Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija krvava gosta sluz iz nosu

krvava gosta sluz iz nosu

Star sem 30. let, ( kadil cca 10.let, nehal pred 3 leti). Zadnje 3-4 tedne (junij-julij) vlečem nazaj iz nosu gosto sluz, ki je prozorna in vedno bolj pogosto, močno pomešana s krvjo. Nimam znakov prehlada in se počutim zdrav. Nos je prehoden. Pri 21. sem bil operiran (rinoseptoplastika), zaradi zloma nosu. Včasih imam v grlu med nosom, malenkost pekoč občutek, kot na primer kdaj pozimi, ko je presuh zrak v prostoru. Kaj bi to lahko bilo, Naj počakam in ne kompliciram in bo minilo. Mi svetujete uporabo kakšnih pršil?

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor.
Lp,
Newbe

Spoštovani,

najprej vam čestitam, da vztrajate kot nekadilec. Svojo izkušnjo lahko obajvite tudi na forumu 🙂

Ker je sluz krvava, je potreben ORL pregled in endoskopija nosu čim prej. Morda gre za kronično vnetje ali razširjene žilice zaradi zvuišanega krvnega tlaka, malo verjetno pa je to tudi znak tumorja v nosu ali nosnem žrelu.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close