Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija " venec" v ustih

" venec" v ustih

Pozdravljeni,
Že 2 meseca imam rdeč, pekoč “venec”, občasno vidne male prozorne pikice kot herpes v zgornji ustnici. Me pa tudi bolijo zgornji prvi zobje do štirice, občutek kot da bi imela pritisk v dlesnih- zobeh. Ne pomaga mi noben gel, nekaj časa sem tudi grala žajbelj vendar nič ne pomaga.
Do zdravnice še nisem šla, ker pač mislim da bi samo izvenelo, vendar ne gre nikakor.
Tudi karkoli pojem recimo pomaranče, izdelke s kisom…..me samo malo zapeče potem pa kot da ni nič. Spet vse isto.

Kaj bi to lahko bilo? Bi bil že čas da se odpravim k os.zdravnici ali k zobozdravniku.

Pozdravljeni,
Že 2 meseca imam rdeč, pekoč “venec”, občasno vidne male prozorne pikice kot herpes v zgornji ustnici. Me pa tudi bolijo zgornji prvi zobje do štirice, občutek kot da bi imela pritisk v dlesnih- zobeh. Ne pomaga mi noben gel, nekaj časa sem tudi grala žajbelj vendar nič ne pomaga.
Do zdravnice še nisem šla, ker pač mislim da bi samo izvenelo, vendar ne gre nikakor.
Tudi karkoli pojem recimo pomaranče, izdelke s kisom…..me samo malo zapeče potem pa kot da ni nič. Spet vse isto.

Kaj bi to lahko bilo? Bi bil že čas da se odpravim k os.zdravnici ali k zobozdravniku.

Spoštovani,

mehurčki so lahko le male žleze slinavke – ni rečeno, da gre za bolezen. Pritisk v zgornjih sprednjih zobeh je lahko v povezavi z zobmi (ali manj verjetno z nosom). Priporočam ortopan – tomogram (RTG vseh zob) in pregled pri zobozdravniku.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close