Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija sinusi?

sinusi?

Spoštovani!

Že nekaj več kot mesec dni se mi pojavljajo težave. Začelo se je z rahlim povišanjem temperature, glavobolom, bolečim grlom in suhim kašljem. Po par dneh se mi je zamašilo levo uho, zamašil se je nos, izcedka ni bilo veliko. Zdravnik mi je predpisal Hiconcil, ki mi ni kaj prida pomagal, zadeva se je v 2 tednih postopoma umirila, še vedno sem čutila utrujenost.

Kakšen teden je bilo vse ok, nato pa se je ponovilo z glavobolom v čelnem delu, ponovno se mi je zamašilo uho (vendar manj močno kot prvič), grlo ni boleče, vročine nimam. Zdravnik mi je povedal, da uho ni vneto, da se kaže rahlo vnetje nosne sluznice. Izcedka iz nosu imam zelo malo. Zanima me ali gre za težave s sinusi ali je kaj drugega narobe? Zdaj si nos izpiram s fiziološko raztopino, zdravnik mi je dal sprej Nasonex, jemljem tudi Sinupret.

Imate kakšen nasvet zame? Že vnaprej hvala.

Spoštovani!

Terapija je v redu, seveda moramo poskusiti ugotoviti, kaj razdraži vašo nosno sluznico (prepih, alergija, suh zrak, kajenje…) in se temu potem izogibati. Le tako lahko pričekujemo trajno rešitev.

LP IB.

pozdravljeni!
zadnje tri dni občutim pritisk v predelu sinusov, nad nosom, in nad obrvmi? ali je to vnetje?
nimam glavobola, občutim samo pritisk, nisem bila pri zdravniku ker se mi do zdaj še kaj takega ni pojavilo. pritisk se mi pojavi samo v določenem času, potem mine. bila sem tudi prehlajena, vendar več nisem, iz nosu mi tudi ne teče, samo parkrat moram pihniti, čutim pa izcedek (gnoj) pri požiranju sline.
kaj najbolj pomaga pri odmaševanju?
L.P
Hvala

pozdravljeni!
zadnje tri dni občutim pritisk v predelu sinusov, nad nosom, in nad obrvmi? ali je to vnetje?
nimam glavobola, občutim samo pritisk, nisem bila pri zdravniku ker se mi do zdaj še kaj takega ni pojavilo. pritisk se mi pojavi samo v določenem času, potem mine. bila sem tudi prehlajena, vendar več nisem, iz nosa mi tudi ne teče, samo parkrat moram pihniti, občutim pa izcedek (gnoj) pri požiranju sline.
kaj najbolj pomaga pri odmaševanju?
l.p
hvala

Pozdravljeni!
zadnje dni občutim pritisk v predelu sinusov, nad nosom, in nad obrvmi? ali je to vnetje?
vendar nimam glavobola, občutim samo nadležen pritisk, ki občasno preneha. pred kratkim sem sicer bila prehlajena, vendar ne močno. čutim pa še vedno izcedek pri požiranju sline.
ali mi lahko predlagate kaj za lajšanje pritiska?
lp
hvala.

Spoštovani!

Če je ta pritisk od prehlada (od otekle sluznice v nosu in v obnosnih votlinah), potem pomagajo kapljice proti tej oteklini, sinupret ali podobno. Ta občutek še ni sinusitis in upajmo, da ga tudi ne bo.

LP IB.

LP

lp

Pozdravljeni!
glede na odgovore na vašem forumu sem uporabila Nasodren. Rada bi se zahvalila saj zadeva res deluje, meni pa ne bo treba na operacijo.
Lp

Hvala lepa, LP.

Pozdravljeni!

Že nekaj dni čutim močne bolečine v predelu kjer ponavadi bolijo sinusi, torej , če se pritisnem na obrazu na predel od nosa do ušes, čutim pritisk, ravno tako čutim enako bolečino pod očmi in nad očmi, v predelu pod obrvmi, posledično me boli glava. Nos je popolno zamašen, iscedek je zelo gost, zelene do rjave barve, ki ga zelo težko izločim. Delam si tudi inhalacije, ki pa ne pomagajo. Danes sem obiskala zdravnika in mu predtsavila težave, predpisal mi je antibiotik (amoksiklav) in pa rspršilo za nos FLIXONES, ki ga moram 2 dnevno raspršit v nos ( v vsako nosnico 2 vpiha). Po dvakratni uporabi, se mi zdi da je situacija samo slabša, nos še bolj zabit, cel dan ispiram z fiziološko in ne pomaga.
Nekaj sem o tem raspršilu brala na netu, nikjer nisem zasledila, da bi zdravilo sinuse.
Kaj mi lahko svetujete, ali bo dovolj antibiotik, ali bi bilo priporočljivo nabaviti kakšno drugo učinkovito zdravilo za sinuse?

Že v naprej se Vam zahvaljujem za odgovor.

Lp, Naty

Spoštovani!

Jaz tako po ošti lahko rečem le da priporočam še Operil ali podobne kapljice za nos – da bi se čim prej zmanjšala oteklina v nosu in redno čiščenje nosu. Če ni izboljšanja, potrebna je kontrola.

LP IB.

spoštovani!

pri meni se je na novoletni večer zamašilo desno uho.Nisem in nisem ga mogla odmašiti.
Naslednje jutro sem bila zelo prehlajena.Jemala sem sirup proti kašlju,inhalacijo z vohanjem kamilic, pila materino dušico,vanilijev cv.prah,vršičkov sirup,toploto termoforja na pljučih,olje za mazanje po pljučih skratka use.naslednji večer se mi je zamašilo levo uho.Odmašila sem ga vendar ,ko sem pihnila v robec sem zatem potegnila izcedek iz nosa nazaj v nos in zamašila se mi je nazaj.Nisem je mogla odmašiti.Ko sem se naslednje jutro zbudila sta bili zamašeni obe ušesi,kašelj pa se je nekoliko umiril.
v ponedeljek najvrjetneje imam kontrolo.toda zamešenje ušes me zelo moti.Kako lahko odmašim uho razen z curkom tople vode pri otr.zdravniku?
sporočite mi prosim!.

Lp Nika!.

Spoštovani!

Najveretneje se je uho že odmašil, to ponavadi pride zaradi prehlada in posledične otekline v srednjem ušesu oziroma v evstahijevi (prezračevalni) cevi za srednje uho.

LP IB.

Mene zanima kako pozdravit oz. operacija DA ali NE
sem astmatik z alergijami (dlaka, prah, pršice..). Ponoči in ko športam še nikoli nisem dihala skozi nos, diham le takat ko lahko in ko se kontroliram. Več ali manj lahko govorim kdaj lahko diham in kdaj nimam gnojnega vnetja – vse skupaj sem zdrava 2 meseca na leto pa še takrat me kaj moti, draži in začnem cihat, imam razdražene oči in grlo. Nosu najraje nebi imela …. torej “strokovnjak” kaj naj naredim…. kakšno operacijo mi priporočate? Zdravila: sprobana že vsa, ki se prodajajo v Sloveniji…. od tablet, pršil, kapljic…. pomaga praktično nič.
Hvala

Pozdravljeni!
Leta 2008 sem imela rahlo vnetje sinusov. Bila sem na pregledu na ORL-ju in bolečine zmanjšali na nekajkrat na mesec. Letos spomladi pa me je glava spet začela boleti v predelu sinusov z omotico, zameglenim vidom in občasno se tresem ter počutim slabotno. Nobena tableta mi ni pomagala MR slikanje pa je pokazalo zasenčenje desnega maksilarnega sinusa. V drugi polovici maja sem bila operirana na ORL oddelku v Celju kjer so mi očistili desni maksilarni sinus in poravnali nosni pretin. Vendar pa se stanje ni izboljšalo. Zdravnik je na vsakem pregledu rekel, da imam zelo rdečo in zateklo sluznico z oblogami po njej in brazgotino na mestu kjer je bil operiran pretin. To je rekel tudi na predtazadnjem pregledu, čez 1 mesec pa sem imela zadnji pregled in je rekel da je sluznica normalna (nič zatečena, nič pordečela in brez oblog) in vsi sinusi prehodni (kar se mi je zdelo čudno kako se je to lahko kar naenkrat tako drastično izboljašo). Vmes so me začeli boleti tudi ušesi. Bolečina je bila ostra in se je pojavljala izmenično v enem in drugem ušesu z manjšim premorom.
Otorinolaringolog me je poslal k nevrologu saj na svojem področju ni našel patoloških sprememb, ki bi lahko bile vzrok za moje težave.
Težave so še večje pri naporih kot je tek in vsaka druga fizična dejavnost, prepogibanje, vsakršno napenjanje…
vmes sem naredila 2 preiskavi za oči, dala sem kri in urin.
Po operaciji sem jemala amoksiklav in malo kasneje še klimicin, redno uporabljala nasonex, kapljice flixonase, spirala nos s fiziološko raztopino in inhalirala kamilice.
Danes imam še vedno močne glavobole v prebelih sinusov, ki se širijo na zadnjo stran glave, vrtoglavico, bolečine v ušesih, občasno zamegljen vid in se tresem. Na dan vzamem 2 tableti na recept. Fizičnim naporom pa se moram še vedno izogibati.
Lep pozdrav in hvala vnaprej
Zanima me ali je bil zdravnik povšen in je še možnost da so vzrok za moje težave sinusi ali naj drugje iščem rešitev ter kaj mi vi priporočate?

Pozdravljeni,
imam podobne težave kot vi. Težave so se mi začele pojavljati v obliki glavobolov, še posebej pri predklonih, nato se mi je začel pojavljati še moten vid. Stanje se še poslabša pri fizični aktivnosti. MR slika je pokazala podobno kot vam, nevrolog pa je mnenja, da gre za posledice stresa.
Ste morda v tem času odkrili vzrok oziroma rešitev vaših težav?

New Report

Close