Najdi forum

Sem 12 let v zvezi in mama, ki je vecino casa sama z otroki. Sem ze zelo izmucena, zelim si malo miru, malo casa zase… Partner je vecino casa v sluzbi… Nimam nikogar za pogovor… Ne vem kaj naj…

Premalo si povedala za kak konkreten odgovor. Čist na splošno bi rekla, da pojdi med ljudi, na kako dejavnost, kamor greš z lahkoto sama ali načni pogovor s kako tebi prijetno oz. simpatično mamico, ko pelješ otroke v park ali na kak šport. Na tvojem mestu bi predvsem izhajala iz dejstva, da smo ljudje socialna bitja in se potrebujemo.
Že zaradi naslova te teme “sama v zvezi” je mogoče čas, da vajino tehtnico nekoliko uravnovesiš, kar pomeni da v tem času, ko tebe ne bo ob otrocih bo moral biti njihov oče, kar bo koristilo vsem, bolj jih bo spoznal v smislu njihovih želj in potreb, otroci ga bodo čedalje bolj potrebovali, ti boš zadovoljnejša in posledično vedrejšo energijo prinašala v družino.

Sama sem pred časom napisala post na isto temo. Mislim, da tebe ne obremenjuje najbolj pomanjkanje časa, ampak to da si sama v zvezi, torej da ne moreš računati na tistega na katerega bi morala.
Glede časa zase sem jaz rešila zadevo tako, da sem se pač sprijaznila, da glede na to kakšnega partnerja imam, bom morala sama za to poskrbeti. Čas zase imam zvečer, ko gre otrok spat (to je že ob sedmih). Poskusim takrat to združiti še s kakšnim hišnim opravilom (npr. zlagam perilo in gledam serijo). Vem, da to ni ne vem kaj, ampak tako pač je. Sem pa tja pa mu rečem, če lahko popazi na otroka, da grem v trgovino, potem pa “zabluzim” 🙂
Sem pa tudi začela z otrokom več hoditi naokrog in je tudi zabavno za oba.
Sama se sedaj ločujem, ker me je pač ta neprisotnost partnerja preveč bolela. Taka veza nima nobenega smisla in ni nikomur v zadovoljstvo, tako da če ne moreta rešiti s pogovorom, pojdi svojo pot. Najtežje je biti skupaj ampak sam, vsaj meni. In tega ne razume noben, ki ni sam na tem.

Pozdravljeno.

Objektivno gledano mora družina organizacijsko in logistično delovati. K temu spada tako skrb za dom, otroke, kot tudi skrb za pridobivanje denarja. Težava nastopi, če aktivnosti, ki morajo biti narejene, v preveliki meri padejo samo na enega partnerja, in če začneta partnerja v svoji rutini živeti drug mimo drugega. Ko ni več volje, interesa ali energije za seksualnost je situacija že zelo pereča.

Načeloma bi se moral vsak partner zase truditi, da poskrbi za del svojih potreb sam. Če torej potrebujete več časa zase, se organizirajte tako, da ga boste imeli. Morda lahko otroke nekaj časa pazijo stari starši, ali pa določite dneve in ure, ko je z otroci vaš partner. V tem času lahko greste na jogo, aerobiko ali pač samo na sprehod. Karkoli potrebujete.

Pomembno je, da s partnerjem obnovita dialog. Skušajta slišati kaj kdo od vaju potrebuje. Povejta si kaj pogrešata. Presodita kaj od tega lahko dasta drug drugemu in za kaj sta odgovorna sama. Če tega dialoga nista sposobna realizirati, potem je pred vama izziv. Verjetno se bosta z njim najlažje soočila s pomočjo nevtralnega psihoterapevt-a(ke).

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close