Najdi forum

Živjo!

Slišala sem za delavnico postavitev družine in z možem razmišljava, da bi se je udeležila. Me zanima, če ima kdo od vas izkušnje z njo in ali vam je kaj pomagalo?

Hvala vnaprej!

kaj to je pred poroko?

Vprašaj na forumu partnerstvo
lp

Vem za to, posredno, sama nisem poskusila. Ma mislim, da je vredno. Glede na prebrano!

Sem bila in je fenomenalno! Ful zanimiv način dela in res se dogaja. Po delavnici sem se čutila olajšano in tudi odnosi z domačimi so se izboljšali. Skratka, toplo priporočam!

Sem šla malo prebrat na to stran o teh delavnicah. Sama imam izkušnje z tako z individualno kot skupinsko psihoterapijo in moram reči, da mi je neverjetno, kako je mogoče, da se v enem dnevu, v skupini neznancev, z neznanim terapevtom – torej z ljudmi, s katerimi nimaš zaupnega stika, občutka varnosti, lahko seznaniš z bolečimi družinskimi vzorci, jih premagaš, ponovno vzpostaviš vezi itd., itd., karkoli že pač vse piše tam, da je “posledica” te delavnice… Ker vem, kako težko je priti do določenih spoznanj, še težje jih je občutiti – se pravi dopustiti samemu sebi, da jih občutiš, še težje glasno govoriti o njih in najtežje sploh jih preseči – se pravi delovati drugače …

Vzorci, ki so nam jih naše družine od rojstva dalje leta in leta polagale v kri in meso, so v nas tako globoko in trdno zakopani, da je meni osebno neverjetno, da jih lahko razumeš in presežeš z enodnevno delavnico. Dopuščam možnost, da taka stvar da energijo za delo naprej ali samo preprosto energijo za nekaj kratkega časa, da bi imela kakšen globji učinek, pa močno dvomim…

Tudi jaz sem se udeležila te delavnice in jo lahko samo priporočam. Mene se je globoko dotaknila.
Nejevernici pa, pojdi in doživi…Nisem tam doživela “razsvetljenja” in sedaj živim kot priček na veji brez bremen. Ampak sedaj določne stvari razumem in mi je mnogo, mnogo lažje.
Pa kakšen paket robcov si pripravi…:-).

Ti bom dala odgovor nekoga, ki ga poznam in je bil 2x na psotavitvi družine.

Med postavljanjem družine se začne dogajati nek fenomen, ko se “oglasi” duša rodbine, družine preko udeležencev in pokažejo s svojim vedenjem neko zelo bolečo ali celo skrivnostno zadevo v tej družini in za tistega, katerega družina to je, se znajde sredi dogajanja, dinamike, jo doživlja v živo, neposredno.
Ni tako, kot čičkat na terapevtski seansi in se odločat ali boš kaj dal od sebe ali ne.
Ko se odločiš it na podstavitev skupine, se odločiš narediti korak naprej, ne glede na to, da so pred teboj samo neznani ljudje.

Koliko pa moraš biti star za to? 22 let je premalo? Kkašni so pogoji da se prijaviš??

Nejevernica, saj ne delujejo vse tehnike enako! Postavitev družine sigurno ni iz istega žaklja kot psihoterapija.
Ljudje težko razumemo, da smo energijska bitja. Kateri koli dražljaj zaznamo v fizičnem svetu, vsak ima osnovo v višjih vibracijah energijskega sveta. Zato, če delujemo na energije ‘tam zgoraj’, v bistvu bolj delujemo na vzrok, kakor če s terapevtskimi postopki lovimo le posledice v fizičnem svetu. Zato je psihoterapija dolgotrajna, ker se iz sveta posledic lotevamo nekih drugih posledic, medtem ko ‘oddaljenih’ vzrokov mnogokrat niti ne dosežemo (ostanejo skriti v nezavedni sferi).
Postavitev družine deluje tako, da terapevt pride v stik z njeno energijsko matrico. Njegova vloga je v glavnem ta, da posreduje pravilen položaj družinskih članov, kar sodelujoči naredijo in stvar je na energijskem nivoju opravljena. Saj ko se vzročni vozel razvozla, ne ostane nič več zavozlanega. Vzpostavi se energijski pretok in udeleženci svobodno zadihajo.

Nejevernica.
Postavitev družine poseže globlje in širše, kot pa premetavanje besed, analiziranje,pametovanje, premlevanje, ki zna biti tudi brez rezultatov.
Ogromno stvari preprosto ni mogoče ubesediti, na postavitvi družine pa se dogajajo stvari, ki jih niti ne moreš razumeti, pa imajo svoj učinek, in to pogosto brez besed.

Zame je bila tudi posebna izkušnja. Se ne da opisat, treba je doživet. Ene stvari tudi ni možno razumsko analizirati, treba je pogledati malo globlje … in tam je LJUBEZEN!!!

Priporočam tudi jaz!!! Ti da misliti vse skupaj …

Bila sem tudi jaz in je neverjetno, zelo priporočam!!!
Preberi si o izkušnjah ljudi
http://www.custvena-inteligenca.org/drugi-programi/postavitev-druine-delavnica/89-pd-izkusnje

In je možno – v enem vikendu predelaš lahko dosti več kot v letu klasične psihoterapije! Metoda deluje na energijskem polju in je zato tako posebna in učinkovita!

LP in srečno!

Meni ni bilo vredu. Z neznanimi ljudmi sem prišla v stik na način ki mi ni bil všeč – dotikanje, celo objemanje. Voditelj je vztrajal da sem dalj časa v objemu določene osebe in meni je bilo ogabno. Res pa je da sem nekaj stvari glede staršev za nazaj potem bolje razumela. Najbolj priporočljivo je da vsak poskusi, vendar naj tudi pazi nase da ne naredi kaj kar mu ni všeč.

Recimo da je bilo 10 postavitev tisti dan, od tega se je npr v štirih primerih “pokazalo” da je bil v družini prisoten splav. Mah…

Res da je vse možno ampak zdrav dvom si kar dopuščam.

Mogoče je odvisno tudi, kje si bila. Na delavnici, kjer sem bila jaz, smo naredili 5 postavitev v enem dnevu in voditelj si je za vsak o postavitev vzel čas in ni bilo nobene prisile. Vzdušje pa je bilo zelo sproščeno in prijateljsko, četudi smo se večinoma na delavnici prvič videli. Tako da jaz priporočam, seveda pa naj se vsak sam odloči.

Srečno!

postavitev družine

Bila sem na postavitvi družine in razreševanju odnosov, večkrat. Pozitivna izkušnja, prisotno spoštovanje osebnosti in sprejemanje posamaznika, takega kot je. Če je to ljubezen, super.
Moraš pa o vsem globlje razmišljat in res deluje. Preko drugih spoznavaš sebe in, ker smo vsi del neke celote, je normalno, da najdeš del sebe v vsaki situaciji. Če kdo dvomi, je tudi prav, saj te dvom tudi vodi do spoznanj. Meni je bilo čudovito, ker sem občutila delovanje najvišje inteligence in ljubezni. Sam si v harmoniji še dolgo. Priporočam. Nič takega ni, kar ne bi mogel obvladovati, vse je zavestno.

Eno prvih pravil, ki bi jih morali upoštevati ne samo v teoriji in na delavnicah, ampak tudi v življenju in poslu vsi, ki se imajo za voditelje Družinskih postavitev, je, da tisti član sistema, ki je prišel prvi v sistem (t.j. družino, v podjetje ali na neko področje dela, kot v tem primeru) zasluži omembo in hvaležnost ostalih, ki so prišli naknadno v sistem. Očitno mnogi v vnemi, da bi si pridobili čimveč udeležencev, tega pravila ne spoštujejo, čeprav je del metode same, saj redkokdo od poznejših izvajalcev premore dovolj spoštovanja in ponižnosti, da ne omenim hvaležnosti, da bi omenil ime nekoga, da je pred 18 leti iz Nemčije v Slovenijo pripeljal to metodo, ki se jo je naučil pri njenem ustanovitelju Hellingerju in ji med drugim dal tudi slovensko ime, ki ga prej še ni bilo, in žanjejo, kar je posejal Matej Škufca.


Voditelj seveda ne bi smel vztrajati, če vam je bilo nelagodno.

http://cdk.si/sci/cl_postavitev_druzine_clanek2.htm

New Report

Close