Najdi forum

Pozdravljeni,

Zanima me kako dolgo casa drzi moske ponavadi jeze, partner je jezen na mrne zaradi facebooka in neven vec kaj naj naredin, da bo ok??

Ja rajš se fantu posvečaj kot pa da fejsbukaš

Ni to kar mislite..precec sem cekirala njehov fb. Pa naredila napako…

nova
Uredništvo priporoča

Ignoriranje, kuhanje mule.. so taktike manipuliranja.

Odrasli med seboj komunicirajo.. morda ne tisti trenutek, ko so emocije na višku.. a naslednji dan gotovo.
Poveš, sporočiš drugemu svoj del (za tistega, si dejansko odgovoren).. in dokler nisi sposoben govoriti o sebi in zgolj o sebi, pač počakaš.

S tišino pa se sporoča tisto, povedano na začetku.

De omnibus disputandum..

P.S. In ne, to ni vezano na spol.. na ženske ali moške..

De omnibus disputandum..

Kaj pa pomeni, če nisi sposoben govoriti o sebi?

Ja če firbcaš njegov profil ni ok, in se opravičiš .

Kaj pa pomeni, če nisi sposoben govoriti o sebi?
[/quote]
V vsake sporu sta udeleženi vsaj dve strani. V kontekstu partnerstva torej eden in drugi.

Ko si sposoben govoriti o svoji participaciji v sporu in je to sposoben še drugi.. se dejansko lahko o tem pogovoriš. Vendar govoriš le o svojem delu, kaj si ti naredil, reagiral narobe..
in ne pasivno-agresivno, da govoriš, kako te je drugi prizadel.
Gogovoriš izključno o sebi, o svojem delu.. in ker to počne tudi druga stran.. se strasti lahko pomirijo, ker uvidiš, da sta oba brcnila v temo.

Čustva nas namreč lahko ugrabijo in takrat zaradi različnih razlogov ter preteklosti, neracionalno prilezejo na plan stari starhovi, tesnobe in prizadetosti..
Čustva sicer potrebujejo svoj prostor, vendar ne v tisti obliki, da s tem prizadeneš drugega.
Vsak spor tako postaja “boljši”.. vnaprej začutiš, da te ugrablja “nekaj tihega”, staro, otroško ali mladostno.. ki ga ne obvladuješ.. in lahko opozoriš drugo stran.
Počakaš da mine.. od 20 min do malce več… max 1 dan (odvisno od tega, kje se nahajaš v svojem čutenju).. in govoriš o SVOJIH strahovih. Ker ti so te dejansko prizadeli.

To seveda velja za neko normalno komunikacijo dveh.. in ne, če vas nekdo neposredno zmerja z žaljivkami.
Podobno je uporaba absolutizmov, kot so: “vedno”, “zmeraj”, “nikoli” itd. podobna zmerljivki. Ker prizadene drugega čisto enako, ko trdimo da nečesa absolutno ne čuti ali počne.. zato se teh besed izogibamo.. in če jih že izrečemo (smo pač verbalno sprogramirani in kakšno zaporedje besed izustiš), se je potrebno za to čim preje opravičiti.

In podobno, kot se pogovarjaš le o sebi, svojem čutenju.. se je potrebno za svoj del tudi opravičiti.
You need two to Tango, pravijo Angleži.. posledično si vedno tudi sam vpleten v spor.. in je za tvoj doprinos opravičilo vsekakor smiselno in pričakovano.

De omnibus disputandum..

Pri vsem skupaj pa mora biti iskreno in odkrito.. ne nek manipulativni prazen besednjak opravičil, kjer se praktičn nič ne spreminja v dejanjih.

De omnibus disputandum..

Hočem reči da sem z njo prekinil stike, še preden se je kaj zgodilo. To pa zato ker nisem imel dovolj moči spregovoriti o tem, kako doživljam najino spoznavanje. In sem s tišino (beri: na lepem sem se ji nehal javljat) sporočil, da nočem več stikov.

Od takrat, ko sem pisala je minilo že dva tedna in se nisva pogovorila, tako da sem zdaj jaz vse kriva, ker sem preveč ljubosumna in me noče več. Prav tako mi je pa tudi povedal, da si je našel drugo. Naredila sem vse kar je v mojo moči se opravičila, vem da je to napaka.

Jaz sem pred leti imela podoben problem, en moški me je prek fb vabil k sebi domov, čeprav je z resno punco že več let v resni vezi, sedaj se bosta poročila in imela otroka. Ampak on bi še vseeno imel ljubice, dejansko sem bila z njim prej ko je bil samski, potem ne več. Ko sem mu zagrozila, da bom njegovi punci povedala kakšen je in da ima še zmeraj ljubice (tudi poročene) mi je grozil s policijo in da bo tako naredil, da ne bom mogla dobiti nobene službe, da bom svojo službo izgubila, ker ima on vso policijo podkupljeno v svojem okolišu. In me je s tem psihično ustrahoval ter blokiral, nato me čez circa tri do štiri mesece na facebooku odblokira, samo da firbca za mano, seveda uporablja taktiko ignoriranja- očitno misli da ga bom na kolenih prosila pa take. Seveda ga sama ignoriram nazaj, najbolje da ga blokiram. Takšne hinavske ter karakterno pokvarjene ljudi nočem imeti v svoji bližini, pomagajo ti ne, bi te pa samo izkoriščali za seks.

Ta fb ne je pokvaril res, meni je tudi z policijo grozil in take ker se sprasevala prijatelje za njega, zdaj je ze nekaj casa minolo ij vem da sem bila v tistem trenutku obupana. Pa upam da cas zaceli vse rane.

Ampak folk nimamo druzga dela kot pa cele dneve pa noci viset na teh faking potralih z mano vred.
😂😂🤣🤣

New Report

Close