Najdi forum

Pozdravljeni. Od prejšnjega torka sem v zvezi, ona 26, jaz 33 let star. Danes se je izkazalo, da jo motijo čisto banalne stvari, npr. da sem v tem času na FB dodal nekdanjo sošolko ter všečkal fotografijo kolegove partnerice. Kako naj ji pojasnim, da ni razloga za posesivnost?

Po enem tednu ti že ukazuje, s kom lahko komuniciraš? Se ti ni prižgal noben alarm?

Očitno ima izkušnje s kakšno prevaro in bo potrebno kar nekaj časa, da si pridobiš njeno zaupanje. Tega se moraš zavedat, četudi imaš z njo povsem iskrene namene. Moraš pa biti odločen, da ne boš trpel kakšnih izbruhov zaradi teh banalnosti, kot praviš.
Ker te še ne pozna, jo moraš tudi nekako razumet, za njo si še vedno lahko samo navaden ženskar s kakršnimi je očitno imela že izkušnje. Moraš pa ji dati vedeti, da eno je preteklost, drugo pa prihodnost oziroma sedanjost in ti, ki nimaš nobene zveze z njeno preteklostjo in da ti bo enostavno morala dati možnost, kar pomeni, da bo morala tudi brzdati svoja čustva oziroma svoje strahove, ki se pojavljajo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

pri tvojih letih je Kristus umrl za človeštvo na križu, ti pa lajkaš frendovo punco na FB?
A taki res obstajate?

Avtorju (in očitno tudi Jezusu) bi lahko bila mama, pa lajkam od frendice partnerja na FB. In pazi zdaj, tudi on kdaj lajka kakšno fotko pri meni.

Od prejšnjega torka si v zvezi pa imaš čas lajkati žensko nekoga drugega ? Čudno da ti je v tej fazi družbeno omrežje kot je Fb in Instagram sploh zanimiv in ti pritegne pozornost . In to je po vsej verjetnosti tisto kar je ona opazila . Verjetno bo tudi v bodoče s steboj imela podobne debate in rasprave , ker ti svoj pravi obraz že hitro kažeš .

Kaksen pravi obraz. Joj me kar zmrazi. Clovek bi ocitno moral biti zalepljen na zensko cel dan, rokr in oci pa imeti na njej, da se ona varno pocuti. Brrrrr.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Aha ha ha ha, da nisi ti ta njegova? Torej cel teden ne bi razen službe in spanja smel početi nič drugega, kot biti prilepljen nanjo?

Ja, res srhljivo, kakšna pričakovanja imajo nekateri.
Alarm meni tuli na ves glas.

Bom malo opisala svojo zgodbo in kako so lahko te stvari tudi malo drugačne kot jih tukaj vidijo nekateri.

Prvega fanta sem spoznala na eni klepetalnici, kjer si si lahko pisal s komerkoli te je bila volja. Ko sva že začela zvezo, sva še vedno bila na tisti klepetalnici, nisem imela niti kančka dvoma, da si tip piše še s kakšno ali dobi še s kakšno. Sploh nisem pomislila na to, da bi počel, ker sama tega nisem počela, sem sklepala po sebi. Ljubosumja je v meni bilo toliko: 0.
No, s tem fantom se ni izšlo, zveza se je končala, bila sem nekaj časa samska.

Nato spoznam enega fanta na nekem portalu in me ni nič motilo, da je ostal še vedno gor, kjer sva se midva spoznala. Kot že rečeno, sama nisem tega počela, da bi si še pisala in se dobivala z drugimi, ker sva rekla, da sva ekskluzivna, zato me ni bilo strah, da on to počne.
Ne vem sicer točno zakaj, a je bilo to namenjeno, a je bilo toliko tega ali zgolj njegova šlamparija, ampak točno pod nos sem dobila naenkrat celotno razsežnost dogajanja v zakulisju. Morala bi biti dobesedno slepa ali se stran obrniti, da tega ne bi videla. Tip je bil na več portalih, si pisal žgečkljive vsebine z večimi ženskami, jih klical, se dogovarjal za avanture in ne vem, kaj še vse…
Od takrat dalje je vame prišlo čustvo, ki ga prej sploh nisem poznala: ljubosumje, ki je imelo za posledico kontrolo. Zveza je šla narazen, seveda.

Od takrat moje življenje ni več takšno kot je bilo pred tem, žal. Ko sem 3 leta zatem spoznala novega fanta, je na površje spet prišlo takoj ljubosumje in želja po kontroli. Kot nalašč je tudi ta fant prikrival in lagal glede ene ženske.
Tudi te zveze sedaj ni več.

Zato preden obsojate, se vprašajte, kakšno je imela ta punca življenje pred tem, da je bila z avtorjem? Kajti kar iz nič se ne porodi nič in takšni težki občutki. Vedno obstaja nek vzrok. Tisti, ki tega ne razumete, bodite srečni, če se vam ni kdaj v življenju zgodila takšna zloraba zaupanja s strani partnerja, da bi zaradi tega imeli trajne posledice.

Tudi fantje, ki se kar ostajajo na portalih imajo svoje zgodbe in razloge. Koliko zensk se je sposobnih vprasati zakaj to pocno in se z njimi pogovoriti brez obsojanja in tako vzpostaviti neko razumevanje in zaupanje. Sem preprican, da bi mnogi sami odnehali, ko bi spoznali tako partnerko.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Fantje so se tega naučili od vas, ženske. Običajno sedite na treh stolih, ko se vam kakšen stol izmakne, pa jamrate in se pritožujete. So pa tudi izjeme, na obeh straneh.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Ne vem čisto točno, kaj je namen opisovanja tvojih slabih izkušenj? Da če naletimo na osebo, ki nam bo po enem tednu znanstva očitala vsak “dober dan” fletni sosedi oz. sosedu, vsak like na FB, moramo to razumet, prenašat in sploh biti uvidevni, ker ima verjetno slabo izkušnjo?
Takole ti bom povedala: zaupanja verjetno ne vzpostavljaš kar na splošno z vsemi ljudmi, ampak s tistimi, ki jih malo že poznaš. In čisto vsak človek, ki ga spoznaš na novo, si zasluži, da odnos, zvezo z njim začneš optimistično, ne da si že vnaprej nezaupljiva in vnaprej obsojaš. Ko konkretna oseba zlorabi tvoje zaupanje, se to podre. Ne pa kar na pamet in vsevprek pri vseh osebah moškega spola.
Imela si smolo in spoznala dva tička. Tretjič ali četrtič boš pa mogoče spoznala čisto okej fanta, pa mu zaradi preteklih izkušenj ne boš zaupala. Ni to neumno? Tega si ne zasluži. Poleg tega sem skoraj prepričana, da si pa kdaj v življenju že tudi spoznala v redu moške, tudi če se z njimi nisi romantično zapletla.

Fantje so se tega naučili od vas, ženske. Običajno sedite na treh stolih, ko se vam kakšen stol izmakne, pa jamrate in se pritožujete. So pa tudi izjeme, na obeh straneh.
[/quote]

Taki s(m)o verjetno vsi, dokler ne spoznamo pravega oziroma se zares zaljubimo. Ne bi rekla, da smo ženske pri tem nevemkakšne mojstrske učiteljice in gurujke.

Ni tako, žal. Sama to veš.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

No prva napaka. Pusti fb.
Drugo ne se skup selit.
To da je ljubosumna si vsak po svoje rezlaga – lahko sama vara ali pa samo izkušnje.
Pričakuj da te bo odrezala od frendov in hotla imet samo zase teh oblikovat po svoih željah.
Če že ima šiht bo hotla da gresta skup in imata otrka, vedno kondome uporabit.
Ko boš pri njej prespal ti bo prečekirala telefon, denarnco žepe in avto.

Če mene vprašaš namessto da buliš v fb poglej na yutubu o vezah in kdaj se ti bi morala lučka prižgat.
Do takrat se pa naseksaj in uživaj z njo.

V ponedeljek sva se preselila v najemniško stanovanje. Mi je pa včeraj očitala všečkanje nekaj fotografij prijateljice oz. znanke, s katero se poznava od leta 2008 in le-te sem všečkal še preden sva se z dekletom spoznala. Meni pa pravi da ji sam od sebe ne všečkam slik oz. sem jih potem, ko mi je rekla naj jih. Partnerica je včeraj znanki še pisala preko fb klepeta, naj me odstrani s seznama prijateljev.

V redu. Zdaj zgleda, kot da si prišel sem tožarit, kaj tvoja partnerica počne. Nič ne poveš, kako se ob tem počutiš, kako reagiraš, kaj sta okrog tega dorekla, torej gre za eno navadno tožarjenje. Sklepam torej, da želiš tolažbo?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Zanima me kako naj ji dam vedeti, da ni razloga za ljubosumje?

Tebi nobena ideja na pade na pamet, besede, ki bi jih rad izrekel njej? Kako pa si se do sedaj odzvival?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close