Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Bolečine v okolici ušesa oziroma čeljustnega sklepa

Bolečine v okolici ušesa oziroma čeljustnega sklepa

Pozdravljeni,

pred približno 3 tedni sem imela hud prehlad, ki se je končal z vnetjem desnega ušesa. Najbolj prizadet je bil sluhovod. Na začetku nisem imela posebnih bolečin,imela sem večinoma probleme z pritiskom v ušesu, malo me je bolelo, če sem odpirala usta nekako na desni strani, dobila sem antibiotike Ospamox in stanje se je kmalu umirilo. Po 4 dneh jemanja sem si umila lase in čez 2 dni se je pričela hujša bolečina na desni strani v okolici ušesa in sicer z odpiranjem ust oziroma posebnimi gibi. Dobila sem antibiotike Amoksiklav, po 3 dneh sem odšla na pregled in uho je bilo že skoraj pozdravljeno. Za bobničem pa sem imela nekoliko vlažno kožo, verjetno zaradi tega, ker sem prej z spiranjem ušesa dobila ven velik čep ušesnega masla. Ker bolečina še ni prenehala, je zdravnica povedala, da bi to lahko bilo zaradi hudega prehlada, ki sem ga prebolela. Sedaj me to boli že približno 14 dni, najhuje je ponoči, ko se zbudim oziroma zjutraj. Včasih čez dan na bolečino pozabim, boli me v predelu čeljustnega sklepa in čutim to tudi kot nekakšen pritisk. Kaj bi to še lahko bilo? Že vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav

Spoštovani,

če gre res za vnetje sluhovoda, bo potrebno očistiti odmrlo kožo, morebitne obloge in vstaviti zdravilo na traku (ali kapljice). Voda vam ne sme priti v sluhovod, ker bo koža bolj vlažna in je to ugodno za mikroorganizme.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close