Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Izguba sluha po sinusitisu

Izguba sluha po sinusitisu

Lepo pozdravljeni.
Stara sem 40 let in sem februarja prebolela vnetje sinusov. Po10 dneh težavsem prejela antibiotike za 7 dni in sinusi so se umirili. Od takrat pa imam zamašena ušesa, občutek je, kot da so pod vodo, večkrat v ušesih slisim bitje srca. Slišim zelo slabo, predvsem takrat, ko je veliko okoliškega hrupa. Tudi govorim preko nosa in zadaj v žrelu imam še vedno sluz.
Naj povem še, da sem alergik (breza, leska, trave) 15 let in zato jemljem Aerius, a tovrstnih težav še nisem imela.
Ker izguba sluha resno ovira moje vsakdanje življenje, vasprosimza pomoč. Ževnaprej hvala,
Anja

Spoštovani,

v tem času je vaša alergija že v polnem razmahu, dodatno je ostala še zadebeljena sluznica po virusnem vnetju nosu in sinusov. Slabši sluh je posledica enako zadebeljen sluznice v Evstahijevih tubah in posledične njihove neprehodnosti.

Priporočam 5 dni dekongestivne kapljice za nos 3×2. Čim prej pričnite z uporabo nosnega kortikosteroida v pršilu ali kombiniranega preparata nosni kortikosteroid + lokalni antihistaminik, s tem nadaljujte vsaj 1 mesec.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close