Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Pritisk v ušesu

Pritisk v ušesu

Pozdravljeni!

Mesec in pol nazaj sem doživel akustični šok ( močan hrup 3ure ) zato sem v enem ušesu dobil šumenje, ki se sicer počasi izboljšuje. Sedaj pa opažam da se mi v tem ušesu ki mi šumi, enostavno ne uravnovesi pritisk, vsake 10-20 sekund ga moram izenačit, če to povem z številkami je po več stokrat na dan. Zdi se mi da se je začelo takrat ko sem doživel akustični šok, vendar piskanje izveneva pritisk je pa čedalje slabši. Je morda kakšna povezava z tem? Malo sem se že pozanimal na spletu in sem prebral da se neka tekočina v eni cevki notri nabira. Zdaj me pa zanima ali se da kakšno zdravilo dobiti da ta pritisk uravnam oz če je potreben pregled pri orl, samo nebi rad šel na orl da bom dobil odgovor nič se neda narediti,zato sprašujem tu če je sploh smiselno oz. Kje je težava oz rešitev.

Hvala

Spoštovani,

svetujem vam meritev sluha. Občutek, da ne morete izenačiti, je verjetno okvara sluha, ki je ostala po tej akustični travmi. Tudi piskanje je znak za okvaro notranjega ušesa. Verjetno vaša Evstahijeva tuba normalno deluje in nimate nobene tekočine.

Po izpostavljenosti ropotu / eksploziji in okvari sluha je čas za ukrepanje do 10 dni. Na srečo se uho tudi samo dobro regenmerira. Kasneje se lahko tudi s tabletami betahistin še kaj omili.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Poči mi tako kot takrat ko se pritisk izenači, in ta pok slišijo tudi drugi če je čista tišina in ušes pri ušesu.

Žal težava do sedaj še ni izginila, sem se sprijaznil da bom moral celo življenje poslušati piskanje in več tisočkratno pokanje na dan. Oh kako lepo je življenje….

Kako pa poteka to ukrepanje do 10dni? Namreč meni je bilo rečeno da se nič neda in sem dobil betaserc in to je to.

Sicer moram priznati da piskanje slišim le še ponoči,na internetu sem bral da je meja od 3-6 mesecev, jaz imam sedaj 2 meseca, morda se pa v tem mesecu še zgodi čudež in se mi sluh popravi.

Hvala za vso pomoč in lep večer

Meritev sluha sem že imel slišim dobro, jem tablete mesec in pol. Od dogodka je 2 meseca. Želele sem še vprašati ali je sploh še kakšna možnost da se mi popravi popolnoma? Do kje naj bi bil rok? Nekje sem prebral da se je enemu po 2 letih popravilo šele je to sploh možno?

Lp

Če je meritev pokazala popolnoma normalen sluh, ni razloga za skrb in tudi posebno ukrepanje ni potrebno.
Piskanje / šumenje ni nevarno, odmislite ga. Zdravilo betahistin ga lahko omili. Lahko bo popolnoma izginilo, ko boste nehali o tem razmišljati in se obremenjevati.

Ker ste verjetno vratne mišice močno napeli in imate ves čas zategnjene, se vam nenehno zdi, da morate izenačiti pritisk. Ta napetost vratnih mišic se prenese na notranje mišice v žrelu in v ušesu. Svetujem vam masažo vratnih mišic, gretje, vaje za sproščanje.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close