Najdi forum

Je za to družino sploh kaj upanja?

Trikrat sem bil na obisku pri partnerkini družini. Take bede še nisem videl; kopalnica kot bi bomba padla, splakovanje stranišča z vedrom, straniščna školja prekrita z nesnago (ni bela ampak oker) s tem, da sploh ni pritrjena ob tla. Tople vode ni, umivanje v “kopalnici” ni mogoče. Spalnica je še nekako medtem pri kuhinji je res čudež, da še ni nikogar ubila elektrika. Kadar greva na obisk, se tik pred odhodom umijem in se vrneva najkasneje naslednji dan.
Ima mlajšo sestro (10), ki trpi za motnjo avtističnega spektra in obiskuje posebno šolo. Že tako se vidi, da z njo ni vse v redu (izrazita nemirnost). Da je mati noseča je ugotovila šele v 7. mesecu, po obilnih količinah popite kave.
Oče ima doma obrt na črno. Za pretekli konec tedna je bil plan, da bi šla po njeno sestro in jo peljala v kino, naslednji dan pa bi jo s prevozi poslali domov. Pa se je izkazalo da oče nima volje iti po hči na cilj, ker da ga to vrže s tira in mora potem piti. Če bi pa že šel, bi tja prišel pol ure kasneje.

Sprašujem se, če je za to družino sploh kaj upanja. Boli ko vidim, da mlajša sestra živi v nečloveških razmerah.

V tem primeru je najbolje , da se znebiš predsodkov . Nič ne omenjaš finance ? Imajo doma denar , da si poštimajo vse kar naštevaš ? Če imata s partnerko svoj dom čist in urejen zakaj se obremenjuješ s tem kako je pri njih doma ? Glede deklice torej sestre lahko kaj predlagaš ,,recimo kaj bi bilo za njo dobro . Seveda to poveš tako , da ne bodo imeli občutka da se zgrožaš nad njimi . Ni niti taka redkost danes , da nekdo živi v takih razmerah . Ljudi marsikaj požene tja v take razmere .

Veliko upanja za druzino ni, za tvojo punco pa je se, ce se bo uspela locit od te druzine tako custveno kot fizicno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pozdravljeni,

moja družina je enaka. Ne gre sicer v tak ekstrem ampak tudi moj brat trpi predvsem zaradi staršev in njunih odločitev. Zelo težko boste karkoli naredili v tej smeri, bistvenih sprememb iz mojih izkušenj ne bo. Pomagajte po svojih močeh in sestro peljite kam pa tudi če starša ne bosta prišla naproti niti, da bi ji zagotovila prevoz nazaj. Če bo to v vaši moči storite sami. Ne jemljite si k srcu, nekateri ljudje so preveč zasidrani v svojih navadah in načinu življenja, čeprav je komu to težko razumljivo.

Lp,

kot ti je predhodnik povedal- ne…. ne boš jih spremenil… navada je železna srajca….. z svojo partnerko pojdita živet kakih 50 kilometrov proč….. ker če bosta blizu, bo vsak dan doma, kregala se bo s tastarimi, ker jih bo hotla spremeniti ( oni pa se ne bojo) in vidva bosta imela živčno in težko zakonsko zvezo na račun njenih staršev, edin če boš ti tolk železen in se ji podredil… za sestropa ne vem…. vzemta jo h sebi in skrbita zanjo, druzga ni kaj rečt… če bosta kak CSD vpletala noter, bosta sestri konkretno zagrenila življenje, ker si jo bojo še CSD-jevci podajali kot žogo.

Živijo od zaslužka na črno ter socialne pomoči, trije ljudje živijo od nekaj sto € mesečno. Moja partnerka dela le občasno, zato moram preživljati oba. Ko poplačava stroške najema in ostale stroške, nama ne ostane niti za hrano. Njen oče je posebej problematičen. Mamo potiho j*** v glavo, tako da ona potem kriči nanj. Smo hoteli iti v kino, pa on reče: “Ne morem iti, ker nimam srajce”, čeprav je ta ležala na postelji dva metra proč. Če se že zgodi da jo pelje v trgovino, jo tja pripelje, odloži in se takoj vrne domov. Ne gre z njo po nakupih, zato jo v trgovino največkrat pelje njena mati, ki jo tudi odpelje. Tudi kadar partnerja prosi, naj jo kam pelje ponavadi odvrne: “Zdaj te ne morem peljat, sem že spil dva deci.” Zaradi njegove neodgovornosti in lenobe je partnerka v času SŠ večkrat zamudila v šolo, saj jo ni hotel peljati (živijo v kraju s slabimi povezavami z JP). Kot omenjeno se preživlja z obrtjo na črno ter pobiranjem predmetov na odpadih. Niti sendviča si ne naredi sam, temveč mu ona streže. Tik pred božičem sva bila pri njih in se lotila okraševanja jelke. On namesto da bi pomagal, je hodil iz hiše v garažo ter nazaj in dajal pripombe: “Dolgo to traja, še ni okrašeno.” Prvič je gledal gume na mojem avtu ter komentiral, da so že precej obrabljene. Ko sva tja prišla drugič, je takoj prišel ven in komentiral: “Zdaj pozimi mora biti najmanj 3 mm profila, poleti pa najmanj 1,6. Če te policisti ustavijo, bo 500 € kazni.” Svojo sem vprašal če bo on dal nove gume. Poleg tega je komentiral prostornino motorja in cestno takso. Rekel sem mu, da me je po žepu najbolj teplo ravno takrat, ko sem bil brez avta. Zatem je dal mir.
Poleg tega sva se nazadnje k njenim odpravila samo zato, ker je hotela videti sestrin nastop v šoli. Ko sva že bila na poti jo je poklicala mama in ji rekla, da noče nastopiti. Naj omenim, da sem dan prej klical v službo in se zlagal da sem zbolel, saj bi to bil edini način da sem takrat prost.
V hiši vlaga nesnaga, smeti sploh ne odnašajo temveč jih kopičijo na pomivalnem koritu. Zobe si umivava nad kuhinjskim koritom, saj v kopalnici to ni mogoče. Da ne omenjam da nimajo tople vode…

To kar opisujes, se slisi vec kot samo 3 obiski pri njih doma.
Eno vprasanje: kaj bi s svojimi zapisi sploh rad dosegel? Da se se ostali zgrazamo nad tem ali da te brcnemo v rit, da se bos aktiviral in jih pustil na miru? Kak kino, lepo te prosim? Kako umivanje zob pri njih? Sploh te ne razumem: gabi se ti biti tam, njeni starsi so ti bz, kaj se hodita skupaj tja?

Objavim slike kopalnice… če se temu sploh lahko tako reče? Preostale hiše mi (še) ni uspelo slikat, ker je vedno kdo zraven.

New Report

Close