Najdi forum

Všeč mi je prijatelj od najboljše prijateljice

Pozdravljeni!
Že dolgo imam najboljšo prijateljico, ampak živiva precej narazen in doma imava še vsaka svojo družbo. Enkrat me je prijateljica povabila na zabavo in sem spoznala ljudi s katerimi se ona druži in smo se zelo ujeli. Z nekaterimi sem ostala v kontaktu, z enim od njenih prijateljev pa sva začela hoditi na zmenke in stvar je začela postajati precej resna. Moja najboljša prijateljica je najprej rekla da ji to ni preveč všeč, a da je vesela zame. Zadnje čase pa je postala vedno bolj zadržana in nato mi je enkrat napisala, da ne more več prenesti tega, da hodim ven s tem fantom in da se pogovarjam še z nekaj drugimi njenimi prijatelji. Očitala mi je da ji kradem prijatelje, ker jih sama ne morem najti, kar pa nikoli ni bil moj namen. Fant s katerim hodiva na zmenke mi je res všeč in zato ne vem kaj naj naredim. Res je nebi rada izgubila, ampak če v tej situaciji imam občutek kot da sem prisiljena izbirati med njo in ostalimi ljudmi. Ali sem se obnašala sebično? Vsak nasvet bi mi prišel prav, pa tudi kakšno mnenje kako naj popravim te odnose.
Hvala

Ok, a smo odrasli ali smo otroci? Si prijatelje lastimo ali se sami odločajo, s kom bodo? Če ta tip želi ostati njen prijatelj, ji ga ti nikamor ne moreš “ukrasti”. Tudi v primeru, da bosta vidva nekoč skupaj kot par.
Menim da gre tu za tipično “žensko” faušijo. Ali je ta tvoje prijateljica morda kdaj kaj poskušala pri tem tipu, pa ji ni uspelo ali pa je celo kdaj kaj imela in še ni povsem predelala. Ali pa je kar tako malo iz “navade” pač preprosto nevoščljiva oziroma se celo morda boji izgubiti tebe kot prijateljico v smislu, da če boš z njim, ne boš imela več časa zanjo. Kakorkoli že, tako se prijateljev ne obdrži, ampak se jih kontrolira oziroma manipulira. Kontrol freak po domače povedano.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Marko ti je napisal bistvo, jaz sem ti hotela napisati, da to NI prijateljica, kaj šele najboljša.

Kot že Marko in Levinja39: to ni prijateljstvo.

De omnibus disputandum..

Pozabila sem povedati, da smo vsi smo stari 20, če je to sploh pomemben podatek. Če sta ona dva imela kaj v preteklosti, tega ne vem. Ko sva govorili, mi je rekla da se zgolj boji da me bo prizadel in da se bo ona krivila za to da mi je dovolila da sploh kaj začenjam z njim. Jaz sicer cenim njene nasvete ampak še zmeraj se hočem sama prepričati, če je to tako kot ona pravi. Še vedno jo imam za prijateljico, pa čeprav se na zunaj ne zdi tako in hočem kljub vsemu popraviti najin odnos.

Pa dobro, saj ona ni tvoja maneger oziroma ni sploh v poziciji, da se odloča za tebe, kdo ti bo všeč. Tako imajo v Indiji, pa še tam bi morala biti tvoj starš, da ti lahko izbira partnerja. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tale dinamika
se zgolj boji da me bo prizadel in da se bo ona krivila za to da mi je dovolila da sploh kaj začenjam z njim
in hočem kljub vsemu popraviti najin odnos.

je pa bolj za na forum Mejna in narcistična osebnostna motnja – za svojce.

Pa naučiti se treba kaj je ljubezen (kakršna koli pač -tudi prijateljska). Ona ti kaže, da te ima ‘na povodcu’ in, da ve bolje od tebe, kaj je za tebe dobro -ti bi pa popravljala ta odnos… ta odnos nadrejeni: podrejeni… Spomni se naših nasvetov, ko bo že čisto obvladala tvoje počutje, ali pa te ‘brez razloga’ odrezala… Verjamem da zdaj težko uvidiš. A čimprej, tem bolje.

Živjo! 🙂
Sama sem tudi tvojih let, sicer ne komentiram pogosto tematik na tem forumu… pa sem ti vseeno želela napisati, da prosim, ampak res prosim, pusti to prijateljico. Sama sem bila v toksičnem odnosu približno 3 leta, ker sem bila neumna in verjela, da prijatelji vedno mislijo le dobro zase. Ona je sebična, ne privošči ti drugih prijateljev oz. je izjemno ljubusumna, ker sama ni zadovoljna s sabo, skratka – želi te omejiti le nase, noče da imaš druge. Druga možnost je seveda, da je popolnoma neiskrena s tabo in z nekimi drugimi izgovori hoče preprečiti tvojo srečo s tem fantom. Mogoče ji je bil všeč ali pa sta kaj imela, pa ti noče povedati, kakorkoli ni tvoja prijateljica. Ti nisi njena last. 🙂 Meni je prijatelj govoril enako, da ga moti, da se razumem z njegovimi prijatelji/prijateljici in da so na koncu vsi boljši prijatelji z mano kot z njim in da noče izgubiti prijateljev. Bullshit. 🙂 Faušija, na koncu sem ugotovila, da so vsi boljši prijatelji z mano, ker sem jaz boljša prijateljica njim kot je bil on kdajkoli. Tako da… če je ona dobra prijateljica, ne bo nikogar izgubila, ampak po tem kar sem prebrala… dvomim. 🙂 Moja draga sovrstnica, vsekakor ti nočem soliti pameti, ker tudi jaz delam napake, narobe ocenim ljudi ali pa do zadnjega trenutka verjamem, da so ljudje dobri in da v njih ni nič slabega in spregledam njihove napake ali namere… kakorkoli že, ona ni tvoja prijateljica, to je objektivno mnenje. 🙂 V kolikor se želiš o tem pogovarjati še več, ali mi opisati kakšno situacijo, da bi bolje svetovala ali misliš, da se motim, mi napiši in ti odgovorim.
Ampak verjemi, zaslužiš si ljudi v tvojem življenju, ki bodo veseli zate in s tabo. Taki tudi obstajajo – če bi bila prava prijateljica, bi bila vesela zate in te podpirala, v kolikor pa bi mislila, da je fant bolj ”player” in te bo prizadel pa te bi na to prijazno opozorila in ti povedala, da je pa tvoja odločitev, ali mu boš dala priložnost, da lahko da se moti in ugotovi sama, tvojo odločitev pa bi podpirala, ne pa ti ”nabijala slabo vest”. 🙂

Good luck, js vrjamem, da boš naredila pravo odločitev. Toksični ljudje so povsod, mislim, da je taka tudi ta tvoja ”prijateljica”, na nas pa je, da jih prepoznamo in se od njih oddaljimo in najdemo prave prijatelje… 🙂

V tem odnosu s tem fantom sta dva. Všeč sta si vidva, oba sta se za to odločila. Če s prijateljico nista bila vezana ali pa bila kako drugače skupaj, je to povsem vajina odločitev s fantom.

New Report

Close