razpucala? Vem, da grem naprej brez njega.
Zakaj si se spravila name? Meni je nezaslišano, da ona sploh lahko pomisli, da bi imela kaj z njim! To, da bi se pustila razvajati, celo denarno podpirati?? Meni nesprejemljivo. Če imaš pa ti nizke moralne vrednote, je pa to tvoj problem. Mogoče tudi iščeš vezane.